Το καινούργιο μου DIY arcade stick !

geoanas

Commodore Vampire
Διαχειριστές
Joined
14 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.225
Αντιδράσεις
280
Το "Robot Arena" δεν αφήνει πολλά περιθώρια λάθους. Απαιτεί τέλεια αντανακλαστικά και γρήγορες κινήσεις...και έναν arcade controller, πολύτιμο σύμμαχο και απαραίτητη προσθήκη στο οπλοστάσιο σας.

Παίζεται ακριβώς όπως το arcade "ROBOTRON", γι αυτό και οι δυο μοχλοί ! ;)

Να μιλήσω και για την άψογη arcade αίσθηση στο επίσης επερχόμενο "Vector Patrol" ;

Να σας πω ότι όλα τα parts είναι ανακυκλωμένα από τις διάφορες κατά καιρούς "ψακτικές" μου εξορμήσεις στις γειτονικές χαράδρες, όπου έχω βρει 2-3 πεταμένα και διαμελισμένα κουφάρια arcade ;

Επικές στιγμές στην κονσόλα !

Να και το video που ανέβασα μόλις χθες...


KiLL dem ALL ! :cool:
 
Mπραβο Γιωργο!!!!RESPECT!! :bow: :bow: :bow: Βαλε και μερικες χορταστικες φωτος να θαυμασουμε καλυτερα το νεο σου δημιουργημα!!
 
Merci Γρηγόρη ! Θα βάλω...όταν ο μικρός γιος μου ελευθερώσει το laptop που τις έχω αποθηκευμένες... :D
 
Σουπερ είναι! Ωραίο το μεταλλικό χρώμα που έβαλες.

Και μια ερώτηση: στις τρύπες για τα κουμπιά έβαλες λάστιχο γύρω γύρω (κάτι βλέπω σαν πατούρα);
 
Ευχαριστώ Ναταλί :)

Και μια ερώτηση: στις τρύπες για τα κουμπιά έβαλες λάστιχο γύρω γύρω (κάτι βλέπω σαν πατούρα);
Ναι, το μάτι σου "κόβει" :D Είναι τα πλαστικά δαχτυλιδάκια που συνόδευαν τα κουμπάκια ...

Βαλε και μερικες χορταστικες φωτος να θαυμασουμε καλυτερα το νεο σου δημιουργημα!!
Άντε Γρηγόρη...έφτασαν ! :D

DSCN0001.jpg


DSCN0002.jpg


DSCN0012.jpg


DSCN0021.jpg


DSCN0032.jpg


::)
 
Εξαιρετική επαγγελματική δουλειά όλο μεράκι.
 
Πίσω
Μπλουζα