Το καλύτερο FPS της χρονιάς.

Το καλύτερο FPS της χρονιάς.

  • S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Oblivion

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Half Life 2

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Dark messiah

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Condemned - Criminal Origins

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • FEAR

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Peter Jackson's King Kong

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Call of Juarez

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Ghost Recon Advanced war

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Prey

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0
off topic - η κλασικα κακη μου συνηθεια :(

μιας και λεγαμε για Halo3 και corridors

μου ηρθε το feed απο τη Bungie το οποιο λεει τα εξης (διαβολικη συμπτωσις!)

The need for realistic distance drawing is vital in Halo 3, because of the sheer scale of our maps. The distant mountains in that E3 trailer are absolutely real geometry. You can detach the camera, fly out to them (which would take about fifteen minutes even with our camera’s “gas” button held down) and see that they’re even textured properly. This is a function of the nature of the Halo 3 engine, and testament to the 360’s horsepower. It means we don’t have to “cheat” as much with fancy skyboxes and obfuscation.

These techniques appear in many levels, since technically most of our levels contain big, open spaces, at least part of the time. There are smaller scale applications too, such as humidity in a lush environment, and dust in a desert clime. It has fewer applications in multiplayer, but it is creeping in where required.

But on a more literal scale, one of our contract 3D artists is working on birds. So far I’ve seen seagulls and what appears to be some kind of cockatoo. Both kinds flock, wheel and fly in very large numbers. Who knows what those numbers will grow or dwindle to in the final cut, but right now the demo was about 50 seagulls wheeling and cawing above a cliff top, and looking remarkably like Discovery channel footage of an otherwise boring scene.

Αverage Encounter Recipe: :D Scary Post Apocalyptic Environment: 1

Phantoms: 3

Grunts: 14

Marines: 6

Brutes: 8

Jackals: 3

Wraiths: 3

Ghosts: 6

Mongoose: 1

Warthogs: 1

New version of old favorite: 1

Chief: 1

Giant Bad Guy in distance: 1

Frightening and Inexplicable Maelstrom: 1

Ancient Forerunner Artifact: 1
 
οσοι δεν εχουν δει τα videακια του Crysis...χανουν!!
 
Και οπως ανεφερα και στις προηγουμενες σελιδες του Thread αυτου,το καλυτερο PC FPS της χρονιας θα ειναι το Bioshock...

Bioshock Official XBOX Magazine score : 10/10

-Inconceivably great plot

-Tough, scary combat

-Perfect location design

-Stunning soundtrack and audio effects

-Endless variety of weaponry

Bioshock PC Gamer score :95% (σπανια θυμαμαι τετοιο σκορ στα 15 χρονια που παρακολουθω αυτο το περιοδικο...)

Βγαινει σε λιγες μερες,να μας κρατησει μεχρι την ελευση του Halo3 :headbangdude:

Aardvark δυστυχως δεν θα βγει για τη κασελα σου.Θα ερθεις απο το σπιτι ή θα στο "κανω ταινια" :D

απο 2006 build να σας κραταω σε αγωνια :D

bioshock_large_7.jpg
 
Τι ειναι τουτο βρε pokemon η ο picachu. :D

Για να μας εντυπωσιασεις εμας τους PS3 κατοχους θελεις δουλεια και πολυ καλυτερες φωτο ,πρεπει να ιδρωσεις. :D
 
επιμενω φανατικα στο Ghost Recon Advanced Warfighter
 
Τον εαυτό μας τον ψηφίζουμε?

:) Μπορώ να κάνω χιούμορ η θα μου την πέσουν πάλι? :) Καλύτερο FPS μπορώ να πω... εμένα? :biglaugh::biglaugh:
 
Παιδιά συγγνώμη, διορθώστε με σας παρακαλώ εάν κάνω λάθος, αλλά το Oblivion δεν ανήκει στην κατηγορία των FPS...

Vampire in a Cathedral

P.S.: Ψήφισα for F.E.A.R....

Όσον αφορά το BIOSHOCK: όντως το παιχνίδι κεντάει και συμβαίνει αυτό διότι ο δημιουργός του είναι ο ίδιος του SYSTEM SHOCK (long live the cyberpunk movement...). Οπότε ο Willy σίγουρα δεν είναι υπερβολικός πως στην τελική το BIOSHOCK θα κλέψει τις παραστάσεις, αρκεί παιδιά να αρέσκεστε στις κλειστοφοβικές καταστάσεις τύπου cyberpunk/steampunk.

Vampire in a Cathedral

P.S.: Keeper7k όντως εάν έχει κερδίσει πόντους το FEAR αυτό συμβαίνει καθαρά λόγω concept (ψυχοτρονική σε συνδυασμό με πιστολίδι? τι λέμε τώρα) - αλλά πάλι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, όλα υποκειμενικά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Vampire in a Cathedral είπε:
Χαχαχαχαχαχααααα
ps

Το FEAR δεν μου άρεσε καθόλου (το τελείωσα), μου φάνηκε πολύ επαναλαμβανόμενο και με φτωχή πλοκή.
 
'Οπως ανέφερα gtsamour, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, απλά σεβάσου όλες τις προτιμήσεις...

Vampire in a Cathedral
 
Γιατί το λές αυτό βρε σύ...

γέλασα που είπες τον Wally, Willy
 
OK παρεξήγησις λόγω του ουδέτερου λόγου του Cyberspace...just forget it...

Πάντως το λάθος δεν ήταν ηθελημένο...

Vampire in a Cathedral
 
Και τα δύο ονόματα (Wally, Willy) είναι χαρακτήρων παιχνιδιών στο ZX (Pyjamarama, 3 weeks in Paradise, Jet Set Willy). :)
 
και που να δεις πως λένε τον Wally στο mame.gr..........
 
Εγω δε μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί το PC μου δε με αφήνει να παίξω FPS. Μου πετάει συνεχώς μήνυμα "Insert 1000€ to continue..." :D

(εμ, με τόσες απαιτήσεις που έχουν...)
 
@Rygar

Εγω σταμάτησα τα FPS στο PC και βρήκα την υγειά μου ;)

Ουτε hickups, ουτε framedrops, ουτε minimum requirements ουτε τίποτα. Μου πήρε κανα 10ημερο να συνηθίσω το pad , αλλα τώρα παίζω οτι θέλω, ακριβώς όπως το έχει φτιάξει ο κατασκευαστής :thumbup:
 
Κατάλαβα :D

Συμφέρει. Αγοράζεις μια τέτοια κάθε 4 χρόνια, και παίζεις τα ΠΑΝΤΑ, χωρίς να πειράξεις το PC σου.
 
Είναι μια λύση και μάλιστα καλή.

Αλλά εγώ ΔΕΝ μπορώ να ξεφύγω από το PC gaming και για να λέμε την αλήθεια ΔΕΝ θέλω!!!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα