Το καλύτερο site για το IBM PC 5150 - ΜΑΚΡΑΝ

disman

Retro Member
Joined
1 Μάρ 2008
Μηνύματα
174
Αντιδράσεις
0
Ο τύπος που έχει φτιάξει το site http://www.ibm5150.net έχει κάνει απίστευτη δουλειά για να τιμήσει το πρώτο PC, τον ΙΒΜ 5150 !!!

έχει ανεβάσει απίστευτο υλικό όπως φυλλάδια, διαφημιστικά, manuals και πολλά άλλα και το σημαντικότερο από όλα ολόκληρη τη συλλογή παινχιδιών απο το 1980 έως το 1989.

Προειδοποιώ όποιον θέλει να κατεβάσει όλη τη συλλογή των παιχνιδιών να μην το κάνει γιατι θα φάει τα χρόνια του ( όπως έκανα εγώ δηλαδή γιατι δεν ήξερα και δεν ρώτησα ) !!!!

Ο τύπος έχει βάλει throttling sto site και με το που κάνεις καμιά 5άρα downloads σε κόβει για κανα λεπτό και παραπάνω. Και μιλάμε για 3000 παιχνίδια...

Επικοινώνησα μαζί του και μου είπε πως όποιος θέλει μπορεί να του στείλει mirror του site σε dvd !!!
 
Αμφιβάλλω αν θα βρείτε καμιά ντουζίνα παιχνίδια της περιόδου '81-'89 που να μην έχουν καλύτερη έκδοση σε άλλο υπολογιστή. Η δεκαετία του '80 ήταν τα σκοτεινά χρόνια του PC gaming. :p
 
Φίλε τι site ειναι αυτό ??? μας εβαλες φωτιές ! Με εκανες να παρατήσω το fallout3 και να παίζω joust και zaxxon :D

μπράβο σου :bow:
 
Δεν εξετάζω τι ήταν καλύτερο και που... απλά πόσταρα ένα καλό site που πιστεύω πως πρέπει να γίνει γνωστό για όσους IBMάδες συλλέκτες υπάρχουν στο GRM...
 
Εννοείται φίλε μου, το site είναι πολύ ενδιαφέρον και δεν αναφέρομαι μόνο στα παιχνίδια γιατί αυτά τα βρίσκεις παντού, πολύ εύκολα. Απλά έκανα ένα σχόλιο για την κατάσταση του PC gaming την δεκαετία του '80. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα