Το κλειδί (2000 Star )

melodic

RetroN00b
Joined
13 Αύγ 2011
Μηνύματα
17
Αντιδράσεις
4
Κωμικοαισθηματικη σειρα πρωτοπαχτηκε το 2000 απο το star .Βασικοι πρωταγωνιστες ο πετρος φιλιππιδης η πανεμορφη τοτε βικυ μαραγκακη :flower: , ο ντινος καρυδης,ο νικος γαλανος ,ο δημητρης μαυροπουλος και πολλοι αλλοι του οποιους δε θυμαμαι..Στα πρωτα επισοδεια ειχε ενδιαφερον.ο αντρεας(πετρος φιλιππιδης ) υπαλληλος εταιριας δανιζει το κλειδι του σπιτιου του στους ανωτερους προισταμενους του για να κανουν τις βρωμικες ερωτοδουλιες τους με αποτελεσμα να προκυψουν μπερδεματα και μπελαδες με τους ενοικους της πολυκατοικιας ενω ταυτοχρονα ειναι ερωτευμενος με την αννουλα(βικυ μαραγκακη)την οποια διεκδικει και ο διευθυντης της εταιριας .ωστοσο το ενδιαφερον της σειρας απο καποια επισοδεια και μετα χαθηκε .Ισως ο μονος λογος που το εβλεπα ηταν η παρουσια της βικης μαραγκακης της οποιας δυστυχως η μπογια της περασε :( . το πετυχα ενα πρωινο στην τηλεοραση το ξαναθυμηθηκα και το ανεβασα

http://www.youtube.com/watch?v=RO-u6vIj4Zc
 
Λόγω καταγγελιών για τον Φιλιππίδη δεν νομίζω να ξαναπροβληθεί σε επανάληψη.
 
Και η αλήθεια είναι ότι δεν θα χάσουμε και πολλά γιατί αυτή η σειρά δεεεεεν. Δηλαδή, χάρη θα μας κάνουν αν δεν προβληθεί γιατί, δεν λέει σαν σειρά, γενικά, προσωπική άποψη μπορεί να είναι αλλά, τις σειρές του Καπώνη, παρόλο που έχουν σημειώσει επιτυχία, ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω προς τι τόσος ντόρος.

Δεν μπορώ να πιάσω το χιούμορ, δεν υπάρχει χιούμορ, δεν ξέρω, η συγκεκριμένη πάντως, παρόλο που την έβλεπα μικρός, δεν τη θυμάμαι και πολύ έντονα, μόνο τα σκηνικά θυμήθηκα από το λίγο που την είδα, από κει και έπειτα, πολύ generic και νομίζω ότι γενικά οι σειρές του Καπώνη έχουν αυτό το στοιχείο, δεν έχουν κάτι το ιδιαίτερο, μοιάζουν να είναι από το ίδιο καλούπι, την ίδια παγωμαρα και την ίδια μιζέρια μου βγάζουν, συγνώμη κιόλας που μιλάω έτσι για τον μακαρίτη αλλά....
 
Η σειρά είναι βασισμένη σε παλιά ταινία οπότε δεν ήταν καν έμπνευση του Καπώνη. Κατά τ' άλλα ναι, ομορφούλα η Μαραγκάκη αλλά δε βρίσκω κάποιο άλλο συν. Οι περισσότερες σειρές του είχαν σαν υπόθεση "κάτι λιγούρια που κυνηγάνε πιτσιρίκες". Δε θα ήταν κακό αν τουλάχιστον ήταν αστείες. Άλλοι κωμωδιογράφοι ήταν απείρως πιο ταλαντούχοι.
 
Πίσω
Μπλουζα