Το μυστικό του Μπρουμ (1982 ΕΤ-2)

Ο Stormwatch θα κανει αρχες Σεπτεμβρη προσπαθειες ψηφιοποιησης ενος επεισοδιου που βρισκεται σε μια ημικατεστραμενη VHS...
 
φωτογραφια που υπαρχει σε εξωφυλλο του περιοδικου ραδιοτηλεοραση

attachment.php


σάρωση0011.jpg
 
Καλησπέρα, δυστυχώς δεν είχαμε βγάλει φωτογραφίες :(

πω πω Φανή τι μου θύμισες!! Που την βρήκες τη φωτό;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
irenemagnet είπε:
Καλησπέρα, δυστυχώς δεν είχαμε βγάλει φωτογραφίες :(
πω πω Φανή τι μου θύμισες!! Που την βρήκες τη φωτό;
irenemagnet η fani_grgr οπως γραφει εδω βρηκε τις φωτογραφιες απ τη σελιδα της κυριας Σοφιανου στο fb
 
Ο μικρος,μικρος Θαλης ολο κατι θα διαβαζει, και ο ληθαργος ο Λουφας καπου θα ρεμβαζει, ο αχορταγος Μπουφες αγκαλια με το τηγανι, και ο ομορφος Μικες που τον εξυπνο μας κανει... εμεις ειμαστε οι τεσσερεις μικροι....

καπως ετσι ηταν το τραγουδι.

Υ.Γ. Καλως σας βρηκα
 
καλως ηρθες παιδι μου

θυμαται κανεις ποιος ηταν ο τεταρτος νανος (χαικαλης,μητρουσης,παπαδοπουλος οι 3)
 
η οικογενεια Σοφιανου ανεβασε τους τιτλους εναρξης του τηλεπαιχνιδιου "το μυστικο του Μπρουμ" : https://www.facebook.com/mabridastudios/videos/1482976835273483/

και αποσπασμα της εκπομπης: https://www.facebook.com/mabridastudios/videos/1479984505572716/

"Η Ήβη Σοφιανού ως Φανή, παρέα με τα παιδιά, διασχίζει τη χώρα των Νάνων για να φτάσει τελικά στο βράχο του Μπρουμ, όπου ίσως ανακαλύψει το κρυμμένο μυστικό! Η παρέα συναντά πολλά παράξενα μέχρι να φτάσει στο βράχο... Ένα απ΄αυτά είναι και ο δράκος που βγάζει καπνούς από τ' αυτιά (και όχι τα ρουθούνια) "

τα ονοματα των 4 νανων ηταν : Θαλης (Τασος Υφαντης) , Λουφας (Θανος Παπαδοπουλος), Μπουφες (Παυλος Χαικαλης) και Μικες (Μιχαλης Μητρουσης)

λιγα λογια για την εκπομπη:

"Αναδρομή σε άλλη μια εκπομπή στην ΕΡΤ 2.
" Το Μυστικό του Μπρουμ", ένα τηλεπαιγνίδι γνώσεων και περιπέτειας. Η Φανή είναι η τρελή ξεναγός και διασχίζει την χώρα των Νάνων μαζί με τα παιδιά βοηθούς της, με σκοπό να φτάσουν χάρη στις γνώσεις και δεξιότητές τους στον βράχο του Μπρουμ, μια σπηλιά με πολύτιμους κρυστάλλους. Όμως οι Νάνοι δεν θέλουν να εισβάλλει κανείς στη χώρα τους και συνέχεια τους βάζουν εμπόδια και δοκιμασίες.
Επειδή η χώρα αυτή είχε 7 διαφορετικές πύλες για να εισέλθει κανείς και περιλάμβανε το αρχηγείο των Νάνων, τα φυλάκιά τους, το σταυροδρόμι του Δράκου και ένα σωρό άλλα σημεία, όπου οι Νάνοι σταματούσαν τους παίκτες, τα σκηνικά είχαν καλύψει όλο το στούντιο ΑΤΑ στα Μελίσσια. Ήταν μια πραγματική περιπέτεια το να βγει κανείς από τον λαβύρινθο αυτό και καθόλου εύκολο να φτάσει στους κρυστάλλους και τα διαμάντια του βράχου Μπρουμ".

πηγη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δε θα ειναι καλυτερα να μπει ο πραγματικος τιτλος του τηλεπαιχνιδιου; φαινεται και στους τιτλους εναρξης οτι ειναι "το μυστικο του Μπρουμ"

mistik1.JPG

mistik2.JPG

πηγη
 
Μπορει να περασαν 9 χρονια αναβολων και βαρεμαρας αλλα τελικα το τελειωσα.

Ενα ολοκληρο επεισοδιο-δωρακι για καλο Σεπτεμβρη (η ποιοτητα ειναι χειριστη διοτι η κασσετα ηταν πολτος - τουλαχιστον ο ηχος ειναι αξιοπρεπης)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally ευχαριστουμε πολυ!! θυμιζω οτι οι τιτλοι εναρξης ειναι στο λινκ του ποστ29 . Επισης εχω την υποψια οτι το τηλεπαιχνιδι που εψαχνα ειναι "το μυστικο του Μπρουμ" αν προβληθηκε σε επαναληψη μετα τα μεσα 80ς: τα καλαθακια τα θυμομουν ,αυτα που νομιζα για αυγουλακια ηταν τελικα βαριδια και επισης τα παρακατω στιγμιοτυπα μ'αυτες τις πλαστικες ινες  (; )  δεν ξερω πως τις λενε   κατι μου θυμιζουν , εβγαζαν μια παιχνιδιαρικη λαμψη στην ασπρομαυρη τηλεοραση

1.JPG2.JPG

copyright 1985 , αρα ειναι πολλες οι πιθανοτητες να ειναι αυτο που ψαχνω

3.JPG
 
Και εγώ είχα παίξει σε αυτό... Απαντούσες σωστά έπαιρνες κρυστάλλους και στο τέλος τα έβαζες σε μια ζυγαριά... Ο δράκος με τις ερωτήσεις του... Ένα βατραχάκι με προκες και σχοινί είναι αυτά που θυμάμαι έντονα. Είχα κερδίσει και άνω πήραμε τα ίδια δώρα είχα το προνόμιο να διαλέξω ποιο BMX θέλω και είχα πάρει το ασημί μάλιστα BMX Turbo από τα καλύτερα που βγήκαν ποτέ.
Ακόμα το έχω!!!!
Ήμουν Δευτέρα δημοτικού....
 
Και εγώ είχα παίξει σε αυτό... Απαντούσες σωστά έπαιρνες κρυστάλλους και στο τέλος τα έβαζες σε μια ζυγαριά... Ο δράκος με τις ερωτήσεις του... Ένα βατραχάκι με προκες και σχοινί είναι αυτά που θυμάμαι έντονα. Είχα κερδίσει και άνω πήραμε τα ίδια δώρα είχα το προνόμιο να διαλέξω ποιο BMX θέλω και είχα πάρει το ασημί μάλιστα BMX Turbo από τα καλύτερα που βγήκαν ποτέ.
Ακόμα το έχω!!!!
Ήμουν Δευτέρα δημοτικού....

@Βίκυ Καλώς όρισες στο retromaniax και καλή διαμονή! :)

Αν θέλεις μπορείς να το βγάλεις μια φωτογραφία και να το ανεβάσεις εδώ.
 
Πίσω
Μπλουζα