Το νέο μου απόκτημα...

Cabal

Retro Member
Joined
25 Αύγ 2011
Μηνύματα
119
Αντιδράσεις
4
Μετά από αρκετό καιρό και διαλέγοντας από αρκετά, έγινα και εγώ κάτοχος μια (ακόμα) arcade cabin JAMMA...

Εντύπωση προκαλεί το ότι έχει πρώτης γενιάς κουμπιά...

Δοκίμασα επιτέλους το περιβόητο Double Dragon...Το οποίο και τελείωσε κανονικά...

Το άσχημο έιναι ότι πρέπει να είχε και δεύτερη καλωδίωση προφανώς για τυχερό παιχνίδι αλλά βλέπετε ότι απέμεινε από αυτή...

Θα ήθελα να αφαιρέσω ότι δεν χρειάζεται αλλά δεν ξέρω από που νά αρχίσω...
 
Συγνώμμη αλλά αυτή την φωτό δεν την δεχόταν στο αρχικό μύνημα...

Είναι ότι απέμεινε από την δεύτερη καλωδίωση...

DSC01149 (Large).jpg
 
απλως βγαλε τα καλωδια που δεν πανε που8ενα!

jamma_pinout.jpg

λογικα 8α εχει τα ρευματα,g,r,b vsync,p1 st,1coin,kai καποιες εντολες απο το joy kai τα κουμπια.

δηλ. απο την μερια των εξαρτηματων, τα : 1,2,3,4,5,6,8,10,12,13,14,16,17,18,19,++

και απο την αλλη μερια τα : 10,12,13,14
 
Σε ευχαριστώ πολύ...Σήμερα το "καθάρισα" είναι όλα οκ...
 
Ξεκινάμε αναβάθμιση με καλωδίωση JAMMA+ και προσθήκη 6 κουμπιών ανά παίκτη...

Φώτο συντομα...
 
Ομορφη ειναι....αλλα που βρισκεις ρε παιδι μου τοσες? Εγω εψαχνα και δεν εβρισκα ουτε για δειγμα.
 
Το ξέρω ότι δεν βρίσκεις εύκολα νανάκια...Αυτές τις βρήκα μαζεμένες και εννοείται τις πήρα αμέσως...
 
πιστευα οτι τα νανακια ειναι πιο ευκολο να τα βρεις γιατι ηταν παντου στην 10ετια του 90....
 
Πιάνουν χώρο, πολλοί μαγαζάτορες τα πετάξανε όταν η χρησιμότητα τους τελείωσε με τον γνωστό παιχνιδονόμο...
 
Τελικά έγινε μόνο καινούργιο πάνελ για τους μοχλούς και τα κουμπιά...Θα φτιάξω μια άλλη καμπίνα με έξι κουμπιά ανά παίκτη...Πώς σας φαίνεται ;

DSC01456 (Large).JPG
 
Cabal είπε:
Τελικά έγινε μόνο καινούργιο πάνελ για τους μοχλούς και τα κουμπιά...Θα φτιάξω μια άλλη καμπίνα με έξι κουμπιά ανά παίκτη...Πώς σας φαίνεται ;
Καλυτερα να αφηνες το παλιο....μα ειναι κουμπια τωρα αυτα?
 
Πίσω
Μπλουζα