Το νέο μου γούτσι-γούτσι αταράκι!!

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.289
Αντιδράσεις
3.349
Εβαλα το μαξιμουμ Bid στα 50?, πήγα σινεμά, και όταν γύρισα είδα ότι είχα φάει λάχανο όλους τους μαδαφάκες που το ήθελαν. +22 μεταφορικά, πάμε στα 67. Θεωρώ ότι καλά είναι, κρίνοντας από κάτι κιτρινιάρικα μπουμπούκια που βγαίνουν στο κλαρί κάθε τόσο στα ίδια χρήματα ή και περισσότερα, απλά σου δίνουν μαζί ολοκληρη περιουσία μαζί για να τα αγοράσεις.

Είναι αβτό εδώ.

* Turrican *Ανενεργό link!

Είναι κουκλί, και από τη φωτογραφία φαίνεται σχετικά ασπρουλιάρικο. Εχει γερμανικό πληκτρολόγιο, αλλά δε με νοιάζει. Το πήρα για τη συλλογή μου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαι η παντόφλα που θα σου ρίξει η Μrs Rygar θα μπεί και αυτή στη συλλογή σου ??? :D :D:D
 
Γειά σου μερακλή Rygar!!!!!!!!!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Η παντόφλα, θα πονέσει και θα περάσει... Ο STE, θα μείνει για μια ζωή! :biglaugh:
 
Και τι; Στο πατάρι θα το βάλεις;

Μουχαχαχαχα!

:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ομορφο φαίνεται, και καθαρό.. καλορίζικο, αντε περιμένω και γω το δικο μου,να δουμε..
 
το ειχα δει ..πολύ καλό..αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να ψωνίσω απο ebay..καλορίζικοοοο
 
Απ' ότι βλέπω δεν έχει mouse και λοιπά καλώδια. Δεν πειράζει, γιατί ετοιμάζω μ' ένα φίλο το σχετικό adaptor για να συνδέουμε ps/2 μαδαφάκα ποντικάκια. :D
 
teflon είπε:
Απ' ότι βλέπω δεν έχει mouse και λοιπά καλώδια. Δεν πειράζει, γιατί ετοιμάζω μ' ένα φίλο το σχετικό adaptor για να συνδέουμε ps/2 μαδαφάκα ποντικάκια. :D
Αγόρι μου!!!!!Αγόrrrι μου!! Δεν ξεύρεις τί θα πει Rygar. Εχω ήδη οριτζιναλ αταρίστικο ποντίκι εδώ και 3 μήνες γιατί περίμενα τη στιγμή που θα έχω στην κατοχή μου ένα 1040 έστω και για βιτρίνα. :cool:
 
Φίλαγε τα ρούχα σου να τα έχεις όλα!! :D
 
Rygar είπε:
Αγόρι μου!!!!!Αγόrrrι μου!! Δεν ξεύρεις τί θα πει Rygar. Εχω ήδη οριτζιναλ αταρίστικο ποντίκι εδώ και 3 μήνες γιατί περίμενα τη στιγμή που θα έχω στην κατοχή μου ένα 1040 έστω και για βιτρίνα. :cool:
τι λε ρε rygar είσαι άπαιχτος!!!
 
miko63 είπε:
τι λε ρε rygar είσαι άπαιχτος!!!
Σπάταλος είμαι :D :D:D:D

Επειδή η δημοπρασία ήταν 1-2 ημερών και την είδα τελευταία στιγμή, δεν σκέφτηκα να στείλω εμαιλ στον τύπο για να μαθω εάν το TOS είναι γερμανικό, άν και νομίζω ότι αλλάζει αυτό σε ό,τι γλώσσα θελει κανείς. Εχει κανείς καμια ιδέα επί τούτου;
 
χμμ εχω την εντυπωση ότι μάλλον δεν αλλάζει εύκολα. εγω έχω ένα παλιό με αμερικανικο tos. για να βοηθησουν οι πιο ειδικοι με τον αταρι...
 
Εννοώ ότι αλλάζει με την αλλαγή ROMS. Θα δω τί έκδοση έχει και εάν όντως είναι γερμανικιά, θα ψάξω για το v1.62 (Rainbow TOS).
 
Μπορείς να φορτώνεις και το TERRADESK, από δισκέτα, που είναι πιο παιχνιδιάρικο, χωρις να ανακατευτείς με ROMS...

Μπορώ να στο στείλω άμεσα, εαν δεν το έχεις...
 
Ναι αμέ! Αυτό πατσάρει τις ROMS σε κάτι νεώτερο ας πούμε;

Επίσης, είναι δύσκολο το upgrade των ROMS;
 
Το λειτουργικό (TERRADESK), φορτώνει από τη δισκέτα και δεν ασχολείται με τις ROMS. Βέβαια χρειάζεται λίγη RAM, αλλά εφόσον ο STE σου είναι 1040, δε θα έχεις προβλήματα μνήμης.

Το μόνο που δε θυμάμαι, είναι αν είναι συμβατό με STE (99% είναι)...

Το να "ανοίξεις" έναν υπολογιστή ATARI, πάντα ήταν δύσκολο, αλλά όχι ακατόρθωτο!
 
οποιος ζηλεύει εδώ υπάρχει το σύμπαν


*Turrican* Ανενεργό link!


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι αυτό καλή φάση είναι. Πλέον όμως έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά το πόσα μεταφορικά δίνω, οπότε δε με συνέφερε εάν το σύνολο πήγαινε 100 λιρόνια (περίπου 160€:animeek:). Ασε που είναι 520.....Μα με 520 θα ασχολούμαστε τώρα; :D
 
Πίσω
Μπλουζα