Το νησί των θησαυρών [Ρόμπερτ Στήβενσον]

Λορένα

RetroNuts!
Joined
21 Απρ 2008
Μηνύματα
1.607
Αντιδράσεις
280
Ίσως το πιο δημοφιλές για αγόρια βιβλίο.

Οι εκδόσεις του, απειρες, το ίδιο και οι μεταφορές του στην τηλεόραση.

Τελικά τα πειρατικά έχουν παντα ενδιαφερον, και παντα ενεπνευσαν πετυχημενες ταινιες και βιβλια

picture.php
 
Αργκχ αργκχ και παιχνιδια "Καραβι playmobil" ,"Monkey Island".

Aπο ταινιες μια αποπειρα που πηγε να γινει στα 90ς (προ Ντεπ) απετυχε παταγωδως.

Cutthroat Island (1995)

Θελαν και Sequel.

A το βιβλιο .......το βιβλιο δεν το θυμαμαι,iσως το διαβασα ,το εξωφυλλο πανεμορφο. :thumbup:
 
Aardvark είπε:
Αργκχ αργκχ και παιχνιδια "Καραβι playmobil" ,"Monkey Island".Aπο ταινιες μια αποπειρα που πηγε να γινει στα 90ς (προ Ντεπ) απετυχε παταγωδως.

Cutthroat Island (1995)

Θελαν και Sequel.

A το βιβλιο .......το βιβλιο δεν το θυμαμαι,iσως το διαβασα ,το εξωφυλλο πανεμορφο. :thumbup:
Aardvark γιατι εγώ τα θυμαμαι αλλιώς :xm: ?

Εχω δει πολλες μεταφορές του βιβλιου στην τηλεόραση. Οι περισσότερες πιστές στο πνευμα του βιβλιου.

Μια όμως που μου εμεινε, αναφεροταν στο μελλον, και εκει το νησι, ηταν .. πλανητης, το καραβι.. διαστημοπλοιο και παει λεγοντας.

Πρωταγωνιστουσε ο Αντονυ κουιν, και αλλος ενας πολυ γνωστος ηθοποιος (δεν τον θυμαμαι), και το μετεδιδε σε συνεχειες το νετ (θα πηγαινα σχολειο τοτε..)
 
Α εγω μιλαγα για τα πειρατικα γενικως σαν ειδος. :)

Exεις δικιο οτι μεταφορα του βιβλιου εχει γινει ηταν πετυχημενη.

Τreasure island in outer space (1987)........

2857383_8096efccf4_m.jpeg
 
Και βέβαια το έχω διαβάσει :) Το είχα διαβάσει κάποιο καλοκαίρι σε διακοπές στο χωρίο μου στη Μάνη..., τα μεσημέρια που δεν είχα να κάνω τίποτα.
 
Πίσω
Μπλουζα