Το πάθος (1984)

tvseriesfan548

RetroWannaBe
Joined
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
82
Αντιδράσεις
29
ΤΟ ΠΑΘΟΣ (ΕΡΤ-2)

Πρεμιέρα : 8 Iουλίου 1984

RetroDB: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Το_πάθος_(1984)

θα ήθελα τα φώτα κάποιου που θυμάται. αυτή η σειρά προβαλλόταν κάπου το 1986 ή 1987 στην ΕΤ2 νομιζω - έπαιζε ο πέτρος φυσσούν, η μάρω κοντού , η σωτηρία λεονάρδου και πολλοί άλλοι. μου είχε κάνει εντύπωση μία σκηνή: ενώ βρίσκονται στο δημαρχείο νομίζω, ο φυσσούν και η λεονάρδου έτοιμοι να παντρευτούν - η λεονάρδου για να εκδικηθεί τον φυσσούν, την ώρα που ο δήμαρχος την ρωτά αν δέχεται να παντρευτεί τον φυσσούν, εκείνη κοιτά με ειρωνικό χαμόγελο τον φυσσούν και απαντά όχι. ο γάμπος δεν ολοκληρώνεται και γίνεται ένας ψιλοχαμός. μήπως ήταν η βεντέτα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αν κρίνω από τις σειρές που έπαιξε ο φυσσούν μάλλον το πάθος ειναι. ευχαριστώ αγαπητέ. θα προσπαθήσω να το διασταυρώσω.
 
μου είχε κάνει εντύπωση μία σκηνή: ενώ βρίσκονται στο δημαρχείο νομίζω, ο φυσσούν και η λεονάρδου έτοιμοι να παντρευτούν - η λεονάρδου για να εκδικηθεί τον φυσσούν, την ώρα που ο δήμαρχος την ρωτά αν δέχεται να παντρευτεί τον φυσσούν, εκείνη κοιτά με ειρωνικό χαμόγελο τον φυσσούν και απαντά όχι.

Έχεις πολύ καλή μνήμη. Δείτε αυτή την σκηνή!

http://www.youtube.com/watch?v=egrr0mME3Us
 
Εντυπωσιακό το απόσπασμα, οπως η φυσικότητα του "όχι" απο τη νύφη αφήνοντας "κάγκελο" το Φυσσούν!
 
Μπράβο Άλκη. Καταπληκτικοί οι τίτλοι αρχής! Μήπως γνωρίζει κανείς την μουσική των τίτλων;
 
nick είπε:
Μπράβο Άλκη. Καταπληκτικοί οι τίτλοι αρχής! Μήπως γνωρίζει κανείς την μουσική των τίτλων;
Δε γνωρίζω, αλλά και εμένα μου άρεσε. Επίσης, μου άρεσε ακόμα περισσότερο η μουσική που ακούγεται στη σκηνή της σειράς με την γαμήλια τελετή.
 
attachment.php
 
Και ένα απόσπασμα απο το 1ο επεισόδιο:

[video=youtube_share;e-eAgNwhI5I]

 
Το απόσπασμα προέρχεται από το προσωπικό αρχείο της ηθοποιού Κωνσταντίνας Σαββίδη την οποία και ευχαριστώ για την παραχώρηση του υλικού.

[video=youtube_share;W1lZGHxAtcA]

 
Οι τίτλοι αρχής της σειράς:

cuKiNYgBzJQ8w
 
Θυμάμαι τη σειρά.Ήταν πολύ ενδιάφερουσα.Έχει προβληθεί ξανά από τότε?
 
ALFIE είπε:
Θυμάμαι τη σειρά.Ήταν πολύ ενδιάφερουσα.Έχει προβληθεί ξανά από τότε?
Δυστυχώς απο ότι γνωρίζω δεν έχει προβληθεί ποτέ ξανά απο τότε. Ελπίζω να σώζεται στο αρχείο της ΕΡΤ αν και αμφίβολο αν θα την ξαναδούμε απο εδώ και εμπρός.
 
Πίσω
Μπλουζα