Το παίζω και πολύ άνδρας! (1983)

Tonytony να ρωτησω κατι. Βλεπω τις αφισες που ποσταρεις και εχουν το ιδιο μοτιβο. Ειναι μια εταιρεια που τις εξεδιδε;
 
Βοήθεια! Πείτε μου ότι με γελούν τα μάτια μου και δεν έχουν γράψει το "Παίζω" με όμικρον! Μα το γράμμα είναι ακριβώς ίδιο με το όμικρον του "Το"!!

Πάντως έχω προσέξει ότι πολλές από αυτές τις αφίσσες/διαφημίσεις μοιάζουν να απευθύνονται σε αιθουσάρχες μάλλον παρά σε θεατές. Ας πούμε αυτή εδώ που πληροφορεί ότι άρχισαν τα γυρίσματα, άλλες που λένε ότι οι ηθοποιοί είναι "κράχτες" του κοινού κλπ. Α, να κι άλλη, για το "Χωρίς Μάρτυρες" που λέει ότι τελείωσαν τα γυρίσματα και ότι "θα συγκλονίση το κοινό", όχι "θα σας συγκλονίση"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Tonytony να ρωτησω κατι. Βλεπω τις αφισες που ποσταρεις και εχουν το ιδιο μοτιβο. Ειναι μια εταιρεια που τις εξεδιδε;
Είναι από το περιοδικό "Θεάματα" , περιοδικό που δεν κυκλοφορούσε στα περίπτερα και όπως πολύ σωστά λέει παραπάνω ο elephadas μοιραζόταν μόνο στους αιθουσάρχες κινηματογράφων.
 
Από τις πολύ καλές του Μουστάκα."Ζήνωννννννν το ένα,Ζήηηηνων το άλλο"Και στην αρχή ο Μουστάκας με το όνομα"Ζιζι"χαχαχα Όσες φορές και να τη δω δεν τη βαριέμαι.
 
Πολύ διασκεδαστική ταινία. Γενικά μου αρέσει πολύ ο Μουστάκας, αλλά αυτή ήταν πράγματι από τις ταινίες που ξεχώρισα.
 
110.jpg
110.jpg
 
Ο μικρός Γιώργος Σουτζης συμμετείχε σε ταινίες της δεκαετίας του 80

η πρώτη εικόνα είναι από τον διαχειριστή της στήλης ''80s Νοσταλγία'', τον ηθοποιό Πανο Σουπιάδη ο οποίος αναφέρει ''Ο μικρός μου αδερφός (από την ταινία Το παίζω και πολύ άντρας) δεν ακολούθησε στο μέλλον το επάγγελμα του ηθοποιού και έγινε ψυκτικός, σήμερα είναι 50 ετών''.

η δεύτερη εικονα είναι από τη retrodb (στιγμιότυπο από την ταινία του θέματος)

η τρίτη εικόνα είναι από το facebook και το μέλος Ιoannis Patsiatzis ο οποίος συμμετέχει στην στηλη ''80s Νοσταλγία'' και έδωσε μια φωτό του Γ.Σουτζη (από την εργασία του).
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1692594788366.jpg
    FB_IMG_1692594788366.jpg
    103,3 KB · Προβολές: 11
  • 112px-Giorgossoutzis.JPG
    112px-Giorgossoutzis.JPG
    6,8 KB · Προβολές: 9
  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    76,9 KB · Προβολές: 5
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα