Το πρώτο μου Κόμικ!

Δυο στοιχεια εχουμε, Ασπρομαυρο ειναι,καινουργιας κοπης φαινεται ολοκαινουργιο χωρις τσακισματα οποτε ειναι της εποχης που βγηκε η φωτο και οχι παλαιοτερο..


Αφτα τα υπολοιπα αφου μας στειλει η NSA τα αποτελεσματα.
 
Καινούριας κοπής ναι, αλλά αν ήταν 4-5 ετών και καθόταν στωικά στο περίπτερο χωμένο ανάμεσα σε άλλα για προστασία, να το πάρει κάποιο παιδάκι στις διακοπές του καλοκαιριού;

DINO αναμένουμε λεπτομέρειες!
 
Aardvark είπε:
Δυο στοιχεια εχουμε, Ασπρομαυρο ειναι,καινουργιας κοπης φαινεται ολοκαινουργιο χωρις τσακισματα οποτε ειναι της εποχης που βγηκε η φωτο και οχι παλαιοτερο..
Αφτα τα υπολοιπα αφου μας στειλει η NSA τα αποτελεσματα.
Σίγουρα ασπρόμαυρο και μάλλον όχι παιδικό του στυλ "Ποπαϋ" ή "Disney"...

Επίσης υποθέτω ράχη με συρραπτικό, για να το έχω γυρισμένο έτσι...

kingtiger077 είπε:
Καινούριας κοπής ναι, αλλά αν ήταν 4-5 ετών και καθόταν στωικά στο περίπτερο χωμένο ανάμεσα σε άλλα για προστασία, να το πάρει κάποιο παιδάκι στις διακοπές του καλοκαιριού;DINO αναμένουμε λεπτομέρειες!
Λοιπόν...

Ήταν κάπου στα '81 - '82, όπως πολύ σωστά είπες πριν, και ήταν σε μια στάση που κάναμε στην Αμφιλοχία, πηγαίνοντας εκδρομή στα Ιωάννινα (όχι Γιάννενα... Γιάννενα είναι η γυναίκα του Γιάννη)... :D
 
Τριτος και καταιδρωμενος....για αναγνωριση!!! :D

Ο υποφαινομενος γυρω στο '85 (μπορει και '86) εχει ξαπλαρει στο κρεβατι των γονιων

απαλαγμενος απο τα μαθηματα της μερας για να διαβασει

το καινουργιο του κομικ...
reading.gif
"]
reading.gif
[/url]

Σιγουρα δεν ηταν το πρωτο του,απο το μεγεθος πρεπει να ειναι Μεγαλο Μικυ Η' Ποπαυ,

φαινεται μονο το πισω μερος με την διαφημιση που ουτε που θυμαμαι ποια ηταν.... :wait2:

Καμια τυχη για αναγνωριση???!!!!! :please:

Η' να παρω νουμερο και να περιμενω????....
bokmal.gif
"]
bokmal.gif
[/url]




attachment.php
 
Στην σειρα και συ,δεν μου'ρχεται κατι.
 
Σε zoom που έκανα, δεν ξεχώρισα τίποτα...

Θα κάνω μια επεξεργασία και θα δω...
 
Δεν σωνεται η κατασταση,τα μονο στοιχεια που μπορουν να βοηθησουν ειναι το πανω μερος του περιοδικου εχει κομικ και το κατω φαινεται να εχει στριπ,κατι παρομοιο με μερικα τευχη του Μεγαλου Μικυ που δεν ειναι.


Αν πρεπει να μαντεψω το vibe που μου δινει ειναι καποιο απο αυτα που σιχαινομουν ,τυπου Αντιριξ και Συμφωνιξ και Aστεριξ κ.τ.λ.
:p
 
Χμμμ...νομιζω οτι πρεπει να ειναι κομικ με "μαλακη" ραχη

και οχι με την "σκληρη" που εχουν τα Αστεριξ,Λουκυ Λουκ κλπ...

Ετσι οπως το βλεπω....

Ειναι οτι εχω γυρισει το εξωφυλλο και φαινεται το εσωτερικο του μερος

που μαλλον πρεπει να εχει καποια παιχνιδοδιαφημιση Η' καποιο ταμπλω επιτραπεζιου????!!!! :confused:
 
Νομιζω οτι εχει παρα πολλες σελιδες για να ειναι ΜΙΚΥ. Ετσι φαινονται τουλαχιστον.
 
Το πρώτο μου κόμικ ήταν σίγουρα κάποιο Μίκυ Μάους. Φώτο δυστυχώς δεν υπάρχει :( .
 
Το πρωτο κομικ που μου πηραν οι γονεις μου ηταν το Σεραφινο οταν πηγα πρωτη φορα κατασκηνωση για παρεα στο πουλμαν ,σιγουρα απο τα πρωτα τευχη στην Ελλαδα.
 
Πίσω
Μπλουζα