Το φυλαχτό

Spartan

RetroN00b
Joined
12 Δεκ 2010
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
0
Χαιρετίζω όλα τα μέλη και συγχαρητήρια στους δημιουργούς του forum. Πραγματικά είναι πολύ καλό και μου έχει προσφέρει πολύ ευχάριστες αναμνήσεις απ'όταν το ανακάλυψα. Τί μου θυμίσατε ρε παιδιά με παιδικά όπως ο Βασιλιάς Αρθούρος, Οι μάγοι και πολεμιστές, Ο μάγος του Κατγουήζλ (τον θυμάστε αυτόν ;) αλλά και σειρές όπως οι Τελευταίες μέρες της Πομπηίας (ασύληπτη αυτή μιλάμε) :D

Είναι το πρώτο thread που φτιάχνω με σκοπό να μάθω για μια σειρά- "Το φυλαχτό" συγκεκριμένα- που παιζόταν στην κρατική τηλεόραση αρχές-μέσα δεκαετίας '80 (αν δεν κάνω λάθος '84-'85). Αναφερόταν στις Σταυροφορίες και πρόκειται για μεταφορά του ομώνυμου βιβλίου του Ουόλτερ Σκοτ. .... Έχω προσπαθήσει να τη βρώ αλλά τζίφος. Αν βρει κανείς καμιά πληροφορία ας μου απαντήσει. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα Spartan, Καλώς Ήρθες στο forum και χαιρόμαστε που οι πρώτες σου εντυπώσεις είναι θετικές.

Δυστυχώς δεν τη θυμάμαι τη συγκεκριμένη σειρά για να σου δώσω περισσότερα στοιχεία, αλλά πρέπει να σου πω ότι εδώ απλά συζητούμε για τις σειρές, ούτε κατεβάζουμε σειρές, ούτε και προωθούμε φυσικά κάτι τέτοιο, σεβόμενοι τους νόμους περί πνευματικής ιδιοκτησίας.

Εφ' όσον η σειρά που ψάχνεις είναι ξένη, στη θέση σου θα την έψαχνα στο site κάποιου retailer που εμπορεύεται επίσημα DVDs ξένων σειρών...
 
Το τελευταίο που λες το έχω κάνει ήδη. Δεν το έχω βρει πουθενά δυστυχώς. Γιʼαυτό άλλωστε έκανα και το post. Με συγχωρείς για τη λέξη «κατέβασμα» που έγραψα. Δεν έχω πρόβλημα να αγοράσω την σειρά από κάποιο site που έχει το νόμιμο δικαίωμα να την προσφέρει σε αγοραστές, αρκεί να την βρω.

Αν λοιπόν κάποιος την έχει βρει σε κάποιο site και μπορούμε νόμιμα να την αγοράσουμε από εκεί τότε ας μου δώσει μια απάντηση. Το μόνο στοιχείο που έχω βρει σχετικά με αυτή την σειρά είναι αυτό:

http://www.imdb.com/title/tt0081943/.
 
Πίσω
Μπλουζα