Το joystick του γερο-gamer!

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.187
Κάνοντας μια αναδιάταξη στη ντουλάπα (όχι στα ρούχα, εννοείται), έπεσα πάνω στο πρώτο μου Atari joystick, το οποίο είχε "τινάξει τα πέταλα" και το είχα φτιάξει custom made.

attachment.php


attachment.php


Όπως βλέπετε έχουν περάσει από πάνω του άπειρες ώρες απολαυστικού gaming και στέκεται στη θέση του με δεματικά, αυτοκόλλητη ταινία, και αντί για fire button, είχα βάλει ένα γυαλένι (μπίλια) και δούλευε άψογα!!!!!!

Και ναι.... Δουλεύει ακόμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σου ρε Αtariman πολυ μαχημο το joystic.Και γω αν θυμαμαι καλα εχω καποια πολυ παλια αλλα κλασικα μολις χαλουσαν τα ανοιγα και επαιζα με τα συδερακια και το ειχα σαν gamepad.Πιο πολυ με βολευε ετσι :D
 
Ωραιο ευρημα, φαινεται πολυ "δουλεμενο" !! Οσο για τις ταινιες του δινουν ενα στυλ :p
 
Respect :bow:

(και που το κρατησες )
 
Όμορφα ρε Ντίνε! :thumbup:
 
Σαν χειριστηριο φρανκεσταιν ειναι...Παντως τα συγκεκριμενα ειχαν ενα θεμα με την αντοχη.Αρκετα ξεψυχησαν στα χερια μου χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια πρεπει να πω.
 
χεχε τι κάναμε τότε στο βωμό της πρακτικότητας!

Πλέον απλά θα παίρναμε άλλο και θα το πετάγαμε!
 
metalcandyman είπε:
τα ανοιγα και επαιζα με τα συδερακια και το ειχα σαν gamepad.Πιο πολυ με βολευε ετσι :D
Έλα ρε! Και πίστευα ότι είμαι ο μόνος... :p

Και πριν φτάσω σε αυτό το σημείο, θυμάμαι αμέτρητες επισκευές και πατέντες με καρφιά και σύρματα..
 
spyros_s είπε:
χεχε τι κάναμε τότε στο βωμό της πρακτικότητας! Πλέον απλά θα παίρναμε άλλο και θα το πετάγαμε!
Είχα πάρει ένα Quickshot (το έχω ακόμα), για να παίζω... Απλά αυτό το κράτησα για τα "διπλά".

Φυσικά εγώ έπαιρνα το "Φρανκεστάιν", που λέει και ο kajwbtfe, σε αυτή την περίπτωση! :D
 
εχω και εγώ quickshot διαλυμένο στο δέκαθλο! Δεν το έφτιαξα ποτέ!

Μόνο με τον ανερούση βρήκαμε την υγειά μας τελικά! Γ' αυτό μαζεψα μισή ντουζίνα για να παίζουν και τα εγγόνια μου
 
Προσκυνώ!!!! Ο ορισμός της "μόντας"!!!!!

Πιτσιρικάς στα χέρια μου είχαν ψοφήσει πολλά φτηνιάρικα joystick παίζοντας atari! Ελλείψει χαρτζιλικιού, έβαζα τον πατέρα μου να κάνει διάφορες μόντες και τους έδινε λίίίίίίίίγες ώρες ζωής παραπάνω, ώσπου στο τέλος απλά δεν έπαιρνε άλλο. Μετά με τα πολλά, μάζευα λεφτά και έπαιρνα το επόμενο υποψήφιο θύμα!
 
Τόσες φορές που είχαμε πάει για επισκευή το Atari θα μπορούσα να παίρναμε καινούριο. Οπότε από ένα σημείο και μετά όπως ήταν λογικό ο πατέρας μου σταμάτησε να το πηγαίνει για επισκευή (μέχρι κι εγώ είχα συμφωνήσει σ' αυτό κι ας ήμουν πορωμένος με videogames και δεν είχα άλλη κονσόλα, εξάλλου το είχα κάπως βαρεθεί το Atari). Eμ, κι αυτό το Atari πολύ εύκολα χάλαγε ρε παιδάκι μου!
 
Απιστευτο joystick, μοιαζει λες και ειναι απο καμια mad max ταινια, Respect!!
 
Βλέπω πως όλοι μας έχουμε από ένα μονταρισμένο χειριστήριο atari. Οι Έλληνες gamers έχουν πολύ μεράκι στις πατέντες τελικά :D
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Δεν πίστευα οτι θα είχε τέτοια επιτυχία το joystick!!! :biglaugh:
 
H αληθεια ειναι οτι το συγκεκριμενο joystick κατασκευαστικα ηταν αθλιο..μεταλλικα pads κολλημενα με αυτοκολλητο..ε! με τετοια "ποιοτητα" κατασκευης η μοντα ηταν αναποφευκτη...
 
για να ρίξουν το κόστος...σήμερα το κάνουν παντού
 
DINO είπε:
Δεν πίστευα οτι θα είχε τέτοια επιτυχία το joystick!!!
Πλακα κανεις??????!!!!!!!!:burn:

Εχω μεινει παγωτο μιλαμε....:animeek:

Μπραβο ρε Ντινο!!!!!!! :bow:
 
Πίσω
Μπλουζα