Το Playstation 1 δεν παίζει όλα τα αντιγραμμένα cd

Κρατησα αυτη την iQ tv μονο και μονο για την εισοδο scart που εχει.
Δοκιμες που εχω κανει με αυτες τισ κονσολες
Sharp tv 19" CRT πιο ομορφη εικονα απο την LCD. Saba tv CRT 26" πολυ καλη εικονα σε αποσταση 1- 2μ. Θαθελα να τις δοκιμασω και σε μια 46αρα Samsung LCD, που εχω αλλα δεν εχει εισοδο scart.
Επισης εχω κρατησει αρκετα αξεσουαρ (καλωδια, memo cart κτλ) τα περισσοτερα καινουργια στα κουτακια τους. Αν μπορω να εξυπηρετησω καποιο φιλο, μην διστασετε, εννοειται oτι ειναι χαρησμα.
 

Συνημμένα

  • Playstation.JPG
    Playstation.JPG
    383 KB · Προβολές: 5
  • XBOX pADS.JPG
    XBOX pADS.JPG
    337,6 KB · Προβολές: 5
Παιδιά γειά χαρά!

Επανήλθα με ερώτηση, ακούστε.

Είδα στο ebay μια μονταρισμενη memory card που μπαίνει στο slot 2 και παίζεις αντιγραμμενα παιχνίδια;

Ισχύει αυτό;
 
Δεν ξερω τι ειδες, αλλα υπαρχει το FreePSXBoot που κανει αυτη την δουλεια.

 
  • Like
Reactions: Ace
Παιδιά γειά χαρά!

Επανήλθα με ερώτηση, ακούστε.

Είδα στο ebay μια μονταρισμενη memory card που μπαίνει στο slot 2 και παίζεις αντιγραμμενα παιχνίδια;

Ισχύει αυτό;

Σου παραθέτω έτσι ενημερωτικά τους κανονισμούς του φόρουμ.


Επειδή όλο και κάποιος μπορεί να διαβάσει το thread και σου να πει βάλε μας το link να το δούμε αυτό το πράγμα είναι καλύτερα να μην το διαφημίσουμε εδώ στο φόρουμ.

Καλύτερα να κάνεις μια ερώτηση σε αυτόν στο eBay να σου πει αυτό που ρωτάς παραπάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ο ανθρωπος δεν πούλησε τιποτα (ποσο μαλλον κατι παρανομο) και καρτες μνημης ps1 με freepsxboot δεν ειναι copyrighted.

Αντιθετα μαλιστα, το freepsxboot ειναι open source.
 
@freaktmp Όχι δεν γράφω για αυτό που έβαλες στο ΥΤ αλλα για αυτή τo memory card γενικά ως hardware που παίζει τα αντιγραμμένα παιχνίδια (αντιγραμμένα παιχνίδια;; Sony;; ==> copyrights!!).

Απλά έγραψα να μην βάλει το link για να μην το διαφημίσουμε (όπως και να το κάνουμε κάνει κάποιου είδους hack/crack αυτό το hardware για να παίζει τα PS αντιγραμμένα παιχνίδια).
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ειναι μια απλη κανονικη memory card οπου γραφουμε το προγραμμα αυτο.

Δεν εχει καμια απολυτως διαφορα απο το FreeMcBoot για PS2 και 1002 αλλα πραγματα που εχουν συζητηθει σε βαθος και σε πλατος εδω ανα τα χρονια.

Δεν ειναι ενα θεμα που με ενδιαφερει ιδιαιτερα να συζητησω, αλλα θα σε αφησω με αυτη την σκεψη:

https://www.gamerlaw.co.uk/2014/modchips-now-legal-in-the-eu-ish/
 
Ειναι μια απλη κανονικη memory card οπου γραφουμε το προγραμμα αυτο.

Δεν εχει καμια απολυτως διαφορα απο το FreeMcBoot για PS2 και 1002 αλλα πραγματα που εχουν συζητηθει σε βαθος και σε πλατος εδω ανα τα χρονια.

Δεν ειναι ενα θεμα που με ενδιαφερει ιδιαιτερα να συζητησω, αλλα θα σε αφησω με αυτη την σκεψη:

https://www.gamerlaw.co.uk/2014/modchips-now-legal-in-the-eu-ish/

Γνωρίζω ότι τα ξέρεις πολύ καλύτερα οπότε πάω πάσο.
 
Κατ' αρχη επειδη εγω εχω PSIO και δεν χρειαζομαι κατι τετοιο, ολα αυτα τα ξερω θεωρητικα, οποτε ειναι πιθανο να λεω κοτσανες.

Δεν εχεις να διαλεξεις μεταξυ FreePSXBoot ή TonyHax. Το πρωτο ειναι το exploit που επιτρεπει να φορτωνουμε προγραμματα απο memory cards. Το δευτερο ειναι ενα τετοιο προγραμμα. Μπορεις να φορτωσεις το TonyHax με διαφορες μεθοδους, αλλα πιστευω οτι το FreePSXBoot ειναι η απλουστερη μεθοδος.

Οι δυο εναλλακτικες που παρουσιαζει το video ειναι το Unirom και το TonyHax και οι δυο χρησιμοποιουν το FreePSXBoot.

Για την δουλεια που το θες εσυ, το TonyHax μαλλον ειναι η καλυτερη λυση γιατι ενημερωνεται πιο συχνα με διορθωσεις σε θεματα συμβατοτητας με διαφορα παιχνιδια.
 
Πίσω
Μπλουζα