Τραγουδια που ΔΕΝ ειδατε τα βιντεοκλιπ τους μεχρι την ελευση του ιντερνετ

misha

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
390
Αντιδράσεις
341
Εδω οποιος θελει θα ποσταρει τα τραγουδια εκεινα που του αρεσαν να ακουει στο ραδιοφωνο η το κασετοφωνο αλλα για διαφορους λογους η συγκυριες ΔΕΝ ετυχε να δει το αντιστοιχο βιντεοκλιπ στην τηλεοραση παρα μονο με την ελευση του ιντερνετ.
Το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι το Manic monday των Bangles που το ειχα σε κασσετα και μου αρεσε να το παιζω συνεχεια ξανα
και ξανα.
Δυστυχως την εποχη που ημουν μικρος αρχες 90s με την ελευση της techno η μουσικη εκεινη ηταν ντεμοντε και κανενα καναλι δεν προβαλε to
βιντεοκλιπ οπως ηταν φυσικο κι επομενο ουτε φυσικα αργοτερα.
Με την ελευση του ιντερνετ ιδου και το βιντεοκλιπ!
 
Είναι πάρα πολλά, ειλικρινά δεν το΄χα ποτέ με τα video clip των τραγουδιών, ακόμα και σε classic ποπ κομμάτια που ποστάρω συχνά, πρώτη φορά βλέπω το video clip τους τώρα. Στα 80s τα ακούσματα μου ήταν περισσότερο μεταλλικά αλλά και το Headbangers Ball στο MTV ελάχιστα το είχα παρακολουθήσει. Anyway, ξεκινάω με ένα που δεν φανταζόμουν πως έχει video clip (μέχρι που το είδα).

Ozzy Osbourne - Ultimate Sin (1986)

 
Είναι πάρα πολλά, ειλικρινά δεν το΄χα ποτέ με τα video clip των τραγουδιών, ακόμα και σε classic ποπ κομμάτια που ποστάρω συχνά, πρώτη φορά βλέπω το video clip τους τώρα. Στα 80s τα ακούσματα μου ήταν περισσότερο μεταλλικά αλλά και το Headbangers Ball στο MTV ελάχιστα το είχα παρακολουθήσει. Anyway, ξεκινάω με ένα που δεν φανταζόμουν πως έχει video clip (μέχρι που το είδα).

Ozzy Osbourne - Ultimate Sin (1986)

Όταν άνοιξε η μετάδοση του Mtv στην Αθήνα στα τέλη του 80 είδαμε πάρα πολλά βιντεοκλίπ (ροκ κ'μέταλ κυρίως) που βγήκανε εκείνη την εποχή ή και παλιότερα.Τα κλιπ που θυμάμαι πιο έντονα ήταν το Paradise City των Guns 'n Roses,το One απο τους Metallica (ίσως το καλύτερο μεταλ κλιπ) και το Poison του Alice Cooper.
Απο το 90 και μετά είχαμε την Vanessa Warwick με το Headbanger's Ball και βλέπαμε τα πάντα!
 
Επισης με την ελευση του διαδικτυου ειδα και το βιντεοκλιπ No limits we'll reach for the sky απο τους Unlimited
 
salt-n-pepa-push it
φοβερό βίντεο κλιπ, λες και βγήκε μόλις χτες. και φοβερό το σκρατσάρισμα στα κλασσικά πικάπ.
 
Πίσω
Μπλουζα