Τραγουδιστές πρωταγωνιστές σε βιντεοταινίες

exetlaios είπε:
Μπα ! ΟΒΟΜΑΛΤΙΝΗ πίναμε ! :biglaugh:
εγώ υποχρέωνα το Ντινάκι (μανούλα) να βάζει στο γάλα μου ελληνικό καφέ!

Φοβόταν μην μεγαλώνοντας εξελιχθώ σε πρεζόνι!

:biglaugh:
 
αργησες καμια 15ετια!!!!

Μαλλον ειναι τοσο συλλεκτικη,οσο και τα γαριδακια EuroBasket 87 :D :D :D
 
shock είπε:
Την οποία την έψαχνα πριν μερικούς μήνες και δεν την έβρισκα. Δεν κυκλοφορεί πια;

νομίζω υπάρχει αλλά πλέον λέγεται ΟΜΟΒΑΛΤΙΝΗ!
 
Προφανώς αναφέρεσαι στον ΗΛΙΑ Κακλαμάνη !
Ο οποιος ειναι οπως τον θυμομαστε απο τοτε(σχεδον) και κανει guest star εμφανισεις σε μια εκπομπη του Extra 3 που βγαινει καθε Δευ-Τετ-Πεμ απο τις 0200 ως τις 0400 με μια ξανθια παρουσιαστρια.
 
Στη δεκαετία του '90 ο Ηλίας Κακλαμάνης έκανε εκπομπή στο Tele City για την ελληνική γλώσσα (τηλεπαιχνίδι τύπου Ομιλείτε Ελληνικά)!!! Κρατούσε ένα λεξικό στο χέρι και σε όποια σελίδα άνοιγε ρωτούσε τον τηλεθεατή τι σημαίνει!!! Αργότερα έκανε και εκπομπή για το θέατρο, όπου συνήθως πρόβαλε αποσπάσματα απο θεατρικές παραστάσεις -φυσικά επιθεωρήσεις-που έπαιζε ο ίδιος!!!:biglaugh:
 
fontana είπε:
Στη δεκαετία του '90 ο Ηλίας Κακλαμάνης έκανε εκπομπή στο Tele City για την ελληνική γλώσσα (τηλεπαιχνίδι τύπου Ομιλείτε Ελληνικά)!!! Κρατούσε ένα λεξικό στο χέρι και σε όποια σελίδα άνοιγε ρωτούσε τον τηλεθεατή τι σημαίνει!!! Αργότερα έκανε και εκπομπή για το θέατρο, όπου συνήθως πρόβαλε αποσπάσματα απο θεατρικές παραστάσεις -φυσικά επιθεωρήσεις-που έπαιζε ο ίδιος!!!:biglaugh:
Θυμάμαι ότι μια φορά τον πέτυχα να λέει ότι "τον πολεμάνε, επειδή το τηλεπαιχνίδι που παρουσίαζε (αυτό με τις λέξεις), είχε μεγαλύτερη θεαματικότητα από τον ΤΡΟΧΟ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ" !

Τρελό κέφι !
 
fontana είπε:
Στη δεκαετία του '90 ο Ηλίας Κακλαμάνης έκανε εκπομπή στο Tele City για την ελληνική γλώσσα (τηλεπαιχνίδι τύπου Ομιλείτε Ελληνικά)!!! Κρατούσε ένα λεξικό στο χέρι και σε όποια σελίδα άνοιγε ρωτούσε τον τηλεθεατή τι σημαίνει!!! Αργότερα έκανε και εκπομπή για το θέατρο, όπου συνήθως πρόβαλε αποσπάσματα απο θεατρικές παραστάσεις -φυσικά επιθεωρήσεις-που έπαιζε ο ίδιος!!!:biglaugh:
καλησπερα σε ολους!

αν και νεος στο site, κανω δυναμικη εισοδο λεγοντας οτι εχω το Βιβλιο! του ηλια κακλαμανη με τιτλο "ακαταλληλο για ακαταλληλους" . το πρωτο μισο ειναι διηγημα με ασχετη ερωικη πλοκη, αλλα ολα τα λεφτα ειναι το δευτερο μερος που εχει ενα ιδιοτυπο λεξικο δικιας του εμπνευσης, με απιστευτες εξηγησεις !!!
 
ζαμανος είπε:
καλησπερα σε ολους!
αν και νεος στο site, κανω δυναμικη εισοδο λεγοντας οτι εχω το Βιβλιο! του ηλια κακλαμανη με τιτλο "ακαταλληλο για ακαταλληλους" . το πρωτο μισο ειναι διηγημα με ασχετη ερωικη πλοκη, αλλα ολα τα λεφτα ειναι το δευτερο μερος που εχει ενα ιδιοτυπο λεξικο δικιας του εμπνευσης, με απιστευτες εξηγησεις !!!
Καλωσήρθες Ζαμάνος !

Ο Ηλίας Κακλαμάνης είναι μορφή-σύμβολο και "ιερό-τέρας" της δεκαετίας το 80' !
 
shock είπε:
Την οποία την έψαχνα πριν μερικούς μήνες και δεν την έβρισκα. Δεν κυκλοφορεί πια;
Κυκλοφορεί!!!Την βρήκα πριν από δύο μέρες σε γνωστή γαλλική αλυσίδα σουπερμάρκετ και την αγόρασα.Στο Παρίσι δε,κυκλοφορεί και σε σοκολάτα!!! :)
 
exetlaios είπε:
Θυμάμαι ένα φεγγάρι, κάθε λαικός βάρδος που σεβόταν τον εαυτό του, έπρεπε να γυρίζει και βιντεοταινίες (τουλάχιστον μία, έστω !).

Αναφέρω Πανταζή, Αντύπα, Άτζελα Δημητρίου.

Outsider έπαιξε και η Πωλίνα, μετά την ανέλπιστη

επιτυχία του ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΛΕΣ ΣΤΙΣ ΣΕΥΧΕΛΛΕΣ,

με ταινία ανάλογης θεματολογίας.
Μια ταινια με το Λεπά έχω δει.Η υπόθεση είναι ότι μια κοπέλα είχε κερδίσει σε διαγωνισμό να περάσει 1 μέρα με το Λεπά και αυτός την ερωτεύτεται και τα γνωστά!Είχα δει λίγο και την ταινία με την Πωλίνα που δούλευε σε ξενοδοχείο αλλά μετά δεν είδα και πολλά,την έχει κανείς την ταινία αυτή σε dvd?τη θέλω!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα