Τραγούδια που είχαμε σε κασέτες τέλος 80's αρχές 90's

είχα 10 κασέτες , και είχε μέσα συλλογές από 1991 έως 1996 (από τα αδέλφια μου είχα πάρει τις κασέτες διότι αυτοί έγραφαν). Είχε από Δυτικά Προάστια (Στέφανος Κορκολής) μέχρι Γλυφάδα Μαρακές (Κωνσταντίνα).
 
Το 1989 είχε πάρει η αδερφή μου μια κασσέτα των Ζιγκ Ζαγκ. Είχε μέσα το Ήρεμα δεν είμαι τρομοκράτης και άλλα που δε θυμάμαι. Επίσης η αδερφή μου είχε κασσέτες που είχε γράψει Σαββιδάκη, Καλλίρη, Γαρμπή κ.ο.κ.
 
Καλοκαίρι του '88 κέρδισα από πειρατικό τοπικό ραδιοφωνικό σταθμό μια κασέτα με ελληνικά ποπ τραγούδια. Παραθέτω όσα θυμάμαι:

1. Τα μαθητικά χρόνια - Βίσση-Καρβέλας

2. Σταλιά σταλιά - Αλέξια

3. Το Πανεπιστήμιο - Καρβέλας

4. Σεϊχέλες - Πωλίνα

5. Ποιμενικό Ροκ - Γιάννης Μηλιώκας

6. Χαιρετίσματα - Β. Παπακωνσταντίνου

7. Πάρε πασά μου - Λάκης Παπαδόπουλος
 
κασέτες με παιδικά τραγούδια όπως Τα παπάκια, τραγούδια με Στρουμφάκια, ΒΙΒΙΒΟ και ROCKERS (!)

την κασέτα με τα τραγούδια του Κώστα Μπίγαλη από το δίσκο ''Μικρή μου μέλισσα''

την κασέτα του Σάκη Ρουβά ''Αίμα, δάκρυα κι ιδρώτας''

την κασέτα του Θάνου Καλλίρη ''Κάποιο καλοκαίρι''

από το Στέφανο Κορκολή σε κασέτα τα τραγούδια από το δίσκο ''Χαμένες Ατλαντίδες''

Αννούλα Βασιλείου ''Happy Birthday to you''

διπλή κασέτα ''Οι επιτυχίες της χρονιάς'' αγορασμένη αρχές δεκαετίας του 90 με τα τραγούδια

Σ'αναζητώ στη Σαλονίκη

Καλίμπα

Φωτιά στα κόκκινα

Όταν λέμε έρωτα

Το τραγούδι των γύφτων

Λέγε ό,τι θες

Αμοιβαία τα αισθήματα

Σε ζηλεύω

Είμαι ανεβασμένος

Καμπριολέ

Εχω μια δίψα

Θάλασσες

Εφημερίδα

Να είσαι εκεί

Του Αιγαίου τα blues

Κλείνω κι ερχομαι

Ρούχο δανεικό

Γεια σου

Αισθήσεις

Εμείς

Δικός για πάντα

Για πρώτη φορά

Παραπονάκι μου γλυκό

Ναι

Σε στυλ να μην ξεχνιόμαστε

από τις πρώτες μου κασέτες ήταν μια που είχε πολλά τραγούδια, θυμάμαι το Μακρυμάλλη (Γ.Ζουγανέλης), Ουαί κι αλίμονο (Άννα Βίσση)...

+ κασέτα.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Από το αρχείο του notisthom.Η Μαίρη Μηλιαρέση ως τραγουδίστρια,στο ένα και μοναδικό της LP, 2 χρόνια πριν τη γνωρίσουμε ως παρουσιάστρια του Ρουκ Ζουκ.

Το έβαλα και στο θέμα του Ρουκ Ζουκ.
 
Πίσω
Μπλουζα