Τραπουλόχαρτα "Αγάπη είναι.."

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.909
85345.jpg85341.jpg85342.jpg85343.jpg85344.jpg

"Κάποια στιγμή το 80-90 κυκλοφορούσε μια τράπουλα με τις φιγούρες του Love is...

Ήταν σαν τα αυτοκόλλητα. Αγόραζες δηλαδή ένα φακελάκι το οποίο περιείχε μερικά τυχαία τραπουλόχαρτα και προσπαθούσες να συμπληρώσεις την τράπουλα.

Μέγεθος τραπουλόχαρτου 6,3x8,8 εκ., έγχρωμα"

πηγη

Eχω κι εγω καποια τραπουλοχαρτα(πολυ λιγα ομως),σιγουρα κυκλοφορησαν τελη δεκαετιας '80

Εγω ομως δεν τα θυμαμαι σε φακελακια αλλά μαζι με πουρακια (οχι ομως τοσο νοστιμα οσο τα caprice Παπαδοπουλου),ηταν μικροτερα σε μεγεθος,νομιζω η συσκευασια περιειχε 4μικρα πουρακια(γεμιση κακαο) τοποθετημενα σε πλαστικα χωρισματα χρωματος λευκου και στην πισω πλευρα ειχε το τραπουλοχαρτο.Μου φαινεται οτι η καθε συσκευασια ειχε 1 τραπουλοχαρτο(βεβαια δεν ειμαι σιγουρη).Το οπισθοφυλλο των τραπουλοχαρτων "Αγαπη ειναι.." ειναι αυτο που φαινεται στην 1η φωτογραφια πανω αριστερα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω τι βρηκες !! Δεν ειχα ιδεα οτι ειχαν κυκλοφορησει σε τραπουλοχαρτα .Εαν θυμαμαι καλα τα εδιναν δωρακι σε αυτοκολλητο με γκοφρετα η κατι τετοιο ..Δεν μπορει να κανω λαθος :D
 
Δεν τα γνωριζα τα τραπουλοχαρτα.....Ειναι πανεμορφα!
 
Psy_Danis_3 είπε:
Πωπω τι βρηκες !! Δεν ειχα ιδεα οτι ειχαν κυκλοφορησει σε τραπουλοχαρτα .Εαν θυμαμαι καλα τα εδιναν δωρακι σε αυτοκολλητο με γκοφρετα η κατι τετοιο ..Δεν μπορει να κανω λαθος :D
οπως εγραψα και πιο πανω μεσα σε συσκευασια απο πουρακια τα θυμαμαι :)

bambinella 100 είπε:
Δεν τα γνωριζα τα τραπουλοχαρτα.....Ειναι πανεμορφα!
ΒΒ ειναι στ αληθεια ομορφα και ειχαν μια ιδιαιτερη μυρωδια ειδικα οταν εβγαζες το τραπουλοχαρτο απ το πισω μερος της συσκευασιας με τα πουρακια :)
 
katerinak είπε:
ΒΒ ειναι στ αληθεια ομορφα και ειχαν μια ιδιαιτερη μυρωδια ειδικα οταν εβγαζες το τραπουλοχαρτο απ το πισω μερος της συσκευασιας με τα πουρακια.
Ετσι οπως το περγραφεις.....νιωθω την ευωδια τους στη μυτη μου!
 
Αυτό με τα πουράκια κάτι πάει να μου θυμίσει...

Είναι πολύ όμορφα!
 
πραγματικα πολυ μεγαλη ανακαλυψη εκανες τα θυμαμαι και εγω με πουρακια μαζι ηταν τετραδα
 
Κατερινακι...εγραψες παλι!!!! :bow: :bow:

Psy_Danis_3 είπε:
Δεν ειχα ιδεα οτι ειχαν κυκλοφορησει σε τραπουλοχαρτα .Εαν θυμαμαι καλα τα εδιναν δωρακι σε αυτοκολλητο με γκοφρετα η κατι τετοιο ...
Το αυτον...^^^ ;)

Και μαλιστα αν δεν με απατα η μνημη μου πρεπει να ηταν η Κουκουρουκου που τα εδινε. :)
 
zouzou είπε:
Αυτό με τα πουράκια κάτι πάει να μου θυμίσει...Είναι πολύ όμορφα!

finally είπε:
πραγματικα πολυ μεγαλη ανακαλυψη εκανες τα θυμαμαι και εγω με πουρακια μαζι ηταν τετραδα
το οτι τα θυμαστε κι εσεις "δωρο" με τα πουρακια ειναι καλο γιατι σημαινει οτι δεν το φανταστηκα :flower:

για το αν ηταν ανα τετραδες τα τραπουλοχαρτα: μου φαινονται πολλα για μια μικρη συσκευασια με πουρακια(που τονιζω οτι δεν ηταν νοστιμα σαν τα caprice,πιστευω οτι οσοι τα αγοραζαμε το καναμε κυριως για τα τραπουλοχαρτα..),δε θα συνεφερε και την εταιρια που ειχε να ανταγωνιστει τα πεντανοστιμα caprice

stayros είπε:
Κατερινακι...εγραψες παλι!!!! :bow: :bow:



Το αυτον...^^^ ;)

Και μαλιστα αν δεν με απατα η μνημη μου πρεπει να ηταν η Κουκουρουκου που τα εδινε. :)

να 'σαι καλα Σταυρο,απλα βρεθηκε κατι απ τα παλια :flower:

Την "Κουκουρουκου" θα την απεκλεια γιατι τα τραπουλοχαρτα θα προεξειχαν απ τα πλαγια,δεν ξερω αν τα τραπουλοχαρτα "Αγαπη ειναι.." εχουν το ιδιο μεγεθος με τα κανονικα
 
katerinak είπε:
Την "Κουκουρουκου" θα την απεκλεια γιατι τα τραπουλοχαρτα θα προεξειχαν απ τα πλαγια,δεν ξερω αν τα τραπουλοχαρτα "Αγαπη ειναι.." εχουν το ιδιο μεγεθος με τα κανονικα
Ωπ...Κατερινακι...λαθος... :eek: ...δεν το εθεσα σωστα... :precry:

Ο λογος που ανεφερα την "Κουκουρουκου" ηταν -αν θυμαμαι καλα - για τα αυτοκολλητα του "Αγαπη ειναι..." τα οποια εδινε. :)

Τα τραπουλοχαρτα,ομολογω οτι δεν τα γνωριζα...
smiley-confused005.gif
"]
smiley-confused005.gif
[/url]...μεχρι που ανοιξες το θεμα. ;)
 
stayros είπε:
Ωπ...Κατερινακι...λαθος... :eek: ...δεν το εθεσα σωστα... :precry:
Ο λογος που ανεφερα την "Κουκουρουκου" ηταν -αν θυμαμαι καλα - για τα αυτοκολλητα του "Αγαπη ειναι..." τα οποια εδινε. :)

Τα τραπουλοχαρτα,ομολογω οτι δεν τα γνωριζα...
smiley-confused005.gif
"]
smiley-confused005.gif
[/url]...μεχρι που ανοιξες το θεμα. ;)
συγγνωμη Σταυρο,δεν το καταλαβα #)

μπερδευτηκα γιατι με την "Κουκουρουκου" κατι αλλα αυτοκολλητα θυμαμαι με διαφορετικους χαρακτηρες απ αυτους που εμφανιζονται στα τραπουλοχαρτα,ειχαν κατι μικρες ροζ καρδουλες
 
Δεν τα ήξερα. Πολύ ωραία Κατερίνα. Γενικά το σκίτσο του "Αγάπη είναι..." είναι πολύ ρετρό και αγαπητό.
 
Τι όμορφα! Κι εγώ μόνο τα αυτοκόλλητα θυμάμαι , αυτά με την σοκοφρέτα!
 
Έχω κι εγώ μερικά τραπουλόχαρτα ακόμα, όντως ήταν σε συσκευασία με πουράκια!
 
δεν γνώριζα την ύπαρξη αυτών των τραπουλόχαρτων...είναι υπέροχα!!!
 
Τα εχω και εγω απο μικρος,:)και εγω απο πουρακια θυμαμαι να ηταν,
υπηρχαν παντως και love is κουκουρουκου που ηταν τελειως διαφορετικα.
Ακομη εβγαιναν και με αλλα θεματα τα συγκεκριμενα τραπουλοχαρτα τα οποια εχω λιγα και απο αυτα.
 
Τα εχω και εγω απο μικρος,:)και εγω απο πουρακια θυμαμαι να ηταν,
υπηρχαν παντως και love is κουκουρουκου που ηταν τελειως διαφορετικα.
Ακομη εβγαιναν και με αλλα θεματα τα συγκεκριμενα τραπουλοχαρτα τα οποια εχω λιγα και απο αυτα.
βαλε μας φωτο να δουμε φιλε μου
 
Αχ, τι ωραία! Λοιπόν, εγώ δεν τα έχω δει ποτέ αυτά τα υπέροχα τραπουλοχαρτάκια! Τι γλυκά!
 
Πίσω
Μπλουζα