Τρουένο

Ειπα να σκαναρω τιτλους ιστοριων απο το Τρουενο, αλλα εχει ΠΑΡΑ πολλες αυτοτελεις!!!

Λιγες ειναι οι μονιμες ιστοριες!
 
pardalotzatziki είπε:
Ειπα να σκαναρω τιτλους ιστοριων απο το Τρουενο, αλλα εχει ΠΑΡΑ πολλες αυτοτελεις!!!Λιγες ειναι οι μονιμες ιστοριες!
Απλα τα πραγματα...γραφει 20 αυτοτελεις ιστοριες στο εξωφυλλο... :D :eek: #)

Πολλους απο αυτους τους τιτλους, διαβαζαμε και στο Αγορι.

Μετα απο πολλες μερες σκαναρισμα...ηρθε η ωρα για τιτλους. Δεν κοβω τις σελιδες για να φαινεται και λιγη ιστορια.

Συνεχεια........

all.jpg

img604.jpg

img607.jpg

img608.jpg

img609.jpg

img610.jpg

img611.jpg

img612.jpg

img613.jpg

img614.jpg

img615.jpg

img616.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θαργκ rules!

Και πολλες αλλες ιστοριες..

img617.jpg

img618.jpg

img619.jpg

img620.jpg

img621.jpg

img622.jpg

img623.jpg

img624.jpg

img625.jpg

img626.jpg

img627.jpg

img628.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστυχως οι επιδρομες μου σε ρετρο ψιλικατζιδικα της επαρχιας εστεφη με απολυτη αποτυχια. Και ηλπιζα να πετυχω κανα Τρουενο
 
Η κατάσταση με τα κομικς, έχει πονηρέψει αρκετά...

Ειδικά μετά το κλείσιμο του Τερζό...

Υπάρχουν παντού Indiana Jones οπου κάνουν καταδρομικές παντού για τυχόν παλιά κομικς...

Δοκίμασε σε κάποια παλαιοβιβλιοπωλεία αλλά και on line...

Αν μπεις όμως στο τριπάκι, να ξέρεις δεν υπάρχει γυρισμός... :D
 
Eχω συνδεσει τις Πασχαλινες διακοπες στην επαρχια με ξεχασμενα κομικς στα μαγαζακια. Φετος δεν βρηκα τιποτα!
 
DINO είπε:
Η κατάσταση με τα κομικς, έχει πονηρέψει αρκετά...
Και οχι μονο....ψαχνουν για οτιδηποτε...παλια πραγματα γενικως....

Πηγα σε ενα χωριο στο Πηλιο και βρηκα κατι κομικ και μου λεει εχουν περασει κι αλλοι..!

Τα πηρα απλα επειδη δεν ειχε λεφτα να τα παρει ολα ο προηγουμενος...

Αλλα ειδικα απο Τρουενο δυσκολα τα πραγματα....
 
Αντε λιγα ακομα..

Το κομικ Σπινμπωλ - Το παιχνιδι του θανατου 1999 μου αρεσε πολυ...

img642.jpg

img643.jpg

img644.jpg

img645.jpg

img646.jpg

img647.jpg

img652.jpg

img655.jpg

img657.jpg

img658.jpg

img659.jpg

img660.jpg
 
Ηταν ωραιο το Τρουενο,αλλα και το Αγορι(της ιδιας εταιρειας ηταν νομιζω).Καλυτερο ηταν παντως το Δυναμικο Αγορι,με ωραιες ιστοριες αλλα κρατησε για λιγο,και μετα επανεμφανιστηκε σαν "σκετο" Αγορι.
 
To Τρουενο μου εβγαζε μια μελαγχολια σαν εντυπο (οχι φυσικα σαν τα Τιραμολα, Σεραφινο που σε πιανει πλακωμα)...λιγο μονοχνωτο.

Το Αγορι ηταν σαφως το καλυτερο πολυθεματικο περιοδικο.
 
To Τρουενο μου εβγαζε μια μελαγχολια σαν εντυπο (οχι φυσικα σαν τα Τιραμολα, Σεραφινο που σε πιανει πλακωμα)...λιγο μονοχνωτο.
Παρακαλώ ξαπλώστε και ας τα πάρουμε απο την αρχή... :animlaugh:

Το Τρουένο ήταν (και είναι) λίγο υποτιμημένο περιοδικό...

Εμένα μου άρεσε αρκετά, λόγω του οτι είχε αυτοτελείς και καλές ιστορίες...

Αντίπαλός του στην κατηγορία ήταν ο Σκορπιός της Μαμμούθ Κομιξ, που όμως δε μέτρησε πολλά τεύχη...
 
Τον Σκορπιο τον ανακαλυψα προσφατα και επαθα πλακα με την ιστορια Λαρρυ Μανινο

Σαφως δεν ηταν κακο περιοδικο το Τρουενο. Αλλα θες η σχεδιαση της βασικης ιστοριας, θες μια μουνταδα....με εριχνε λιγο.

Το αγοραζα μονο σε περιοδους κομικοτρελας/κομικοπεινας....
 
Το Τρουενο ειχε κοινες ιστοριες με το Αγορι, και φυσικα μοιαζανε πολυ(στο θεμα ιστοριες) γιατι ειχε πολλες προερχομενες απο Αγγλια(2000AD).

Δεν θυμαμαι σε ποιο ειχα προτιμηση, ισως οι αριθμοι βοηθανε λιγο(περιπου 300 Αγορι - 40-50 Τρουενο).

fragos είπε:
Ηταν ωραιο το Τρουενο,αλλα και το Αγορι(της ιδιας εταιρειας ηταν νομιζω).Καλυτερο ηταν παντως το Δυναμικο Αγορι,με ωραιες ιστοριες αλλα κρατησε για λιγο,και μετα επανεμφανιστηκε σαν "σκετο" Αγορι.
Δεν ειχε καποιοες κοινες ιστοριες το Δυναμικο με το Αγορι; Εγινε τοσο αποτομα η αλλαγη?
 
pardalotzatziki είπε:
Το Τρουενο ειχε κοινες ιστοριες με το Αγορι, και φυσικα μοιαζανε πολυ(στο θεμα ιστοριες) γιατι ειχε πολλες προερχομενες απο Αγγλια(2000AD).Δεν θυμαμαι σε ποιο ειχα προτιμηση, ισως οι αριθμοι βοηθανε λιγο(περιπου 300 Αγορι - 40-50 Τρουενο).

Δεν ειχε καποιοες κοινες ιστοριες το Δυναμικο με το Αγορι; Εγινε τοσο αποτομα η αλλαγη?
Ειχε σιγουρα τον Ελ Ζαμπατο και τον Ατσαλενιο.Οι Μικροι Τιμωροι,Στρατος της τσεπης,Καρχαριας,Ταξιδιωτης του χρονου,Ταγματαρχης Ηζυ,και πολλες αλλες ιστοριες που δεν θυμαμαι τωρα,ειτε σταματησαν μετα απο καποια τευχη στο Αγορι,η συνεχισαν την καριερα τους με εμφανισεις σε αλλα περιοδικα.Αν διαβασεις 2-3 Αγορια του "75 και 2-3 του 78 θα νοιωσεις μια διαφορα στο περιοδικο!!
 
Πίσω
Μπλουζα