Τσίχλες ''explorer''

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
420
Οι τσίχλες των ''μικρών εξερευνητών'' (τύπου τσίχλες τσιγαράκια)

Την έτρωγες και έκανες εξερευνήσεις για να βρεις μέρος να καταχωνιάσεις ότι δεν ήθελες να βρει η μαμά - λαίλαπα... (η οποία προφανώς τις έτρωγε δύο δύο και έκανε τις δικές της επιτυχημένες εξερευνήσεις :( )

Είχαν και δώρο κάρτες.

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχαν μια απίστευτα εθιστική γεύση... :dribble:

Ευτυχώς "ξέφυγα", γιατί αλλιώς η μόνη εξερεύνηση που θα έκανα θα ήταν στη στοματική μου κοιλότητα, για ανακάλυψη εναπομεινάντων δοντιών... :biglaugh:
 
Όντως, ήταν πολύ νόστιμες σε γεύση, ελάχιστα με ενδιέφερε που είχε τους "Μικρούς Εξερευνητές" απ'έξω...
 
Ευτυχώς "ξέφυγα", γιατί αλλιώς η μόνη εξερεύνηση που θα έκανα θα ήταν στη στοματική μου κοιλότητα, για ανακάλυψη εναπομεινάντων δοντιών
εννοείς λόγω σκληρότητας ή ζάχαρης? ρωτάω γιατί εγώ πρόλαβα κάτι άλλες τσίχλες-τσιγαράκια που οι πιθανότητες να καταφέρεις να τις μασήσεις ή να σου φύγει κάποιο δόντι στη προσπάθεια ήταν 50-50!
 
τις θυμαμαι καλα αυτες τις τσιχλες! ειχαν πολυ καλη γευση
 
krem13 είπε:
εννοείς λόγω σκληρότητας ή ζάχαρης? ρωτάω γιατί εγώ πρόλαβα κάτι άλλες τσίχλες τσιγάρα που οι πιθανότητες να καταφέρεις να τις μασήσεις ή να σου φύγει κάποιο δόντι στη προσπάθεια ήταν 50-50!
Από ζάχαρη έλεγα, αλλά τώρα που το αναφέρεις, ίσως λόγω κακής διατήρησης, κάποιες ήταν σαν τριχιές :rofl:
 
Ήταν οι αγαπημένες μου τσίχλες!

Ακόμα θυμάμαι αυτή την γλυκιά και εθιστική γεύση που είχαν!

Κάπου πρέπει να έχω φυλάξει και μερικές από τις κάρτες, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος..
 
Θυμάμαι ότι υπήρχαν και τσίχλες τσιγάρα με τον Asterix!
 
πωπω! Τι γευση αλλα και μυρωδια ηταν αυτη που ειχαν!!!

Να ειχα εστω μια τετοια τσιχλα παλι....
 
Λόγω σχήματος (πακέτο τσιγάρων) δεν θα είχαν θέση στη σημερινή ηλίθια και ψευτοπροοδευτική κοινωνία που "ζούμε".

Τις τσίχλες τις θυμάμαι, ήταν απίστευτες σε γεύση, είχαν βγει και σε πολλά άλλα "περιτυλίγματα" ανάλογα με τις εποχές και τη μόδα.

Η σκληρότητα πολλές φορές ήταν αποτέλεσμα πολυκαιριάσματος, αν ήσουν τυχερός και τις πετύχαινες σχετικά φρέσκες, ήταν θεϊκή απόλαυση!!!!!!!!!!!!
 
Τις αγόραζα σαν τρελλή. Λόγω γεύσης αλλά και λόγω των μικρών εξερευνητών.
 
(Τώρα αν μου βρεις και μια τούρτα με Μικρούς Εξερευνητές θα τα έχω δει όλα!!! )
 
Εγώ έτσι όπως πάω θα σου βρω και θα σου φέρω τους ίδιους :)
 
μου αρεσαν κι εμενα αυτες οι τσιχλες γιατι εκτος απο ωραια γευση,ειχαν και ωραιο αρωμα!Επισης θυμαμαι που τις εκοβα στη μεση πριν τις μασησω και ετρωγα απο μιση τσιχλα την καθε φορα για να κρατησουν περισσοτερες μερες ;)
 
pooky(1) είπε:
Λόγω σχήματος (πακέτο τσιγάρων) δεν θα είχαν θέση στη σημερινή ηλίθια και ψευτοπροοδευτική κοινωνία που "ζούμε".
Ποιος θυμάται ότι πριν βγουν με διάφορα "άσχετα" ονόματα είχαν ονόματα και σχέδια από πακέτα τσιγάρων;

Μιλάμε για τέλη 70 με αρχές 80..

Και καλά, σήμερα ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ κάτι τέτοιο!!
 
Οι τσίχλες που κάναμε ότι τις καπνίζαμε λόγω σχήματος. Γεύση δε θυμάμαι καθόλου αλλά θυμάμαι πολύ καλα τη συσκευασία και το χαρτάκι στο εσωτερικό της.
 
Πίσω
Μπλουζα