"Τhe History of Sony Playstation",[EDGE]

Εγώ δέν το θεωρώ καθόλου αποτυχημένο μηχάνημα το PS3, όυτε το PSP που αναφέρθηκε προηγουμένως. Το PSP είναι μακράν το ποιοτικότερο handheld που έχει πέσει στα χέρια μου, ενώ το PS3 κάνει πολλά πράγματα και είναι εξαιρετικά αξιόπιστο. Οι πωλήσεις δέν μου λένε και τίποτα, φυσικά και δέν μου λέει τίποτα και το Wii ή το DS. Είναι θέμα γούστου καθαρά. Τώρα το ότι δέν είναι Sony και καλά mainstream όπως το Ps1-Ps2 δέν με συγκινεί κατ'ανάγκη.
 
Other_Reality είπε:
φυσικά και δέν μου λέει τίποτα και το Wii
Xμμμμ,κάτσε τώρα,μια ερώτηση απλή:Έπαιξες εσύ προσωπικά με το Wii και δε σου λέει τίποτα ;

Διότι αν σου λέει το PS3 και το XBOX360,δε μπορώ να καταλάβω πώς μπορεί να έχει συμβεί το παραπάνω που ρωτώ...
 
Κοίτα το "δέν μου λέει τίποτα" ομολογώ ότι μπορέι να ήταν λίγο υπερβολικό. Ίσως το "δέν μου λέει πολλά" να ήταν πιό σωστό. Έχει καλά παιχνίδια, αλλά δυστυχώς τα γραφικά του με απογοητέυουν. Δέν θα την αγόραζα αυτή την κονσόλα με λίγα λόγια, κυρίως απο τεχνολογικής άποψης. Σε ότι αφορά τα παιχνίδια τώρα, τα έχουμε ξαναπεί, και κατανοώ την αξία τους, όμως πέρα απο τα 15 λεπτά αδυνατώ να βρώ ενδιαφέρον. (Εκτός απο τα διπλά).

Ευτυχώς το έχουν κάποιοι φίλοι, και πού και πού πέφτει κανα box και κανα τένις, αλλά μέχρι εκεί νομίζω. Μετά πάμε στο PS3 να παίξουμε FIFA 09 !!
 
Other_Reality είπε:
Σε ότι αφορά τα παιχνίδια τώρα, τα έχουμε ξαναπεί, και κατανοώ την αξία τους, όμως πέρα απο τα 15 λεπτά αδυνατώ να βρώ ενδιαφέρον. (Εκτός απο τα διπλά)
Σε αυτό ναι,μπορώ να πω ότι δε διαφωνώ,αλλά το Wii πραγματικά απογειώνει την έννοια των διπλών παιχνιδιών.Εκεί παίζεις με τις ώρες !
 
Και μια φωτογραφία από το πως μπορούσε να είναι το logo του Playstation.

playstation-logos.jpg

PSX.jpg
 
Σαν σημερα πριν 15 χρονια στην Ιαπωνια κυκλοφορησε το PS2 και με την ανακοινωση επισης σημερα οτι το PS4 εχει 20.000.000 sold και οχι shiped δειχνει οτι το ονομα εχει δρομο ακομη.
 
Πίσω
Μπλουζα