Τhriller A Cruel Picture (1974)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
526
Βάζω απλά το trailer εδώ και θα επανέλθω (φωτογραφία ο δικός μας Αντρέας Μπέλλης)

[edit] Ο λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ καλη ταινια φιλε.Την ειδα καποτε στο παρακμιακο καναλι της περιοχης μου που εχω ξανααναφερει.Ειναι η ιστορια της madeleine που οταν ηταν μικρη ειχε πεσει θυμα βιασμου.χρονια μετα γνωριζει εναν τυπο που την σπρωχνει στα ναρκωτικα και στην πορνοια.Καποια στιγμη η γοννοις της δολοφονουνται και αυτη αρχιζει να περνει την εκδικηση της.
 
Νομίζω οτι είναι από τις αγαπημένες ταινίες, του Ταραντίνο. Ότι και αν σημαίνει αυτό... :D
 
Το καλύτερο rape & revenge φιλμ που έχει γυριστεί. Μπρος-πισω αφήγηση, χρήση slow motion στις σκηνές βίας (επιρροή από Πέκινπα μάλλον), art house αισθητική. Βρώμικο, σκληρό και δύσπεπτο. Ο χαρακτήρας της Daryl Hannah στο Kill Bill μάλλον είναι φόρος τιμής στη συγκεκριμένη ταινία. Η Christina Lindberg λάμπει. Την κατάκλεψε ο Abel Ferrara στο Ms. 45. Παίζει και η δικιά μας Δέσποινα Τομαζάνη από την Γλυκιά Συμμορία
 
Πίσω
Μπλουζα