Φάλκον Κρεστ (Falcon Crest)

mfairy_14

Retro Member
Joined
19 Ιουν 2009
Μηνύματα
102
Αντιδράσεις
4
Φάλκον Κρεστ (Falcon Crest, 1981-90), MEGA


Πρεμιέρα: Δευτέρα 20/11/1989


Μία από τις πιο αγαπημένες μου σειρές (μεγάλο crush με τον Lorenzo Lamas & τον Billy Moses)!...Θυμάμαι παιζόταν γύρω στις 22.30 μεσοβδόμαδα και τρέχαμε μέσα στο άγχος μετά τα αγγλικά μου για να στρογγυλοκαθίσουμε οικογενειακώς και να τη δούμε! Μία άλλη Δυναστεία (απίστευτη κακιά η Jane Wyman και η Susan Sullivan,...such a classy lady)...Υπέροχη σειρά :) !

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ypZT4lQHoK8]YouTube - Falcon Crest season 1 opening credits
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια φωτογραφία από τη σειρά.
 
FALCON CREST REUNION


falconcrest.jpg



Στις 12 Οκτωβρίου 2010 στις 7 το απόγευμα (ώρα Ειρηνικού) οι φανατικοί οπαδοί της σειράς θα βάλουν τις ειδικές μπότες για πατήμα σταφυλιού και θα υψώσουν το ποτήρι τους στην υγειά του Falcon Crest!


To "Paley Center for Media" είναι ο χώρος που θα διοργανωθεί η επανένωση πολλών συντελεστών της σειράς. Συγκεκριμένα:



Earl Hamner, Δημιουργός/Διευθυντής Εκτέλεσης Παραγωγής


Susan Sullivan, "Maggie Gioberti"


Lorenzo Lamas, "Lance Cumson"


Abby Dalton, "Julia Cumson"


Ana Alicia, "Melissa Agretti"


Jamie Rose, "Vickie Gioberti"


Margaret Ladd, "Emma Channing"


William R. Moses, "Cole Gioberti"


David Selby, “Richard Channing”


και άλλοι καλεσμένοι-έκπληξη.


Η εκδήλωση είναι ανοιχτή για το κοινό.Το εισητήριο κοστίζει 15$ για όποιον σκέφτεται να πεταχτεί ως το Λος Άντζελες και να παρευρεθεί στην εκδήλωση. ;)

 
Πω πω μακαρι να μπορουσαμε να παμε... Ας ελπισουμε σε καποια τηλεοπτικη καλυψη.
 
FALCON CREST 2010: Η ΕΠΑΝΕΝΩΣΗ

Reunion_Falcon_Crest2b.jpg



Μετά από μια ιδέα της Susan Sullivan και του William Keck (συντάκτη του tvguide), το Paley Canter φιλοξένησε τους πρωταγωνιστές και το συνεργείο της σειράς Falcon Crest το βράδυ της Τρίτης 12 Οκτωβρίου 2010.

Ο William R.Moses τελικά δεν μπόρεσε να παρευρεθεί λόγω γυρισμάτων έξω από το L.A και ο Chao-Li Chi απουσίαζε λόγω προβλημάτων υγείας.

Οι σκληροπυρηνικοί οπαδοί απολαύστε το φωτογραφικό υλικό και τις συνεντεύξεις των επίτιμων καλεσμένων:

Reunion_Falcon_Crest.jpg















Ο δημιουργός της σειράς Earl Hamner και η Abby Dalton (η σατανική Julia Cumson):

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλε Retrospectiva,

Πολύ ωραίο θέμα ξεκίνησες σχετικά με το Reunion των πρωταγωνιστών της πολυαγαπημένης σειράς FALCON CREST. Να σου είμαι ειλικρινής μάλιστα, για κάποιο λόγο μου είχε "ξεφύγει" αυτή η είδηση και την πληροφορήθηκα από το post σου! Είναι μέρες που θέλω να γράψω εκτενώς την άποψή μου για το Reunion του FALCON CREST έχοντας παρακολουθήσει τα βιντεάκια και τις φωτογραφίες που ανέβασες, αλλά δεν έχω βρει τον χρόνο. Θα προσπαθήσω να βρω λίγο χρόνο και να επανέλθω όμως μέσα στο σαββατοκύριακο!!

Σε κάθε περίπτωση πάντως, σε ευχαριστούμε πολύ όλοι που μας επεσήμανες το γεγονός αυτό!

:thanx2:
 
Ο Λορεντζο Λαμας ειναι αυτος που επαιζε σε κατι 90ς φτηνιαρικες βιντεοταινιες δρασης με σαιμποργκ, κομάντο, καράτε, νίντζα κλπ που εβαζε το STAR μετα τα μεσανυχτα;
 
Rakeesh είπε:
Ο Λορεντζο Λαμας ειναι αυτος που επαιζε σε κατι 90ς φτηνιαρικες βιντεοταινιες δρασης με σαιμποργκ, κομάντο, καράτε, νίντζα κλπ που εβαζε το STAR μετα τα μεσανυχτα;
Ακριβώς! Και στην σειρά δράσης "Renegade", την οποία πάλι το STAR την είχε προβάλει αν θυμάμαι καλά.

Τι να κάνει κι αυτός; Έπρεπε να βγάλει το ψωμί του μετά το τέλος του FALCON CREST...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η καριερα του ως "ηθοποιος tough ρολων" αποσιωπαται υποπτα απο τη Wikipedia. Ακομα και οι ταινιες εκεινης της περιοδου ειναι αlinkάριστες :)
 
αυτή η σειρά κακώς δεν παίχτηκε στην εποχή της (αρχές 80) απ' τα κρατικά κανάλια ενώ ήταν πολύ πετυχημένη σε όλο τον κόσμο.Εγώ δεν γνώριζα καν την ύπαρξη της μέχρι που την πρόβαλλε το mega το 1989 τις πρώτες μέρες που άνοιξε.Και έχω την αίσθηση ότι και το mega μονο δυο σεζόν στο πρόγραμμα του έδειχνε το Falcon Crest (μέχρι αρχες 1991) αν δεν κάνω λάθος.
 
Πίσω
Μπλουζα