Φίλος Ιταλικής μουσικής -la sinfonia Toto Cotugno

antilogos

RetroN00b
Joined
25 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
0
Καλημέρα σέ όλα τά παιδιά.

Ψάχνοντας γιά Ιταλική μουσική , τής οποίας είμαι πολύ φίλος βρήκα τόν χώρο σας.

Από ότι είδα έχετε πολύ καλή δουλειά αλλά καί μέ προσελκυσε η ουσιαστική καί καλη συμπεριφορά τών συμμετεχόντων , μέ τήν οποία σέ φέρνουν κοντα στό αντικείμενο πού σέ ενδιαφέρει κι όχι στό έπακρο τών νευρικών σου ορίων !

Στό θέμα μου όμως .ΔΕΝ , δέν λέω έχω βρεί ΠΟΥΘΕΝΑ , πουθενά λέω ,τό la sinfonia μέ τόν Toto Cotugno γιά νά τό κατεβάσω ( ολόκληρο βέβαια ) .Συμβαίνει κάτι μέ τό τραγούδι αυτό ή ψάχνω σέ λάθος μέρη ρέ παιδιά ; Απογοητεύτηκα καί είναι πολύ ωραίο κομμάτι ! τό ξέρει κανείς , τό έχει κι αν ναί πού μπορώ νά τό βρώ ;
 
Καλησπέρα κι απο μάς.

Όσον αφορά το εν λόγω κομμάτι δεν το γνωρίζω αλλα απ'ότι βλέπω είναι στα Greatest Hits του εν λόγω καλλιτέχνη τα οποία είναι διαθέσιμα τόσο στο [ame=http://www.amazon.com/Greatest-Hits-Toto-Cutugno/dp/B0000646M5/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1248609755&sr=8-1]amazon.com όσο και στο [ame=http://www.amazon.co.uk/Greatest-Hits-Toto-Cutugno/dp/B0000646M5/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=music&qid=1248609982&sr=8-1]amazon.co.uk και μάλιστα προς πολύ καλή τιμή.

Τώρα για να το κατεβάσεις, όπως θες, περνα μια βόλτα απο το iTunes όπου κατα πάσα πιθανότητα θα υπάρχει (κι εκεί σε λογική τιμή). Στην περίπτωση που θες απ'ευθείας link για κατέβασμα απο rapidshare, καλό θα είναι να περάσεις απο δώ.

Καλή διαμονή στο retromaniax ;)
 
Ευχαριστώ Keeper7k γιά τήν βοήθεια.Θά κοιτάξω στίς πηγές πού μού έδωσες κι ελπίζω νά τό βρώ.

Οσο γιά τό κομμάτι είναι ένα απ τά πολύ καλά του άν καί σπάνια έως καθόλου παιγμένο ! ! ! ! ! ! !
 
Καλησπέρα.

Ψάχνω να βρω τίτλο και συγκρότημα από ένα κομμάτι το οποίο είναι κατα πάσα πιθανότητα ιταλική διασκευή του The time of the season των Zombies.Για να βοηθήσω,

το είχα ακούσει σε μία ταινία με τον Στάθη Ψάλτη "Και ο πρώτος ματάκιας"στη σκηνή

οπού γινότανε μία επίδειξη εσωρούχων.Δεν έχω καταφέρει ακόμα να το βρω.
 
Πίσω
Μπλουζα