Φθηνα παιχνιδια PS3

magus32

RetroN00b
Joined
10 Απρ 2008
Μηνύματα
15
Αντιδράσεις
0
Μηπως ξερεται απο που μπορω να βρω φθηνα παιχνιδια για PS3 δεν με πειραζει αν ειναι και απο εξωτερικο

Ευχαριστω πολυ
 
magus32 είπε:
Μηπως ξερεται απο που μπορω να βρω φθηνα παιχνιδια για PS3 δεν με πειραζει αν ειναι και απο εξωτερικο
Ευχαριστω πολυ
ebay...έχω πάρει πάρα πολλά από εκεί με τιμές από 13 έως 50 ευρώ.

αν δεν θες ebay

δοκίμασε το play.com
 
Σχημάτισα πολύ καλή εντύπωση από το play.com...

Την προηγούμενη Τετάρτη παρήγγειλα 2 παιχνίδια για Χ360, Παρασκευή εστάλησαν, τη Δευτέρα τα είχα στα χέρια μου! :thumbup:

Και έχει πολύ καλές τιμές, με δωρεάν μεταφορικά...
 
Εχει αγορασει κανεις απο το 365games.co.uk και choiceUK.com; αν ναι εντυπωσεις

Ευχαριστω πολυ
 
Μηπως ξερει κανεις ποσο κοστιζει το delivery στο 365games.co.uk και στο choiceUK.com?
 
TallMan είπε:
Σχημάτισα πολύ καλή εντύπωση από το play.com...
Την προηγούμενη Τετάρτη παρήγγειλα 2 παιχνίδια για Χ360, Παρασκευή εστάλησαν, τη Δευτέρα τα είχα στα χέρια μου! :thumbup:

Και έχει πολύ καλές τιμές, με δωρεάν μεταφορικά...
+1, το Play.com πραγματικά παίζει σε άλλο επίπεδο! Μπορείς να βρεις απίστευτες ευκαιρίες αν το παρακολουθείς τακτικά. Έχω γίνει τακτικός πελάτης. Και σαφώς το ότι η τιμή που βλέπεις είναι με μεταφορικά είναι μεγάλη υπόθεση. :)

Το μόνο που θα διαφωνήσω ελαφρώς είναι οι ταχύτητες παράδοσης, που σχεδόν ποτέ δεν είναι τόσο γρήγορες όσο αυτές που λες. Ίσως έπεσες στην εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα. Η δική μου εμπειρία είναι οτί συνήθως αργεί λίγο περισσότερο συγκριτικά με άλλα πράγματα που παίρνω από Αγγλία ή τις μεγάλες χώρες της Ευρώπης από άλλα sites ή το Ebay. Πιθανολογώ ότι γι'αυτό ευθύνεται ότι η έδρα τους είναι εκτός Αγγλίας (νομίζω στο νησί του Μαν ή κάτι τέτοιο...) και τα πράγματα φτάνουν Ελλάδα δια της "τεθλασμένης" και όχι απευθείας. Αλλά και πάλι, το χειρότερο που έχω δει είναι περίπου 10 ημέρες, οπότε πραγματικά δεν έχει σημασία.

Μικρό tip: αν θέλετε κάποιο παιχνίδι από Play αλλά δεν φλέγεστε να το πάρετε άμεσα, παρακολουθήστε το για ένα διάστημα. Οι τιμές αλλάζουν αιφνιδίως (και προς τα κάτω και προς τα πάνω) ενώ συχνά κάνουν προσφορές σε κάποια. Με λίγη υπομονή μπορείτε να βρείτε χρυσές ευκαιρίες. Πχ ήθελα να πάρω το τελευταίο Football Manager δώρο σε ένα φίλο λίγο μετά την κυκλοφορία του. Κοιτάω στο Play και το είχε 37.99 ευρώ. Λέω δεν βαριέσαι, με ένα 40ρι το αγοράζω και από εδώ και το αφήνω. Μετά από 5-6 ημέρες ξανακοιτάω για πλάκα και το είχαν βάλει στα 19.99, σχεδόν μισοτιμής! Εννοείται ότι όταν σταμάτησα να κάνω τούμπες από την χαρά μου το χτύπησα πάραυτα! Και μιλάμε για 1-2 μήνες το πολύ μετά την κυκλοφορία του...Και αρκετές φορές έχω πετύχει και ανάλογες προσφορές και σε άλλα παιχνίδια. Μοναδική εξαίρεση (δεν έχω δει να πέφτουν ποτέ) τα Nintendo first party games, στα οποία η τιμή δεν έχω δει ποτέ να αλλάζει προς τα κάτω. Ίσως είναι πολιτική της Nintendo να απαγορεύει τις εκπτώσεις, εκτός πια και αν πουλάνε τόσο καλά στις κανονικές τιμές που απλά δεν θέλουν να τα ρίξουν.

Δεν λέω ότι μπορεί να σας κάτσει πάντα έτσι γερή έκπτωση, αλλά αξίζει να το έχετε υπόψη.
 
Μια ερωτηση εχω να κανω για το play.com :

ποια ειναι η διαδικασια πληρωμης? πληρωνεις με πιστωτικη? γιατι ρωτησα καποια παιδια και μου ειπαν οτι μονο με πιστωτικη μπορεις να πληρωσεις....
 
Maddog είπε:
Το μόνο που θα διαφωνήσω ελαφρώς είναι οι ταχύτητες παράδοσης, που σχεδόν ποτέ δεν είναι τόσο γρήγορες όσο αυτές που λες. Ίσως έπεσες στην εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα. Η δική μου εμπειρία είναι οτί συνήθως αργεί λίγο περισσότερο συγκριτικά με άλλα πράγματα που παίρνω από Αγγλία ή τις μεγάλες χώρες της Ευρώπης από άλλα sites ή το Ebay. Πιθανολογώ ότι γι'αυτό ευθύνεται ότι η έδρα τους είναι εκτός Αγγλίας (νομίζω στο νησί του Μαν ή κάτι τέτοιο...) και τα πράγματα φτάνουν Ελλάδα δια της "τεθλασμένης" και όχι απευθείας. Αλλά και πάλι, το χειρότερο που έχω δει είναι περίπου 10 ημέρες, οπότε πραγματικά δεν έχει σημασία.
Με ελάχιστες εξαιρέσεις, ότι έχω παραγγείλει έχει έρθει σε λίγες μέρες, με δύο εξαιρέσεις να θυμάμαι.

Η πρώτη, όπου μου ήρθε το πακέτο μετά από 20 μέρες.

Η δεύτερη, όπου μου ήρθε σε δύο μέρες.

Γενικά, για ότι έχω παραγγείλει από παιχνίδια και βιβλία, από το ίδιο το play ή από τους ιδιώτες που πουλάνε μέσω αυτού, δεν έχω κάποιο παράπονο και όλα έχω την εντύπωση πως μου ήρθαν από Αγγλία. Άλλο έδρα μιας εταιρίας εξάλλου και άλλο το που μπορεί να έχει τις αποθήκες της...

Τις καθυστερήσεις, πιο πολύ τις φοβάμαι από τα δικά μας ταχυδρομεία...

Βέβαια τους τελευταίους μήνες δεν ευκαίρησα να παραγγείλω τίποτα, οπότε επιφυλάσσομαι...

Maddog είπε:
Μικρό tip: αν θέλετε κάποιο παιχνίδι από Play αλλά δεν φλέγεστε να το πάρετε άμεσα, παρακολουθήστε το για ένα διάστημα. Οι τιμές αλλάζουν αιφνιδίως (και προς τα κάτω και προς τα πάνω) ενώ συχνά κάνουν προσφορές σε κάποια. Με λίγη υπομονή μπορείτε να βρείτε χρυσές ευκαιρίες......Δεν λέω ότι μπορεί να σας κάτσει πάντα έτσι γερή έκπτωση, αλλά αξίζει να το έχετε υπόψη.
Όποιος παρακολουθεί συχνά τις τιμές, θα πετύχει πολλά πράγματα με σημαντικότατες εκπτώσεις...

maniac21 είπε:
Μια ερωτηση εχω να κανω για το play.com : ποια ειναι η διαδικασια πληρωμης? πληρωνεις με πιστωτικη? γιατι ρωτησα καποια παιδια και μου ειπαν οτι μονο με πιστωτικη μπορεις να πληρωσεις....
Ναι με πιστωτική ή με κάρτα αναλήψεως της Πειραιώς, που είναι και VISA και χρησιμοποιώ προσωπικά...
 
Εγώ έχω μια απορία.Άμα αγοράσω από το internet παιχνίδια για Playstation 3(Amazon,play.com κ.α) θα έχω πρόβλημα όσο αναφορά άμα παίζει.Έχω ακούσει πως από πίσω κάθε παιχνίδι έχει μια υδρόγειος και το νούμερο 2.Άμα δεν είναι το νούμερο 2 τότε ανήκει σε άλλη ζώνη και ίσως να μην παίζει στην Ελλάδα.Τι ξέρετε για αυτό;
 
To Ps3 είναι region free, που σημαίνει ότι δέν έχεις πρόβλημα. Πρόβλημα όμως θα έχεις με τις ταινίες και με τα παιχνίδια του PS2 εφόσον είναι συμβατό με αυτά το PS3 σου.
 
Πρόσεχε όμως μην πάρεις καμιά γιαπωνέζικη έκδοση και έχει μόνο Ιαπωνικά μέσα...

από τις Ασιατικές, οι κινέζικες συνήθως είναι αυτές που έχουν αγγλικά μέσα
 
Πίσω
Μπλουζα