Φιλμογραφία Έλενας Ναθαναήλ

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας tonytony
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Α...διαφωνώ, ταινίες σαν την "Πρόκληση" μπορώ να τις δώ μόνο κάτι ζεστά καλοκαιρινά μεσημέρια. Ωραία γυρίσματα σε Πόρο και Ύδρα, και "υψιστες λατρείες" μου και ο Ούντο Κίερ και η Έλενα φυσικά, οι οποίοι δένουν πολύ ωραία ως ζευγάρι κατά τη γνώμη μου στην οθόνη. Επίσης στην ταινία ακούγονται και ωραιότατα τραγούδια του Μάνου Λοιζου, αν και πάντα με κάνει και ανθυπομειδιώ η σκηνή που ο Κίερ χορεύει ή μάλλον προσπαθεί να χορέψει ζειμπέκικο. Δεν το είχε ο τύπος με τίποτα (εν αντιθέσει με τον Γερμανό ηθοποιό στο "Αγκίστρι" του 76 ο οποίος χόρευε θεικά). Ιδιαίτερη περίπτωση πάντως ηθοποιού ο Ούντο Κίερ. Από Greek 70s erotika μέχρι ταινίες του Λαρς Φον Τρίερ και όπως έχει δηλώσει για όλα όσα έχει παίξει νοιώθει μια χαρά. Κρατιέται και μια χαρά ακόμα btw
Συμφωνώ οι ταινιες αυτές με τις καυτές σκηνές , τις συγκλονιστικες μουσικες εκτελεσεις και τα υπέροχα ελληνικά νησια, τα κοσμοπολιτικα μερη είναι για καλοκαίρι.
 
Πάντως η Έλενα ήταν η βασιλισσα του κοσμοπολιτικου μελοδραματος , είχε νομίζω τον πιο ευρωπαϊκό αέρα εύκολα την φανταζόμουν ως κόρη εφοπλιστή να απολαμβάνει το ελληνικο καλοκαίρι και να ζει παράλληλα και το δράμα της
 
Δεν μου άρεσε η προκληση πολύ, σε σας , δηλ.πολυ περιεργη, περίμενα μια νέα αναζήτησης
 
Δεν μου άρεσε η προκληση πολύ, σε σας , δηλ.πολυ περιεργη, περίμενα μια νέα αναζήτησης
Κόρη εφοπλιστή ή συμβία μεγιστάνα ξέρεις ποιά φανταζόμαστε έτσι; Χα, χα, χα
 
Κόρη εφοπλιστή ή συμβία μεγιστάνα ξέρεις ποιά φανταζόμαστε έτσι; Χα, χα, χα
Ε μα ναι δεν της πάει αυτός ο ρόλος της Έλενας, την έχουμε συνηθίσει σε ρόλους τζετ σετ
 
Ε μα ναι δεν της πάει αυτός ο ρόλος της Έλενας, την έχουμε συνηθίσει σε ρόλους τζετ σετ
Νομίζω πως θα ήθελα να την είχα δει πιο τσαλακωμένη σε ρόλους ψυχάκισσας
 
Νομίζω πως θα ήθελα να την είχα δει πιο τσαλακωμένη σε ρόλους ψυχάκισσας
Γιατί όχι βέβαια στο ελληνικό σινεμά δύσκολο να γινότανε έπρεπε να περάσει στον ευρωπαϊκό. Είχε πάντως κάτι το μυστήριο πάνω της
 
Γιατί όχι βέβαια στο ελληνικό σινεμά δύσκολο να γινότανε έπρεπε να περάσει στον ευρωπαϊκό. Είχε πάντως κάτι το μυστήριο πάνω της
Υπό άλλες όπως λες κ εσύ συνθήκες θα της ταίριαζε γάντι
 
Δεν ήξερα ότι ήταν φανατική καπνίστρια η Έλενα και εφυγε από καρκίνο του πνεύμονα νεα
 
Πίσω
Μπλουζα