Φορητο MEGA DRIVE με την ονομασια Gopher

hewhojumps

RetroN00b
Joined
15 Mαϊ 2008
Μηνύματα
30
Αντιδράσεις
4
προσφατα χαζευα στο ebay για μεταχειρισμενα megadrive, οσπου πετυχα το gopher.

ειναι ενα φορητο megadrive που δεν χρειαζεται μπαταριες (εχει μια λιθιου και με 2,5 ωρες φορτηση προσφερει 7 ωρες gaming!! ... μεσω usb η φορτηση παρακαλω!)

εχει backlight tft οθονη με διαγωνιο σχεδον 3"! εχει κουμπια (για να μπορεις να παιξεις και SF2!)

ενσωματωμενο ηχειο, αλλα και θυρα για ακουστικα, θυρα για tv out για να παιξεις και σε τηλεοραση (!!!!), μαλιστα στην συσκευασια εχει και το καλωδιο!

.......και το καλυτερο το αφησα για το τελος.... εχει μεν 20 built in παιχνιδια.... αλλα εχει και υποδοχη για sd καρτες, οπου αποθηκευεις τα roms για να τα παιξεις!!!!

το πηρα καινουριο απο κινα και πληρωσα μαζι με τα μεταφορικα 37 ευρω. :sealed:

οταν ημουν πιτσιρικας μπανιζα το original mega drive με το sonic 2 σε demo mode, στην βιτρινα ενος παιχνιδαδικου. ηξερα οτι δεν μπορουσα να το αποκτησω γιατι ηταν ακριβο για τα δεδομενα μας.... και επιτελους στα 31 αξιοθηκα να παρω το δικο μου! αν και ειμαι old enough, παρολα αυτα εξακολουθω να λατρευω τα platform... συνεπως σημερα το βραδυ ξεκιναω με το 1ο sonic!

η χαρα μου ηταν τετοια (τετοιου ειδους), που μονο εδω μεσα θα μπορουσα να την μοιραστω! και να με καταλαβαιναν! χωρις να με 'χλευασουν' :D

παραθετω και ενα link απο καποιον που το ποσταρε σε βιντεο στο youtube

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλοριζικο φιλε μου!Εχεις καμια.πληροφορια παραπανω που θα το βρουμε για αγορα?Ακουγεται ενδιαφερον.

Ps:εισαι ο γνωστος hewhojumps?? ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
kajwbtfe είπε:
Καλοριζικο φιλε μου!Εχεις καμια.πληροφορια παραπανω που θα το βρουμε για αγορα?Ακουγεται ενδιαφερον.Ps:εισαι ο γνωστος hewhojumps?? ;)
oρίστε από που το προμηθεύτηκα...

http://www.ebay.com/itm/390325957323?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

ps. ναι αυτος ειμαι! αποσυρθηκα απο το γνωστο hobby :(
 
Καλοριζικο και ευχομαι να το απολαυσεις μεχρι να διαλυθει(που λεει ο λογος)στα χερια σου απο το πολυ παιχνιδι :D
 
Kαλοπαικτο!Ευτυχως εδω σε καταλαβαινουμε αφου και εμεις μια απο τα ιδια ειμαστε!
 
.......και το καλυτερο το αφησα για το τελος.... εχει μεν 20 built in παιχνιδια.... αλλα εχει και υποδοχη για sd καρτες, οπου αποθηκευεις τα roms για να τα παιξεις!!!!
Hardware ROM player licensed by SEGA... απίστευτο πραγματικά. Αναρωτιέμαι τι έχει να πει η Nintendo γι'αυτό...
 
kajwbtfe είπε:
Καλοριζικο φιλε μου!Εχεις καμια.πληροφορια παραπανω που θα το βρουμε για αγορα?Ακουγεται ενδιαφερον.Ps:εισαι ο γνωστος hewhojumps?? ;)
Τον ξερεις και συ??
 
Εγω πάλι πήρα ένα τέτοιο από το easy buy world ίδια έκδοση με 29 ευρώ και από ελλάδα αν κάτι πάει στραβά
 
angel_grig είπε:
Kαλοπαικτο!Ευτυχως εδω σε καταλαβαινουμε αφου και εμεις μια απο τα ιδια ειμαστε!
Τι θα μπορούσε να πει η Nintendo;; Έχει κάνει special license με την sega να κυκλοφορούν τα παιχνίδια της μόνο στο virtual console του wii. hehe
 
Πίσω
Μπλουζα