Φράσεις που μισούσαμε να ακούμε μικροί

thebest20 είπε:
Συνήθως φράσεις που με εκνεύριζαν :
-Ο Δ. πήρε καλύτερο βαθμό από εσένα!!!!!


-Ο Δ. κάνει ιδιαίτερα από πέρυσι στον πιο φημισμένο καθηγητή!!!!!



-Η οικογένεια του Δ. πήγε διακοπές,και εμείς χαλάμε τα λεφτά μας σε playmobil!!!!!!!!!


(Ο Δ. δεν είναι τυχαίος.Αποτέλεσε το μεγαλύτερο εφιάλτη μου,από τις αρχές του Δημοτικού μέχρι το τέλος του Λυκείου,καθώς έβαζε λόγια στους άλλους μια μένα,και με απομάκρυνε από αυτούς.Και όλες οι οικογένειες τον είχαν σαν πρότυπο μαθητή)
@thebest20 είμαι ο Δ. !!! :rant: Πότε είπα κακό λόγο εγώ για σένα και με συκοφαντείς στο forum ??? :animlaugh: χαχαχαχα αστειεύομαι φυσικά...

Πάντως θα πρέπει να τον έχεις πολύ άχτι τον τύπο...
 
Για έλα να δούμε τι διάβασμα έκανες σήμερα. Σε μαθήματα τύπου ιστορία που έπρεπε να τα ξέρω παπαγαλία με έπιανε κρύος ιδρώτας μην ξεχάσω καμιά λέξη.

Πρώτη φορά βλέπω να διαβάζουν ανάσκελα. Ακόμη και στις πανελλήνιες μου άρεσε να διαβάζω στο κρεββάτι.

Μπαμπά θέλω αυτό το βιντεοπαιχνίδι. Έχει και κουπόνι έκπτωσης και κάνει μόνο 10.900 δρχ. Ναι, και που θα τα βρω εγώ τα λεφτά αυτά;

 


Πάλι περιοδικά τα έκανες τα λεφτά σου; Εγώ σου τα έδωσα να φας κάτι στο σχολείο.


 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Για έλα να δούμε τι διάβασμα έκανες σήμερα.
Ίσως η χειρότερη...ειδικά στα μαθηματικά που δεν υπήρχε περίπτωση να λύσω άσκηση... :cry:
 
Δεν θα σε δωσουν να φας τα ηλεκτρονικα στο μελον ετσι που ξημεροβραδιαζεσαι ολη μερα εκει μεσα.

 


Αν δεν στρωσεις τον κ_ _ 0 σου κατω να διαβασεις δεν προκυται να παρεις ποτε καλους βαθμους.Κοιτα τον χρηστο που εχει 20αρια γιατι διαβαζει ολη μερα το παιδι.


 


Μην πηγαινεις στα ηλεκτρονικα θα σε δωσουν ναρκωτικα εκει μεσα.


 


Σε ειδαν χθες βραδυ με την μαρια της κυριας ελενης.Εχεις καιρο γιαυτα οταν μεγαλωσεις παραπανω τωρα πρεπει να διαβαζεις αστα αυτα.


 


Παλι καινουργια εξατμιση εβαλες στο μηχανακι; Εμεις σε δεινουμε τα λεφτα για να τρως οχι να τα μαζευεις για να κανεις τετοιες βλακειες.


 


Ολα αυτα οπως και ενα σωρο αλλα φυσικα απο το ενα αυτι εμπαιναν και απο το αλλο εβγαιναν :D
 
BETTY BOOP είπε:
-Φάε το φαγητό σου (και τα σχετικά φάε το αυγό σου, πιες το γάλα σου, την πορτοκαλάδα σου!)-Ξάπλωσε το μεσημέρι να ξεκουραστείς και μετά να διαβάσεις

-Ακόμα δεν τελείωσες τα μαθήματα; (όταν χάζευα!)

-Είπες μάθημα σήμερα στην τάξη;/Σε σήκωσαν σε μάθημα σήμερα;/Σήκωσες το χέρι σου στην ταξη;

-Δείξε μου τα τετράδιά σου!

-Πώς έγραψες στο διαγώνισμα/στις εξετάσεις;/Tα έγραψες όλα; (???)

-Πήρατε βαθμούς;

-Πόσο πήρε η φίλη σου η (όνομα) στο διαγώνισμα;

-Πήρατε καμιά ανακοίνωση σήμερα στο σχολείο;

-Πότε θα φύγεις; (ερώτηση από γνωστούς που γινόταν στο τέλος των καλοκαιρινών διακοπών!)
+δεν έχεις χρόνο για τηλεόραση, έχεις διάβασμα, ιδιαίτερο μάθημα, φροντιστήριο κλπ...
 
- Έτσι θα λες κι εσύ στα δικά σου τα παιδιά.

- Θα μάθει το αυγό την κότα;

- Όσο ζεις μαζί μας θα κάνεις ό,τι σου λέμε.

- Μία μέρα θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο. (Απλά επειδή τα ενδιαφέροντά μου ήταν διαφορετικά από των γονιών μου)

- Βαδίζεις προς το γκρεμό. (Για τον ίδιο λόγο)

- Τι σε νοιάζει τι έχει μέσα το φαγητό; Δεν είναι νόστιμο;
 
- Γιά να έρθει καμιά Κατοχή, να δεις πώς θα το τρώς το φαϊ και θα λες κι ένα τραγούδι...

- Ναι, το δρόμο πήραμε (όταν έμενα με την εντύπωση ότι θα μου κάνουν κάποια χάρη...)

- Είπες "ευχαριστώ" στο θείο;


-Δε με νοιάζει ποιός άρχισε, εγώ τί σου έχω πεί;



- Κι αν ο (τάδε) πάει να πνιγεί, θα πας κι εσύ;
 
Διαβάζοντας τα παραπάνω θυμήθηκα μερικά ακόμη.

Γιατί κάνει τόση φασαρία το μηχανάκι σου? Ε, τι περίμενες με ελέυθερη εξάτμιση και φιλτροχοάνη...

Όπως της ΦΖΠ1 μόλις μου δώσουν κάτι, Και τι λένε?

 


Γιατί δεν πήρες 19 αλλά 17?
Έλεος!!
 
αυτό με την βαθμοθηρία δεν αποτελεί ρετρό αλλά διαχρονικό σχόλιο που αντί για ευγενική άμιλλα δημιουργούσε αντιπάθεια στα παιδικά μυαλά...
 
Πίσω
Μπλουζα