Φωτογραφία ρετρό παιδικού ποδηλάτου 70's

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
409
Μια φωτογραφία, πολλές λέξεις, πιο πολλά συναισθήματα...

(Για όσους απορήσουν τι γράφει το γαλάζιο θηκάκι στο ποδήλατο, γράφει ΤΣΙΜΠΟΥΡΛΑΣ)

Το αλογάκι είναι κουνιστό και πολύ γερής κατασκευής. Εγώ είχα ένα πλαστικής κατασκευής (και όπως έχω πει κι άλλη φορά, δεν ανέβηκα ξανά μετά από τη φορά που έπεσα πίσω) :rofl:

Ποδηλατάκι είχα σιδερένιο και μανιωδώς πάλευα να ξεκολλήσω αυτά τα κίτρινα κατσαρά ''μαλλιά'' που κρέμονταν από τις λαβές. Αν θυμάμαι καλά στο τέλος τα είχα κουρέψει με το ψαλίδι!

attachment.php
 
Ναιιιιιιιιιιιιιι φανταστικό,με τις λαστιχένιες ρόδες του..........το πίσω πλαστικό σκαλοπάτι που χρησίμευε αργότερα για σούζες και..............φυσικά το καλαθάκι για γαριδάκιαααααααααα. Μπράβο Κριέ!!
 
:eek: Ειχα ιδιο ακριβως!!! Θυμαμαι και τις χειρολαβες ΚΑΙ το σχημα απο το καλαθακι!!

Δεν ξερω αν το εχω σε φωτογραφια...
 
Αν και παιδί των 80s είχα παρόμοιο ποδηλατάκι. Υπάρχει και φωτογραφία στο πατρικό...
 
Ωραίο εύρημα, με χίλιες αναμνήσεις για τον κάτοχο! Τα ''κίτρινα κατσαρά μαλλιά'' στις χειρολαβές να υποθέσω ήταν μόδα;

Είχα κι εγώ ένα τέτοιο ποδηλατάκι σε κόκκινο χρώμα τα λάστιχα στις ρόδες, κόκκινες χειρολαβές καθώς και κόκκινο καλαθάκι...κι όταν είχε ξεκολλήσει το τιμόνι του, το κολλήσαμε με οξυγονοκόλληση/ηλεκτροκόλληση...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα