Φωτογραφίες απο δικά μας παραμύθια.

Θέλουμε!!!

Σίγουρα είχα τον Φιλάργυρο, αλλά και το Ο κάβουρας και η αλεπού μου φαίνεται γνωστό, δεν είμαι σίγουρος όμως. Τα άλλα δε μου λένε κάτι. Τα έχεις κρατήσει από τα παιδικά σου χρόνια ή είναι νέα αποκτήματα;
 
Και μολις φωτογραφισα τα δικα μου και ελεγα σε ποιο θεμα να τα βαλω....

Δεν ειναι ολα παραμυθια ακριβως, αλλα αυτα διαβαζαμε μικροι...

Το εξωφυλλο του Φιλαργυρου μου θυμιζει λιγο...εεε...Αστεριξ???

P1090326.jpg

P1090336.jpg

P1090346.jpg

P1090354.jpg

P1090365.jpg

P1090367.jpg
 
Ναι ναι Thor, τα έχω απο παιδί. Αν μπορούσες να δεις το εσωτερικό τους.. Ειδικά αυτό το τιγράκι το έχω καταμουτζουρώσει το καμένο, μόνο στο εξώφυλλο φαίνεται!! Ένας Θεός ξέρει τι μου φταιξε. :p

pardalotzatziki και τα δικά σου, απο παιδί τα έχεις; Είναι σε πολύ καλή κατάσταση!!

DSC02046.jpg

DSC02041.jpg

DSC02042.jpg

DSC02047.jpg

DSC02053.jpg

DSC02054.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ όμορφο θέμα :)

τα δικά μου:

Photo-0239.jpg

Photo-0240.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Γιαννάκης και η Αννέτα!!! Πω πω το θυμάμαι αυτό! Δεν θυμάμαι όμως αν υπήρχε ολόκληρη σειρά ή όχι :xm:

Thanks Αριάδνη! :)
 
Ωραία ευρήματα!
 
Cococinel είπε:
pardalotzatziki και τα δικά σου, απο παιδί τα έχεις; Είναι σε πολύ καλή κατάσταση!!

Προβολή συνημμένου 79224
Ναι απο μικρος. Καναδυο μου τα δωσανε τα τελευταια χρονια.

Αυτο με το Χρυσομαλλο Δερας το ειχα αν δεν κανω λαθος!
 
pardalotzatziki είπε:
Ναι απο μικρος. Καναδυο μου τα δωσανε τα τελευταια χρονια.
Μπράβο που τα διατήρησες έτσι, δείχνουν σαν καινούργια!!! Κι εγώ τα πρόσεχα τα δικά μου, αυτά που απέκτησα σε μεγαλύτερη ηλικία δηλαδή :p και ευτυχώς διασώθηκαν!

Είχαμε τα πιο όμορφα παραμύθια :heartcloud:
 
Σας θυμίζουν κάτι οι μαστροχαλαστήδες; Αυτά τα δυο αδερφάκια στην προσπάθειά τους να κάνουν κάτι καλό, έκαναν τη μια ζημιά μετά την άλλη! Καταλήγοντας στο κρεβάτι με εγκαύματα, αφού έβαλαν φωτιά στον στάβλο (για να ζεσταθούν τα γαϊδουράκια) αποφασίζουν πια, πως μοναδικό τους μέλημα θα είναι τα μαθήματά τους!

οι μαστροχαλαστήδες (1).jpg

οι μαστροχαλaστήδες.jpg

οι μαστροχαλαστήδες.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τώρα το είδα, νομίζω πως το είχαμε αυτό το παραμύθι. Τουλάχιστον την εσωτερική σελίδα τη θυμάμαι καλά!
 
Μάλλον είχα κι εγώ την αλεπού και τον κάβουρα και μου φαίνεται πολύ γνωστό.

pardalotzatziki είπε:
Και μολις φωτογραφισα τα δικα μου και ελεγα σε ποιο θεμα να τα βαλω....Δεν ειναι ολα παραμυθια ακριβως, αλλα αυτα διαβαζαμε μικροι...
Τα ταξίδια του Γκάλλιβερ; Έλα Χριστέ... :eek:
 
Πίσω
Μπλουζα