Φωτογραφίες μέσα σε διάφορα post

[edit]

Υποψιάζομαι πως γενικότερα με τον Mozilla δεν βλέπω όλες τις φωτογραφίες, αναλόγως το πως είναι στημένο το forum μαλλον και την πηγή των φωτογραφιών. Τις φωτογραφίες από την αρχή του thread με το καναβάτσο διάσωσης απο CD, τις βλέπω κανονικά. Τι αλλάζει λοιπόν με αυτές του Papoys;

Απλώς πίστευα πως τυχόν φωτογραφίες που δεν βλέπω, είναι διότι ήταν αναρτημένες σε σελίδες που τις κρατάνε για περιορισμένο χρονικό διάστημα. Αλλά εδώ ήταν αρκετά "χτυπητό" και λέω κάτι δεν πάει καλά, είδα πως και κάποιοι άλλοι δεν βλέπουν τις φωτογραφίες στο συγκεκριμένο thread...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
είδα πως και κάποιοι άλλοι δεν βλέπουν τις φωτογραφίες
Αυτό συνέβη από δικό μου λάθος κάποια στιγμή στο άλμπουμ...

Εγκώ ντεν πολυξέρει κομπιουτερίστικα... αλλά μπορεί ποτέ να συμβαίνει επειδή εσύ χρησιμοποιείς mozilla κι εγώ chrome ???

Δε βλέπω το λόγο, αλλά λέω μήπως...

Μήπως πάλι ο mozilla είναι στην πραγματικότητα... Gozilla και θέλει καμιά αναβάθμιση ???

[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Lord Vek ειδα οτι αναφερθηκες στο mozilla και λες οτι εχεις προβλημα με την εμφανιση των φωτογραφιων,χρησιμοποιω κι εγω mozilla firefox και οι φωτογραφιες φαινονται ολες μια χαρα

[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit]

Λόρδε μου, το πμ που σου έστειλα στις 15-09-2012:

Ελπίζω να είσαι καλά και να μην ενοχλώ! :)
Να σε βάλω σ' ένα κόπο να με στείλεις λίγο:

α) Τι browser χρησιμοποιείς

β) Τι O/S (windows / mac / linux)

γ) Ένα screenshot όπως βλέπεις εσύ τα posts

Απλά με κάνει εντύπωση, διότι δεν τίθεται θέμα δικαιωμάτων και είσαι ο μόνος που δεν τα βλέπεις!... Αν ήταν γενικό το πρόβλημα, θα είχαν κάνει κάποιο παράπονο κι άλλα μέλη!

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου!

Φιλικά,

D@redevil
Προφανώς δεν το είδες.... Αν θέλεις κάνε έναν κόπο και απάντησε εδώ!

Τα οφφτόπικ θα διαγραφούν! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ίσως να φταιει καποια ρύθμιση σε κάποιο add on του Mozilla, το Adblock Plus που έχω εγκαταστήσει, ποιός ξέρει;

Τώρα είδα και το μήνυμα της Daredevil, συγγνώμη. Λοιπόν:

α) Mozilla Firefox 12.0

β) Windows XP Pro 2002 SP3

γ) Για να δούμε για το screenshot ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Lord Vek είπε:
Ίσως να φταιει καποια ρύθμιση σε κάποιο add on του Mozilla, το Adblock Plus που έχω εγκαταστήσει, ποιός ξέρει;
Αν έχεις χρόνο και διάθεση, θα το λύσουμε! :)

Προς το παρόν, θα κάνω μεταφορά των συγκεκριμένων ποστς και την απαραίτητη "κοπτοραπτική" ώστε να έρθει το θεματάκι στ' αγράδα του! :D
 
Μιας λοιπόν και βγήκαμε οφφ εντελώς, μια ερώτηξις: Υπάρχει thread που να μην έχει βγει ΠΟΤΕ οφφτόπικ ??? :biglaugh:
 
PAPPOYS είπε:
Μιας λοιπόν και βγήκαμε οφφ εντελώς, μια ερώτηξις: Υπάρχει thread που να μην έχει βγει ΠΟΤΕ οφφτόπικ ??? :biglaugh:
Αρκετά :D

Τα off topic θα διαγραφούν :D :D
 
Ναι, τα κατάφερα!!! Ιδού:

Screenshot.jpg
 
Λοιπόν, η κοπτοραπτική ολοκληρώθηκε και πλέον το πρόβλημα ήρθε στο σωστό θέμα!

Λόρδε κάνε έναν κόπο και ποστάριζε εδώ για να μη χαλάμε το άλλο θέμα! Στο μεταξύ εγώ θα προσπαθήσω ν' αναπαράξω το πρόβλημα! :)
 
Το αλμπουμ πάντως είναι public οπότε το πρόβλημα επικεντρώνεται στον mozilla σου!

Υγ. D@re με έφαγες στην στροφή :p :p :p
 
Λόρδε, δοκίμασα σε Win & Mac με Mozilla FF 12.

Δεν μπόρεσα ν' αναπαράξω το πρόβλημα.

Θέλω σε παρακαλώ να πας στον Firefox, στο μενού "Help" και να επιλέξεις το "Restart with Addons disabled".

Τώρα κάνε login στο φόρουμ (σε περίπτωση που δεν σε κράτησε online) & copy paste αυτή τη διεύθυνση:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?22879-Playmobil-%D4%E5%F7%ED%E9%EA%DD%F2-%EA%FC%EB%F0%E1-%EA%E1%E9-%EA%E1%F4%E1%F3%EA%E5%F5%DD%F2&p=373972&viewfull=1#post373972

Πες με σε παρακαλώ αν τις βλέπεις τώρα!....
 
Off topic... Προς Daredavil: Τώρα βλέπω τις εικόνες και από Mozilla, ευχαριστώ.
 
Lord Vek είπε:
Off topic... Προς Daredavil: Τώρα βλέπω τις εικόνες και από Mozilla, ευχαριστώ.
Κι όμως - είσαι ontopic! ;)

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Το πρόβλημα λύθηκε με αυτό που πρότεινα πιο πάνω ή έκανες κάτι άλλο?! Απλά, για να ξέρουμε σε περίπτωση που το ξανασυναντήσουμε! :)
 
[edit] Εγινε μεταφορά από το Playmobil: Τεχνικές, κόλπα και κατασκευές [edit]

Moderatoooooooooors!!! Πάλι δεν βλέπω τίποτα στα 2 παραπάνω post του stayros, εννοώ από φωτογραφίες. Σε Mozilla, τώρα που το σκέπτομαι είχε ένα update χθες... Παρακαλώ, επιληφθήτε.

Προσθήκη: και σε παλαιότερα posts δεν τις βλέπω πλέον. Όπως και την πρώτη φορά που σας το επεσήμανα πριν ένα μήνα περίπου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Lord Vek είπε:
Moderatoooooooooors!!! Πάλι δεν βλέπω τίποτα στα 2 παραπάνω post του stayros, εννοώ από φωτογραφίες. Σε Mozilla, τώρα που το σκέπτομαι είχε ένα update χθες... Παρακαλώ, επιληφθήτε.
Προσθήκη: και σε παλαιότερα posts δεν τις βλέπω πλέον. Όπως και την πρώτη φορά που σας το επεσήμανα πριν ένα μήνα περίπου.
Lord Vek δοκίμασε σε άλλο browser και οτι είχες κάνει την προηγούμενη φορά.
 
Γειά σας !!!

Δεν είχα προσέξει αυτό το topic της αναφοράς προβλημάτων και ανέφερα (κακώς) το πρόβλημα μου στο topic: Playmobil κόλπα και κατασκευές.

Εδώ και 1 1/2 εβδομάδα περίπου, δεν μπορώ να δώ τις εικόνες πλέον. 'Εχω τον Mozilla Firefox 16.0.2 και XP. Με τον Internet Explorer φαίνονται κανονικά.

Ευχαριστώ.
 
Μεταφέρθηκε το ποστ σου Lord Vek στο σωστό thread ;)

Για δες τι έχουν γραφτεί πιο πάνω και πες μας αν εξακολουθείς να έχει πρόβλημα.
 
Την προηγούμενη φορά (πριν από ενάμισυ μήνα περίπου) άρχισα να ξαναβλέπω εικόνες χωρίς να κάνω τίποτε και συμπέρανα πως είχατε βρεί τι φταίει και το διορθώσατε. Αυτή την φορά:

Δοκίμασα το link, τίποτε.

Δοκίμασα στο safe mode (no add ons) του Mozilla, τίποτε.

Σε άλλο browser, έχω δοκιμάσει explorer και βλέπω τις φωτογραφίες κανονικά, αλλά ο Mozilla μου είναι πιό "θωρακισμένος" για pop-ups κτλ και προτιμώ να μπαίνω με αυτόν στο Internet (μου φαίνεται πολύ πιο ασφαλής από τον explorer από αυτά που διαβάζω). Έλεγα μήπως έφταιγε το Adblock Plus, αλλά αυτή την στιγμή είμαι σε safe mode, οπότε είναι όλα αποενεργοποιημένα και συμπεραίνω πως δεν είναι αυτό.

Πάντως από εκείνο το ... update του Mozilla έχω πρόβλημα και με ακόμη μια σελίδα (που έχω διαπιστώσει δηλαδή), του Arduino forum. Εκεί είναι όμως διαφορετικό το πρόβλημα, βγάζει κανονικά ερώτηση για log in αλλά αφού δόσω username και password χωρίς να βγάλει μήνυμα λάθους απλά δεν με κάνει log. Αυτό το έγραψα μήπως και έχει κάποια σημασία για σας τους moderators. Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα