Χαβάη 5-0 (Hawaii Five-O)

Kαι η σειρες που γυριζονται? Στο Εσκι Σεχιρ? :p
 
Ολα τα μεγαλα τηλεοπτικα στουντιο,"the big four" οπως ονομαζονται,CBS,FOX,ABC,NBC εχουν τα στουντιο τους στο λας παλμας της Νεας Υορκης. :)

Πλακα κανω απο το μυαλο μου τα'βγαλα.
icon10.gif




http://www.youtube.com/watch?v=q0i0ik3WO68
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
2lxwef8.gif


Mα... καλά...
wow.gif
Δεν μπορούσαν να βρουν έναν ηθοποιό να φέρνει περισσότερο στο "αντρουά" του Jack Lord;;;; :rant:

Πού πήγε εκείνο το γερακίσιο του βλέμμα του που έμοιαζε να λέει στους παρανόμους... "Δε θα μου κρυφτείς όπου και αν πας;;; "
gun.gif


Απορρίπτεται...
Just_Cuz_19.gif
 
Από αφιέρωμα του περιοδικού Ραδιοτηλεόραση στην σειρά

picture.php


picture.php
 
:dribble: :dribble: :dribble:

Και κάποιο άλλο τηλεπεριοδικό είχε πρόσφατα αφιέρωμα στο "Χαβάη 5-0".

Αν το βρω και καταφέρω να το σκανάρω θα το ανεβάσω... :)
 
Βλεποντας το ποστ του Αλκη στο Facebook με το υπεροχο intro του Hawai Five 0 εψαξα να βρω το ονομα της εκρητικης κοπελας που εμφανιζεται σε καποιες σκηνες.

6-36.jpg


Her name was Elizabeth Louise Malamalamaokalani White Logue, and sadly to say she passsed away in Santa Monica on June 7th, 1988 at the tender young age of 56 (cancer).

She ran down the beach, shook loose her hair and made grown-up men think seriously about a Hawaii vacation without the missus. This face, belonging to Elizabeth Louise Malamalamaokalani White Logue, was inescapable during the 1960s, as she was the poster girl for the Hawaii Visitors Bureau. That's not all - Logue was also the University of Hawaii's Miss Air Force ROTC in 1959, a star in the films "Hawaii" and "Odissea Nuda," a reservations agent at Hawaiian Air Lines and one-time wife of Tahiti artist George Logue. "Liz" Logue, however, pretty much dropped out of sight in the early 1970s, after a one-week marriage to a Las Vegas real estate magnate.
Αναλυση του Intro

FAQ
 
ναι το ξαναγυριζει η φοξ.απο τα παληα κατι βρισκω.αλλα αλλιως ηταν τοτε που πηγαιναμε στα σπιτια που ειχαν τηλεοραση η στα καφενεια [με επιφυλλαξη .γιατι τοτε σαν μαθητες ειμαστε σε καθεστως ταλιμπαν.]τωρα απλα τα βλεπουμε σαν συλλεκτικα ετσι για να βρισκονται.και να λεμε τι ειχαμε σαν παιδια
 
Το σήμα του remake, είναι σε άλλη κλάση, ωραίος ο παλιός αλλά σε αυτό ο νέος είναι ακόμα καλύτερος !
 
Άσχετο... όταν "πατάω" στο παραπάνω βίντεο γράφει πως είναι απόρρητο... :xm: Και μάλλον για άλλη μιά φορά ο πάροχος δε μας δίνει πρόσβαση... Α στον κόρακα πιά... :rant:
 
Το σημα του νεου ειναι απλα μια αντιγραφουλα του παλιου - και σιγουρα ειναι μια κλαση κατω απο το original. Ακομα χειροτερο βεβαια ειναι το ιδιο το σηριαλ που κινειται στο χαζοχαρουμενο στυλ των σημερινων παραγωγων και διακωμωδει την original σειρα. Αλλη μια ιεροσυλια.

Και μερικες σκηνες απο το "εκπληκτικο" αυτο ριμεικ....

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω φτιαχτηκα με το παραπαραπανω βιντεο,ενα τρανσοφρμερ ελειπε!
 
Εννοεις τους ventures ... ok αλλα δεν εννοουσα τη μουσικη - το τελικο video ειναι αντιγραφη και κακη.
 
Για τη μουσική μίλαγα, σκοτώνει λέμε!!!
 
Δεν συγκρινονται Αντωνη ;)

 
Πολύ καλή εκτέλεση δε λέω, αλλά επιμένω στη νέα ορχηστρική.

Περί ορέξεως.... :)
 
Στο πρωτο επεισοδιο (Pilot) της σειρας παιζει ο Tim O' Kelly το Danno κ οχι ο James McArthur, επισης το ρολο του τοπικου διεθυντη της CIA παιζει ο Leslie Nielsen σε ενα πολυ σοβαρο ρολο.

Ο McGarret επισης φλερταρει, γενικα δινει πιο πολυ χρονο στις γυναικες απο οτι στην υπολοιπη σειρα. Σιγουρα οι διορθωσεις που εγιναν τοσο στο χαρακτηρα των ρολων οσο κ σε καποιους ηθοποιους χρειαζονταν μεχρι να ερθει η σειρα στα τελικα της επιπεδα.
 
Μόλις είδα πως στο χειμερινό πρόγραμμα του ΣΚΑΙ "έρχονται" τα νέα επεισόδια. :cool: Μιά ψιλοπεριέργεια την έχω, να πω την αλήθεια μου, αν και σαν τον (παλιό) Μαγκάρετ :heartcloud: ... κανείς...
 
Πίσω
Μπλουζα