Χαρτάκι τράπουλα από γκοφρέτα

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
431
Από ποιά όμως;

Τραπουλα-Χαρτακι krios.jpg

Και τα μικρά χαρτονομίσματα αν θυμάστε ήταν από γκοφρέτα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπας και ..... απο "Κου κου ρου κου"?????
 
Μηπως δεν ηταν απο γκοφρεττα? :)
 
Θυμαμαι πατως οτι καποια γκοφρετα (μαλλον η κουκου ρουκου) εβαζε καρτες και μαλιστα θυμαμαι οτι ετσι οπως τις επιανες (τις γκοφρετες!!!) προεξειχε λιγο δηλ καταλαβαινες οτι ειχε μεσα....
 
Μπορει να ειναι και απο Safari - ηταν η πρωτη γκοφρετα που εβαλε "χαρτακια" στη συσκευασια του προιοντος.
 
H Σαφαρι ειχε ζωα. Το θυμαμαι διοτι ειχα κανει "πετσα" εναν τοιχο της κουζινας του σπιτιου που μεναμε τοτε.

Η εικονιζομενη ελαφρως ενδεδυμενη κυρια, δεν μου κανει για μελος του ζωικου βασιλειου...

Για να το "δεσω", θα ελεγα οτι ισως ξυπνα ζωωδη ενστικτα

Ρε πως τα λεω.... :p
 
Wally είπε:
Η εικονιζομενη ελαφρως ενδεδυμενη κυρια, δεν μου κανει για μελος του ζωικου βασιλειου...Για να το "δεσω", θα ελεγα οτι ισως ξυπνα ζωωδη ενστικτα

Ρε πως τα λεω.... :p
+1!

Πολύ τολμηρό για να βρίσκεται σε γκοφρέτα...
 
Εντω μεταξυ απο πισω γραφει το ονομα της συσκευασιας.
icon10.gif
 
Μα καλά, που το είδες;;;;

Έβαλες το μόνιτορ στον ήλιο; 8)
 
...διαβάζει βουλωμένο γράμμα. :)
 
krios είπε:
Από ποιά όμως;Και τα μικρά χαρτονομίσματα αν θυμάστε ήταν από γκοφρέτα;

Νομιζω οτι θυμαμαι την γκοφρετα...

Ειναι γυαλιστερο το χαρτι?

θυμαμαι να εχει γκοφρετα με ρομβους, λιγο σκληρη, σοκολατα στη μεση..λεπτη στρωση και ηταν καπως σκληρη. Οχι σαν την γκοφρετα η την κουκουρουκου..

Σου λεει τιποτα?
 
Κι εγώ σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ ποια γκοφρέτα ήταν, γιατί ψάχνω να βρω άλλες τράπουλες που έδινε παράλληλα. Ακριβώς ίδιες με αυτή στη φωτογραφία. Μικρού μεγέθους τραπουλόχαρτα, ψιλο-χοντρό το χαρτί και ultra glossy φινίρισμα. Αυτή στη φωτογραφία πρέπει να ήταν στη συσκευασία για τα κορίτσια. Η ίδια γκοφρέτα έβγαζε και για τα αγοράκια και η τράπουλα ήταν με ήρωες τέρατα και ρομπότ απ 'το Star Wars.
 
τωρα που ξαναβλεπω τη φωτογραφια εχω μια αναλαμπη: θυμαμαι κατι γκοφρεττες-πουρακια (οχι ομως τοσο νοστιμα οσο τα caprice Παπαδοπουλου),ηταν μικροτερα σε μεγεθος,νομιζω η συσκευασια ειχε 4μικρα πουρακια(γεμιση κακαο αλλά οπως εγραψα δεν ηταν τοσο νοστιμη η γεμιση οσο αυτη των πουρακιων Παπαδοπουλου) τοποθετημενα με χωρισματα χρωματος λευκου και στην πισω πλευρα ειχε το χαρτι-τραπουλα και ολο αυτο μετα ηταν τυλιγμενο με χαρτι οπως πχ.αυτο που ειχαν τα γαριδακια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα