Χαρτ και Χαρτ (Hart to Hart)

LadyHawke

RetroActive
Joined
7 Ιαν 2006
Μηνύματα
253
Αντιδράσεις
24
Χαρτ και Χαρτ (Hart to Hart, 1979-84), ΥΕΝΕΔ


Πρεμιέρα: Τετάρτη 29/4/1981


Οι Robert Wagner και Stefanie Powers πρωταγωνιστούσαν στην δημοφιλή αμερικανική σειρά, παραγωγής 1979, η οποία προβλήθηκε από το κρατικό κανάλι προς τα μέσα της δεκαετίας του '80.

Θέμα της σειράς οι περιπέτειες ενός ζεύγους ερασιτεχνών ντετέκτιβ του Jonathan και της Jeniffer Hart, τις οποίες παρακολουθήσαμε σε 110 επεισόδια. Η σειρά έχει κερδίσει Χρυσή Σφαίρα.

Στην εισαγωγή ο σωφέρ τους ο Max έλεγε: This is my boss, Jonathan Hart - a self-made millionaire. He's quite a guy. This is Mrs. H. She's gorgeous. She's one lady who knows how to take care of herself. By the way, my name is Max. I take care of *both* of them, which ain't easy; 'cause when they met... it was *murder*!

http://www.imdb.com/title/tt0078622/

HartToHart_S2_early.jpg


[ame=[URL="http://www.youtube.com/watch?v=VNdyzvy7bwI"]http://www.youtube.com/watch?v=VNdyzvy7bwI[/URL]]http://www.youtube.com/watch?v=VNdyzvy7bwI
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω μέχρι πέρυσι την έδειχνε το Μακεδονία ΤV. Πολύ καλή σειρά που ακόμη και σήμερα, εγω τουλάχιστον, την παρακολουθώ άνετα.
 
Psiit..εσυ η αποπανω με το avatar το καλο...την ειδες τη ταινια ? εντυπωσεις ? :)
 
Μπράβο ρε συ Lady Hawke. Εκπληκτική σειρά, που ακόμη και σήμερα παίζεται καμιά φορά στην τηλεόραση στις ΗΠΑ (αλλά απ' ό,τι διαβάζω και στην Ελλάδα). Θυμάμαι δε ένα φοβερό επεισόδιο, όπου το ζευγάρι των Χαρτ ερευνούσε έναν φόνο που έγινε όταν ένας επίδοξος μελισσοκόμος είχε πεθάνει από τσιμπήματα ενός σμήνους μελισσών. Είχα τρομοκρατηθεί από τη σκηνή εκείνη!

[ψιλο-spoiler: ο/η δολοφόνος είχε απασφαλίσει στα κρυφά τις κυψέλες αφήνοντας τις μέλισσες να βγουν και να σκοτώσουν τον μελισσοκόμο]
 
Η σειρά παίζεται ακόμα στο Μακεδονία ΤV, αλλά δεν θυμάμαι ώρα.
 
Καλα εκτος απο φοβερη σειρα δεν το συζητω δεν κρυβω οτι παντα μου αρεσε η εικονιζομενη.Αχχχχχ..... υπαρχει αραγε καμια τετοια στην Ελλαδα?

ααααααα να μην το ξεχασω και απο την σειρα η ξανθια και η μελαχρινη....χμμμμ...η ξανθια περισσοτερο νομιζω,τσπα,και οι 2 μωρε απο τους Αγγελους του τσαρλυ
 
Εγώ συμπαθούσα και τον υπηρέτη/βοηθό τους, με την μεγάλη μύτη και την περίεργη φωνή. Μαξ, λεγόταν.
 
Εχεις δικιο max και απο οτι ξερω πεθανε μετα απο λιγο διαστημα μετα το τελος της σειρας.Το εικονιζομενο ζευγαρι ηταν παντρεμενο στην πραγματικοτητα το οποιο μετα απο λιγα χρονια χωρισε.Τι με πιασει σημερα και λεω ολο καλα νεα ειληκρινα δεν ξερω
 
johnk10 είπε:
Εχεις δικιο max και απο οτι ξερω πεθανε μετα απο λιγο διαστημα μετα το τελος της σειρας.Το εικονιζομενο ζευγαρι ηταν παντρεμενο στην πραγματικοτητα το οποιο μετα απο λιγα χρονια χωρισε.Τι με πιασει σημερα και λεω ολο καλα νεα ειληκρινα δεν ξερω

Από όσο γνωρίζω αυτοί οι δύο δεν ήταν παντρεμένοι.Μάλιστα εκείνο το διάστημα ο κ.Robert John Wagner ήταν παντρεμένος με τη Natalie Wood.Την είχε μάλιστα παντρεύτει δύο φορές αλλά η δεύτερη υπήρξε φαρμακερή για την Natalie καθώς ο κ. Wagner πιθανόν εμπλέκεται στη δολοφονία της με αινιγματικό τρόπο.

(Δεν άκουσε τη γυναίκα του που έπεσε από το γιοτ,στο οποίο βρισκόταν και ο ίδιος, και ζητούσε βοήθεια αλλά κάποιοι στη ακτή την είχανε ακούσει).Τι να πεις ευτυχισμένα ζευγάρια.:eek:hboy:
 
Πάντως πιστεύω ότι του "Μαξ" θα του πήγαινενα ήταν παρουσιαστής σε ραδιοφωνική εκπομπή, με τόσο χαρακτηριστική φωνή !

Μάλιστα φαντάζομαι ότι θα έπαιζε ελαφρύ ροκ.
 
exetlaios είπε:
Πάντως πιστεύω ότι του "Μαξ" θα του πήγαινενα ήταν παρουσιαστής σε ραδιοφωνική εκπομπή, με τόσο χαρακτηριστική φωνή !
Μάλιστα φαντάζομαι ότι θα έπαιζε ελαφρύ ροκ.
:thumbup: Βραδυνή ζώνη μεταξύ 23.30 και 01.30;
 
nomizo oti provaletai kathimerina pleon (makedonia tv) guro stis 10 to vradu kai oxi mono paraskeues opos nomiza
 
Ωραία σειρά, όσο την θυμάμαι.

Κανείς όμως δεν σχολίασε το γεγονός από τον τίτλο κιόλας εξυμνείται η τότε καταπίεση της γυναίκας να αποκαλείται με το επώνυμο του συζύγου της...
 
audiodee είπε:
Ωραία σειρά, όσο την θυμάμαι.
Κανείς όμως δεν σχολίασε το γεγονός από τον τίτλο κιόλας εξυμνείται η τότε καταπίεση της γυναίκας να αποκαλείται με το επώνυμο του συζύγου της...
Λυπάμαι αλλά εγώ είμαι πατροπαράδοτη γυναίκα και θεωρώ τιμή μου και καμάρι μου να φέρω το επώνυμο του συζύγου μου όταν δηλαδή παντρευτώ. :)
 
bi-bi μου αρεσουν οι ιδεες σου.Θα μου πεις γυναικα απο Κρητη εισαι,αυτο τα λεει ολα.Ζητω οι γυναικες απο Κρητη. bi-bi respect :worship:

Και να σου πω οτι ο καλυτερος μου φιλος ειναι Κρητικος απο το Ηρακλειο και τον εχω παντρεψει κιολας με Κρητικοπουλα Γυναικαρα.
 
bi-bi μπορείς να πάρεις και το όνομα του άντρα σου, όχι μόνο το επώνυμο, όπως λέμε Γιώργαινα, Γιάννενα, είναι πιο παραδοσιακό και ρετρό!
 
johnk10 είπε:
bi-bi μου αρεσουν οι ιδεες σου.Θα μου πεις γυναικα απο Κρητη εισαι,αυτο τα λεει ολα.Ζητω οι γυναικες απο Κρητη. bi-bi respect :worship:
Σε ευχαριστώ αλλά η μισή είμαι απο Κρήτη η υπόλοιπη είμαι απο Σμύρνη.Από Σμύρνη πορεύονται αυτές οι ιδεές καθώς και η φοβερή μαγειρική μου γιʼαυτό ας αναφωνήσουμε ΖΗΤΩ στους πρόσφυγες την Μικράς Ασίας. :clap:

audiodee είπε:
bi-bi μπορείς να πάρεις και το όνομα του άντρα σου, όχι μόνο το επώνυμο, όπως λέμε Γιώργαινα, Γιάννενα, είναι πιο παραδοσιακό και ρετρό!
Σε ευχαριστώ έτσι θα πηγαίνω και σετάκι με το forum....ουαου.I love it:clap:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι΄ εγω μισος απο Σπαρτη και απο Σμυρνη ειμαι,τι λες τωρα βρε παιδι?
 
Πίσω
Μπλουζα