Χριστουγεννιάτικα φωτάκια

Δυσκολο να βρεις εδω..στο ebay ομως εχει πραμα!! (απο αμερικη θες μετασχηματιστη 220 σε 110v)
 
Ευχαριστώ πολύ! Αυτά εδώ μ΄ενδιαφέρουν κυρίως, κι επειδή τα είχαμε σχεδόν όλοι μέχρι τη δεκαετία του '90, γι΄αυτό ρωτάω μήπως έχουν ξεμείνει σε κανέναν και θέλει να τα δώσει...

il_570xN.848799110_espb.jpg
 
Stam80s είπε:
Ευχαριστώ πολύ! Αυτά εδώ μ΄ενδιαφέρουν κυρίως, κι επειδή τα είχαμε σχεδόν όλοι μέχρι τη δεκαετία του '90, γι΄αυτό ρωτάω μήπως έχουν ξεμείνει σε κανέναν και θέλει να τα δώσει...Προβολή συνημμένου 145582
Αν θες βρηκα καινουργια και πηρα ,οποτε στα χαριζω :D
 
Tα αγκαθωτά τα έχει ακόμα η γιαγιά μου και δουλεύουν άψογα. Έχουν θάψει δεκάδες από τα καινούρια που υποτείθεται είναι πιό γερά. Τα αγκάθια γύρω γύρω τα έχουν για να μην παίρνει φωτιά το δέντρο, καθώς τα σκέτα θερμαίνονταν πολύ γρήγορα κι ακουμπούσαν στα εύλεκτα υλικά του δέντρου. Κάπως έτσι όταν ήμουν (πολύ μικρή για να το θυμάμαι-ευτυχώς) το δέντρο της μαμάς μου είχε γίνει λαμπάδα (το προλαβαν εγκαίρως)! Και για να γίνει πιό creepy ορισμένες από τις καμμένες μπάλες τις κράτησε και τις στολίζει μέχρι σήμερα γιατί της αρέσει το σχέδιο που έκαναν!
 
ωραια τα αγκαθωτα ομως αυτα που επαιζαν τα καλαντα και αναβοσβηναν αναλογα με την μουσικη ηταν παντα τα αγαπημενα μου δυστυχως τα εχουν καταργησει γιατι δεν βρισκω πλεον πουθενα τωρα βγαινουν μονο εκεινα με το ενισχυμενο καλωδιο και τα led ευτυχως μας εχει μεινει μια σειρα που δεν εχει χαλασει αν χαλασουν δεν προκειται να ξαναβρω....
 
θανος είπε:
....αυτα που επαιζαν τα καλαντα και αναβοσβηναν αναλογα με την μουσικη....
Κατι τετοια μου εδωσε προχθες η μανα μου να της τα φτιαξω,γιατι οπως ειπε ειχε φυγει το καλωδιο,

αν και ψιλιαζομαι τι πατατα εκανε....τραβηξε το καλωδιο και τα ξεχαρβαλωσε εντελως!!!! :eek:

Πιανω κι εγω λοιπον,ανοιγω την πλακετα ωπου ειναι συνδεδεμενο

το καλωδιο του ρευματος - και οντως ειχα δικιο να ψιλιαζομαι την πατατα που εκανε - και βλεπω οτι

ειναι πονταρισμενο πανω της με καλαϊ.

"ΟΚ, λεω....ποσο δυσκολο μπορει να ειναι?" :what:

Παιρνω λοιπον ο καλος σου το κολλητηρι,παιρνω και το καλαϊ...

ξεγυμνωνω πρωτα τις δυο ακρες του καλωδιου,τις βαζω στην θεση που ηταν

και αρχιζω το κολλημα....καμαρι εγω που τα καταφερα....
smiley-happy005.gif
"]
smiley-happy005.gif
[/url]....Αμ δε..... :precry:

Μολις τα βαζω στην μπριζα.....κανει ενα ωραιοτατο ΜΠΑΜ....
electricf.gif
"]
electricf.gif
[/url]...και σκοτεινιασαν ολα!!!!!!!:burn::burn:

Αποτελεσμα....κατεβηκαν οτι "γαλλικα" ηξερα.... :rant: ....και εφυγαν με συνοπτικες για τα σκουπιδια!!!!
attachment.php
 
Χαχα Σταύρο απολαμβάνω τα ποστ σου +1 επιπλέον για τα απίθανα emoticons που βάζεις. Όσον αφορά το ατύχημα ελπίζω να μην τραυματίστηκε κανείς. Πάντως αυτά τα λαμπιόνια ποτέ δεν τα είχα εμπιστοσύνη.
 
Οχι ευτυχως,προλαβα και τραβηχτηκα εγκαιρα.....αλλα η τρομαρα που παιρνεις δεν περιγραφεται... :precry:
 
Πίσω
Μπλουζα