Χρονίρ

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
77
Οι χρονίρ είναι ένα συγκρότημα από Θεσσαλονίκη και παίζουν Ελληνικό ροκ!

Περισσότερα θα πούμε όμως μια άλλη στιγμή!

Το δεύτερο στην σειρά Video Clip που έχω κάνει για την TV.Ελπίζω να σας αρέσει!

pdvd001ct8.jpg


Το αρχείο είναι 45Mb σε wmv format.Ξέρω είναι μεγάλο όμως ήθελα να έχει καλή ποιότητα..

Μπορεί να το κατεβάσει όποιος θέλει από εδώ
 
Να υπενθυμίσω πως το akmakas δεν φαίνεται πουθενά στο Video clip αλλά το όνομά μου!
 
Mπράβο akmakas! Σου εύχομαι πολλές ακόμα τέτοιες παραγωγές.
 
akmakas μπραβο ρε πατριδα φοβερη παραγωγη και ωραιο ατμοσφαιρικο κομματι.Τα γυρισματα σε ποιο μερος εγιναν?
 
Καλώς ήρθες φίλε gothic στην παρέα μας καλή διαμονή!

Τα γυρίσματα έγιναν σε ένα εγκατελειμένο εργοστάσιο στην περιοχή παπάφη

θεσσαλονίκης..Ήταν δύσκολα ήταν βρώμικα και ήταν μέρες που είχαμε τους ναρκομανείς θεατές..

Είχε πολύ γέλιο όλοι ένας και ένας.....Είσαι μήπως από θεσσαλονίκη?
 
Καλώς ήρθες πατρίδα τότε..Ωραία,σιγά σιγά οι θεσσαλονικής μαζευώμαστε εδώ! :) :thumbup:
 
Καλώς ήρθες πατρίδα τότε..Ωραία,σιγά σιγά οι θεσσαλονικής μαζευώμαστε εδώ! :) :thumbup:
 
Φίλε Akmaka μου άρεσε πολύ η δουλειά σου, πάνω απ’ όλα, γιατί είδα ότι διαπνέεται από ευαισθησία φίλε… Κάτι που λείπει σήμερα…

Να ’σαι καλά αδερφέ.
 
Μου αρεσε παρα πολυ,η post apocalyptic αισθητικη του κλιπ.Τα αστικα τοπια σε παρακμη ταιριαζουν στο τραγουδι.Συνδιασες σωστα τη μουσικη και την εικονα.Εδωδες μια αισθηση οτι σε αυτα τα μερη γυρνανε ακομα οι ψυχες...

Καλη δουλεια,περιμενω και αλλα πιο σκοτεινα ...
 
Έχω και άλλα Shadowdancer....Πάντως είναι καλοδεχούμενες και οι αρνητικές κριτικές γιατί μαθαίνεις έτσι τα λάθη σου..... :)
 
Γιωργο,ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΗ δουλεια,ειλικρινα με εντυπωσιασες,ψαξε αλλου για πιθανη αρνητικη κριτικη,απο εμενα πολλα συγχαρητηρια!!!

Καταρχην η επιλογη των εικονων και του μερους δενει αψογα με το κομματι,η εναλλαγη ασπρομαυρου-εγχρωμου ειναι πολυ ευστοχη και η κινηση της καμερας σε καποια σημεια δινει ενα τονο παραπανω εντασης που ασφαλως προσθετει επιπλεον ποντους στο ολο αποτελεσμα!

Κλου του videoclip ασφαλως,το ''Πινοκιο'' στον τοιχο γραμμενο,πολυ retro νοτα!! (ε,τι retromaniacs θα ημασταν αν δεν τα προσεχαμε αυτα...;; )

Tωρα αν πω οτι η εμφανιση-εξαφανιση της κοπελας μου θυμισε 7th Guest ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,θα με πειτε κολλημενο...;;;:biglaugh: :biglaugh:
 
Ευχαριστώ παιδιά...σύντομα θα ανεβάσω και άλλα!!
 
πολύ καλή δουλειά, το μόνο που ίσως ήθελε λίγο προσοχή ήταν μερικά blurs και η σταθερότητα της κάμερας σε ορισμένα πλάνα... κατα τ' άλλα μια χαρά.
 
To είδα τελικά το video. Θα έλεγα ότι είναι πολύ καλό. Συγχαρητήρια!

Σε ένα σημείο, εκεί στην πέτρινη σκάλα, μου φάνηκε λίγο στριμωγμένο το συγκρότημα. :)

Και εις ανώτερα.
 
AA+ είπε:
πολύ καλή δουλειά, το μόνο που ίσως ήθελε λίγο προσοχή ήταν μερικά blurs και η σταθερότητα της κάμερας σε ορισμένα πλάνα... κατα τ' άλλα μια χαρά.
Ναι ασφαλώς αυτό το ξέρω..Είναι παλιό το βίντεο,και να πώ την αλήθεια το πρόβλημα το προσπέρασα...Έχεις απόλυτο δίκοι!! :thumbup:
 
Akmaka είδα το βίντεό σου. Είναι πολύ καλό τα θερμά μου συγχαρητήρια. Επίτρεψε μου όμως να κάνω καλοπροέραιτα μερικές σημειώσεις. Σε μερικές σκηνές και ειδικά στην αρχή του βίντεο θα ήταν καλύτερα να είχες steady cam και γενικώς όχι απότομες κινήσεις της κάμερας. Αυτό θα το έκανε να δείχνει λιγότερο ερασιτεχνικό. Πιστεύω πως στο τραγούδι ταιριάζουν περισσότερες εικόνες γρήγορης εναλλαγής. Μου άρεσε πολύ το σημείο με το σόλο του τραγουδιού, μπράβο. Λίγο μεικ απ για να καλυφθούν οι ατέλειες στο πρόσωπο του τραγουδιστή δεν θα ήταν άσχημη επιλογή. Ποιο μοντέλο βιντεοκάμερας χρησιμοποίησες; Από το θέμα του φωτισμού τι είχες διαθέσιμο; Ο τραγουδιστής δείχνει σχετικά καλά στην κάμερα αλλά δεν μου άρεσε το βλέμμα του που κοιτά στο άπειρο. Θα προτιμούσα περισσότερο ένα αποφασιστικό βλέμμα.

Πολύ καλή δουλειά. Χαίρομαι ειλικρινά να βλέπω τέτοιες δημιουργίες. Πάντα τέτοια! :thumbup:

Φιλικά πάντα.
 
Πολύ καλές οι διατυπώσεις telonie...Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου..Δυστυχώς στην αρχή χρειάστηκα ένα μηχανισμό με αντίβαρο που σου δίνει σταθερότητα στα γρήγορα καρέ...Δυστυχώς δεν βρήκα οπότε δοκιμάσαμε πατέντες....Για το μεικ εγώ το έκανα πρόταση αλλά τελικά αδιαφορήσαμε.. Η κάμερα που χρησιμοποιήσαμε ήταν μια canon MV450i....Σίγουρα δεν είμαι επαγγελματίας φίλε μου ακόμα... :thumbup: :D
 
Εγώ άργησα να σχολιάσω μόνο και μόνο για να καταγράψω όσο γίνεται τις σκέψεις μου καλύτερα και να μη στεναχωρήσω άθελα μου τον σκηνοθέτη/παραγωγό/καμεραμάν της παρέας. Διαβάζοντας όμως το κείμενο του Κορυδαλλιώτη φίλου μου διέκρινα μια ομοιότητα στη σκέψη μας. Στο μόνο που θα διαφοροποιηθώ είναι στο βλέμμα του τραγουδιστή. Ακόμα δε ξέρω τι είναι αυτό που με χάλασε, το μαικαπ; το blur; η γωνία λήψης;

Μπορεί βέβαια να είναι όλα μια χαρά και εμένα να μου ξυνίζουν.

Τεσπα.

Εύγε για άλλη μια φορά ταλαντούχε φίλε μας
 
Ναι δεν υπάρχει πρόβλημα θέλω και αρνητικά σχόλια...Όταν βλέπεις ένα κλίπ 1000 φορές μέχρι να το τελιώσεις γίνεται σούπα στο μυαλό σου και πολλά λάθη τα αγνοείς...Εντάξη ήταν το πρώτο μου καλούτσικο κλιπάκι.Είναι αρκετά παλιό.. :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα