Χυμοί ΗΒΗ (το κουτάκι)

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
431
Βερύκοκο και ροδάκινο. Και επειδή δεν βρίσκω τη φωτογραφία, το ζωγράφισα (περίπου) και ελπίζω να το θυμηθείτε :) . Μου άρεσαν και οι δύο και στο τέλος ας είχα πετάξει και το κουτάκι εξακολουθούσα να ρουφάω το καλαμάκι με μανία (μπας και έχανα και καμιά γεύση ή μυρωδιά και χαλούσε ο κόσμος) :)

picture.php
 
Μήπως τώρα το θυμάστε; ;)

picture.php
 
Πρέπει να είναι πολύ παλιός χυμός γιατί δεν τον θυμάμαι!
 
All time classic χυμός στο "τσίγγινο" κουτάκι, το οποίο άνοιγε τραβώντας το γνωστό "δαχτυλίδι".

Ο αγαπημένος μου ήταν το ροδάκινο !!

...να ρωτήσω κάτι: ήταν σίγουρα μόνο σε βερύκοκο & ροδάκινο; Μήπως είχαν βγεί και άλλες γεύσεις; (αχλάδι ας πούμε; )

Το κουτάκι πάντως σαν να το θυμάμαι ελαφρώς "στενότερο"...
 
Κι εγώ το θυμάμαι ψηλότερο και στενότερο αλλά η διαφήμιση έτσι το έχει. Να 'χαμε έναν χυμούλη τέτοιο τώρα...
 
H Ήβη έχει βγάλει χυμούς σε γυάλινα μπουκαλάκια με μόνο 0,45? το καθένα,που λένε ότι έχουν την παλιά αυθεντική γεύση!Πάντως είναι τέλεια!
 
Θα έλεγα πως πλησιάζουν κάπως.
 
Όχι βρε παιδιά... άλλαξε ο Μανωλιός είναι αυτή η σειρά της Ηβη - δυστυχώς :(
 
Εμένα πάντως η γεύση μου, η μνήμη της γεύσης μου και γενικότερα η μνήμη μου είναι ακόμα εντάξει. Και επίσης δεν έχω και αισθητηριακά προβλήματα.
 
H Ήβη έχει βγάλει χυμούς σε γυάλινα μπουκαλάκια με μόνο 0,45? το καθένα
έχει βγάλει χυμούς και σε χάρτινα,τύπου tetrapak,κουτια και άμα δεν κάνω λάθος έχουν και χυμό βερίκοκο,σε στυλ νέκταρ όμως (με ζάχαρη).Τότε ήταν απλος χυμός ή νέκταρ?
 
Δεν ήταν νέκταρ, ήταν γλυκός χυμός αλλά όχι ''νερομπούλι'' ήταν κανονικός.
 
Ωχ που το θυμηθήκατε πάλι αυτό;. Ίσα που το πρόλαβα. Δε θυμάμαι βέβαια γεύση... :(
 
To 1993 έπινα χυμό ΗΒΗ πορτοκάλι,μήλο και βερίκοκο και ήταν πολύ σκούρο μπλέ στο πάνω μέρος και γαλάζιο στο κάτω.
 
Πορτοκαλάδα ΗΒΗ παλιό διαφημιστικό αυτοκόλλητο
 

Συνημμένα

  • IMG_4959.jpeg
    IMG_4959.jpeg
    838,7 KB · Προβολές: 0
Πίσω
Μπλουζα