Χωνάκι-Παγωτό με σπάγγο

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.760
Μικρος ειχα αυτο εδω το παιχνιδακι,ακομα το εχω δηλαδη...

fetch


...το οποιο κυκλοφορουσε καπου στα μεσα της δεκαετιας του 80 αν δεν κανω λαθος.

Εβγαινε αν θυμαμαι καλα σε διαφορα χρωματα (Φιστικι,Λευκο,Ροζ,Σιελ)-απομιμηση του παγωτου ντε και καλα-και ηταν σε σακουλακι η' σε κουτακι νομιζω.... :wait2:

Ηταν πολυ πετυχημενο,ειδικα τους καλοκαιρινους μηνες! :D

Θυμαται καποιος/α κατι για το συγκεκριμενο?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάτι μου θυμίζει το παραπάνω παιχνίδι. Ήταν παγωτό με σπάγγο, πάταγες ένα κουμπάκι και πεταγόταν η μπάλα παγωτού που είχε επάνω. Τώρα δεν νομίζω να κυκλοφορεί κάτι τέτοιο σε παιχνίδι. Όταν ήθελες να κάνεις πλάκα σε κάποιο φίλο έλεγες ''δοκίμασε το παγωτό'' και μόλις έκανε αυτός να δοκιμάσει, πάταγες το κουμπάκι και πεταγόταν η μπάλα του παγωτού.
 
το θυμαμαι και ειχα κανει και σχολιο στο θρεντ στο ποστ 13
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαζή ερώτηση: Αυτά ακόμα και τώρα δεν κυκλοφορούν?

Ή κάνω λάθος?!
 
Χμμμ...θα σου πω ψεματα αν σου πω οτι ξερω.Μαλλον, υποθετω δηλαδη οτι σε τιποτα πανυγηρια θα βρεθει κατι τετοιο.
 
Μπορεί βρε Σταύρε μου! Τα έχω τόσο ζωντανά στο μυαλό μου, γι' αυτό ρώτησα...

Σα να τα είδα π.χ. σε ψιλικατζίδικα - τόσο πρόσφατα!
 
Ωωωω, μα φυσικά! Πόσα τέτοια "παγωτά" να έγω μασουλήσει άραγε; Ήταν τόσο "απαλά" βλέπετε... :biglaugh: Τα θυμάμαι σε σακουλάκια και νομίζω έκαναν γύρω στις 200 δραχμές.

Σίγουρα υφίστανται ακόμη σε κανά πανηγύρ' ή χωνιασμένα και σκονισμένα σε κανά παντοπωλείο ή mini market.
 
Χαχα ναι ειχα παρει αρκετα γιατι το αφρολεξ της "μπαλας" παντα θα χαλαγε!Θυμαμαι χαρακτηριστικα οποτε οι αλλοι με εβλεπαν με το συγκεκριμενο παιχνιδι ανα χειρας απομακρυνοντουσαν και καναν την κλασικη κινηση που προστατευουμε το προσωπο!! :cool:

Το ειχα δει πριν κατι μηνες σε ενα απο αυτα τα μαγαζια στη μεση του πουθενα στους μεγαλους δρομους που κανουν σταση για διαλλειμα τα κτελ αλλα δεν θυμαμαι σε ποια πολη!
 
Σταύρο είχα ακριβώς το ίδιο με...γεύση φυστίκι! Έκανε μπαμ όμως ότι ήταν ψεύτικο.
 
Ειχα και γω απο αυτα και πριν λιγο καιρο θα μπορουσα να αποκτησω καμια 20αρια και τζαμπα μαλιστα απο μαγαζι πολυ παλιο που εκλεισε αλλα δυστηχως νοικιαστηκε σχεδον αμεσως και αυτος που τα νοικιασε αγορασε και το εμπορευμα και το εσπρωξε καπου στη θεσσαλονικη.
 
johnny19818 είπε:
Έκανε μπαμ όμως ότι ήταν ψεύτικο.
Εεεε...ενταξει, τι περιμενες...τοτε πιτσιρικια ημασταν...δεν ξεραμε. :D

Την παταγαν πολλοι ανυποψιαστοι ομως... :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα