Χωνευτικό Underberg

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
410
To θυμάστε φαντάζομαι. Χωνευτικό 44 βαθμών κατά τη συσκευασία. Εγώ που το είχα δοκιμάσει μικρή, δεν ήταν στη γεύση ούτε καλό ούτε άσχημο. Δε θυμάμαι αν έκανε δουλειά. :xm:

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ αυτή τη συσκευασία της φωτογραφίας θυμάμαι πάντως στη δεκαετία του 80. Που πας και τα βρισκεις krios ήθελα να ήξερα!
 
Που ειναι και η ιδια που ειχε στα 70ς. Παντως το θυμαμαι καπως πικρο.
 
Συμφωνώ με τον Paspartoo. Πολύ πικρό.
 
Και καταστροφικό για όποιον έχει γαστρεντερικά προβλήματα, όπως και τα περισσότερα "χωνευτικά".
 
Δεν θυμάμαι να το χω δοκιμάσει, αλλά θυμάμαι την διαφήμιση: ένα ζευγάρι, πολύ κυριλέ, αφού έχουν χλαπακιάσει τον αγλέωρα, τσιμπάνε από ένα μπουκαλάκι & το κατεβάζουν εν είδει σφηνακίου. Το σλόγκαν σε στυλ "Μετά από ένα πλούσιο γεύμα, unterberg' κι εγώ θυμάμαι πιτσιρικάς να φαντάζομαι την δεσποινίδα να ρίχνει κι ένα ρέψιμο στο καπάκι
 
neueregel είπε:
Δεν θυμάμαι να το χω δοκιμάσει, αλλά θυμάμαι την διαφήμιση: ένα ζευγάρι, πολύ κυριλέ, αφού έχουν χλαπακιάσει τον αγλέωρα, τσιμπάνε από ένα μπουκαλάκι & το κατεβάζουν εν είδει σφηνακίου. Το σλόγκαν σε στυλ "Μετά από ένα πλούσιο γεύμα, unterberg' κι εγώ θυμάμαι πιτσιρικάς να φαντάζομαι την δεσποινίδα να ρίχνει κι ένα ρέψιμο στο καπάκι
Και ένα και δύο και τρία... :beerz:
 
Δεν θυμάμαι να το χω δοκιμάσει, αλλά θυμάμαι την διαφήμιση: ένα ζευγάρι, πολύ κυριλέ, αφού έχουν χλαπακιάσει τον αγλέωρα, τσιμπάνε από ένα μπουκαλάκι & το κατεβάζουν εν είδει σφηνακίου. Το σλόγκαν σε στυλ "Μετά από ένα πλούσιο γεύμα, unterberg'

Χε χε χε ..... το θυμάμαι κι εγώ το σποτάκι του underberg !!! Όντως, το ζευγάρι στο κυριλέ εστιατόριο χλαπακιάζει ..... τον "άμπακα", συμπεριλαμβανομένων και "γενναίων" κουταλιών από χαβιάρι !!! Αφού κι εγώ τους έβλεπα μικρούλης [7 - 8 ετών ήμουν όταν παιζόταν το σποτ] και .... τρόμαζα !!! Όμως, το ζευγάρι, μετά από αυτήν την απίστευτη μάσα, κατεβάζει ένα μπουκαλάκι απ' αυτό το πράγμα και .... ξαμολιέται στην πίστα για τρελό χορό !!! Σημειωτέον, το κυριλέ ρεστοράν ήταν συγχρόνως και ντισκοτέκ, ενώ καθ' όλη τη διάρκεια του σποτ ακούμε τη μουσική ντίσκο [δυστυχώς δεν θυμάμαι ποιο τραγούδι] !!! Και το σποτ τελειώνει με πλάνο της πίστας και τον κόσμο που χορεύει, το οποίο συνοδεύεται με την ατάκα : Underberg, και το κέφι συνεχίζεται !!!!

Προσωπικά, δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, οπότε για το πώς είν' η γεύση του κλπ κλπ ..... δεν μπορώ να εκφέρω άποψη !!!!
 
Paspartoo είπε:
Που ειναι και η ιδια που ειχε στα 70ς. Παντως το θυμαμαι καπως πικρο.
Όταν λέμε πικρό, εννοούμε κάτι σαν το τόνικ; Προσωπικά δεν το θυμάμαι καθόλου, ούτε και τη διαφήμιση.

Μάλλον δεν θα έτρωγα πάρα πολύ όταν ήμουν μικρός, γι' αυτό και ήμουν πολύ αδύνατος...
 
Φαντάσου να καταπίνεις κάτι ελαφρώς πικρό που του έχουν προσθέσει ζάχαρη για να το γλυκάνουν. Άσε καλύτερα...
 
krios είπε:
Φαντάσου να καταπίνεις κάτι ελαφρώς πικρό που του έχουν προσθέσει ζάχαρη για να το γλυκάνουν. Άσε καλύτερα...
Άρα, ούτε με τόνικ θα έμοιαζε η γεύση. Μμμ... ο παππούς μου θα προτιμούσε το ΕΝΟ (γνωστό και από τα σταυρόλεξα) και εγώ μάλλον είμαι της Σουρωτής αντί του Άντερμπεργκ!
 
Πίσω
Μπλουζα