Ψάχνω ένα τραγούδι...

Λευτέρης Μυτιληναίος - Να το θυμάσαι

:cool:
 
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!Δεν μπορω να το βρω πουθενα ον λαιν για να το ακουσω αλλα που θα μου παει! :)
 
Ψαχνω για μια τραγουδιστρια ή συγκροτημα? ελληνες που ειχαν τραγουδια με ηλεκτρονικη μουσικη με ξενο στιχο κυριως στα μεσα δεκαετιας 90.. θυμαμαι τραγουδουσε μια κοπελα με λιγο μαγουλακι. Το βιντεοκλίπ ηταν σε ασπρομαυρο φοντο, εδειχνε σε γρηγορη κινηση τοπια κ την κινηση στην Αθηνα, Το λιμανι του Πειραια κ ένα γερανο όταν εφτιαχναν το μετρο στην πρωτευουσα μαλλον, να γυρναει αριστερα δεξια,,, Ενώ εμφανιζοταν ένα ψηφιακο εικονιδιο που ειχε την μορφη ηλιου.. Ελπιζω να καταλαβατε κατι... :flower:
 
Πρέπει να είναι κάποιο τραγούδι των Ωmega Vibes...
 
Μάλλον εννοείς αυτό:

Omega Vibes - Renaissance


[video=youtube;yZ-iBwmLY0A]

(τα credits στον DINO, εγώ απλά ένα google search έκανα)
 
Ναι DINO αυτο ειναι το τραγουδι...Omega Vibes-Renaissance

σε ευχαριστω για την βοηθεια.. :)

[video=youtube;yZ-iBwmLY0A]

Νwntas θα τα μοιρασω δια δυο τα credits... :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
geotsi. είπε:
Νwntas θα τα μοιρασω δια δυο τα credits... :flower:
:p

Και μια ερώτηση, για όποιον θυμάται: το τραγούδι έχει χρησιμοποιηθεί σε διαφήμιση; Το θυμάμαι από αλλού, μάλλον από διαφήμιση κοινωνικού περιεχομένου ή κάτι παρόμοιο.
 
Δεν είχα το χρόνο χτες να το ψάξω! :p

Ωραίος ο nwntas! :thumbup:

Τη θυμάμαι κι εγώ τη μελωδία και κάτι μου θυμίζει...
 
Ενα τραγουδι σε χορευτικο ρυθμο με το βιντεοκλιπ γυρισμενο σε καποια παραλια με δασος, με καποια παιδια τουριστες κ μια κοπελα με μπικινι να ειναι στην αμμοδια και να κυλιεται μηπως το θυμαστε??

Πρεπει να ηταν ελληνικο απο οτι θυμαμαι κ ας ειχε ξενο στιχο (ισπανικο νομιζω)..

Ανεβασα ενα αποσπασμα απο κασσετα που το ειχα γραψει απο το ραδιοφωνο κλασσικα τοτε καπου στα μεσα 90..

 
Πίσω
Μπλουζα