Ψάχνω μια παλιά κούκλα [Κολλητούλα]

Πανίκος

RetroN00b
Joined
4 Δεκ 2009
Μηνύματα
1
Αντιδράσεις
1
θυμαται καμια σας, μια κουκλα παιχνιδι (αν θυμαμαι καλα λεγοταν "η κολλητουλα", αλλα μπορει να κανω λαθος :p ) που ηταν στο υψος μικρου κοριτσιου, την οποια "φορουσες" τα χερια και τα ποδια της στα δικα σου, και οπως κουνιωσουν, κουνιωταν και αυτη.

την ψαχνω για την αδερφη μου που δεν την απεκτησε ποτε αλλα της αρεσε πολυ, η οποια τωρα ειναι 26 χρονων :D αλλα νομιζω θα της αρεσει το δωρο.

αν ξερατε που θα μπορουσα να την βρω θα με βοηθουσατε πολυ!! :)
 
Την ξέρω την κολλητούλα...υπήρχε σε 3 versions...η αδερφή μου είχε αυτή που ήταν μικρή και φώτιζε στο σκοτάδι...είχε μάτια και από τις 2 πλευρές και από τη μία ήταν ανοιχτά ενώ από την άλλη κλειστά.Αυτή κολλούσε στο κρεβάτι,είχε αυτοκόλλητα.Η τιμή της ήταν γύρω στις 8.000 δρχ

Επίσης υπήρχε και η μεγάλη που ζητάς,που ήταν σε μέγεθος μικρού παιδιού...την είχε μια ξαδέρφη μου και την είχε πάρει 18000 δρχ το 95.Είχε κι αυτή ανοιχτά και κλειστά μάτια και άλλαζε με ένα γύρισμα του κεφαλιού,όπως και η προηγούμενη!

Τέλος υπήρχε η κολλητούλα νεραϊδούλα,η οποία ήταν πολύ μικροσκοπική και είχε βεντούζα που κολλουσε στα τζάμια,και κόστιζε περίπου 2.000 δρχ
 
Στην βρήκα..!!!! Στείλε μηνυμα να τα πουμε..!!!!!!!~!

Όσο πιο γρηγορα γιατι στις επόμενες 2 μέρες μπορεί και να μην υπάρχει..!!!!
 
Αλήθεια,από περιέργεια πόσο κοστίζει τώρα?Πάνω από 100 euro?
 
Θυμάμαι και κάποια λόγια από τη διαφήμιση

Κολλητούλα κολλητούλα όλη μέρα αγκαλιά,

μαζί παρεούλα για παιχνίδια τρελά...
 
Που υπάρχει αυτη η κούκλα? και εγώ την ήθελα και δεν την πήρα ποτέ γιατι η αδελφη μου την θεωρούσε άσχημη. δυο χριστούγεννα στην σειρά παρακαλούσα
 
Το θεωρούσα πρωτότυπο τότε που άλλαζε πρόσωπο,αλλά δεν θυμόμουν ότι αυτό είχε γίνει και με τους φωτεινούληδες!
 
DSC08198.jpg

Αυτή είναι η περιβόητη κολλητούλα!

Ποτέ μου δεν την ευχαριστήθηκα σαν παιχνίδι λόγω του μεγέθους της....

DSC08198.jpg
 
BETTY BOOP είπε:
Θυμάμαι και κάποια λόγια από τη διαφήμιση
Κολλητούλα κολλητούλα όλη μέρα αγκαλιά,

μαζί παρεούλα για παιχνίδια τρελά...
...και το υπόλοιπο...

Και όταν το βράδυ,

τα μάτια της κλείνει

της δίνω φιλάκι και

πάλι τα ανοίγει...

(γα τις δύο όψεις της κούκλας όπως αναφέρθηκε παραπάνω)
 
καλησπερα αν την ψαχνεις ακομη ..ξερω που θα τη βρεις.σημερα πηγα σε ενα μαγαζι στην αγια παρασκευη με παλια παιχνιδια και την ειδα..[edit] με πμ η διεύθυνση παρακαλώ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΠΑΛΙΕΣ ΚΟΥΚΛΕΣ (EL GRECO, LYRA). ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ?
 
καλησπερα αν την ψαχνεις ακομη ..ξερω που θα τη βρεις.σημερα πηγα σε ενα μαγαζι στην αγια παρασκευη με παλια παιχνιδια και την ειδα..[edit] με πμ η διεύθυνση παρακαλώ [edit]
Καλησπερα ξέρετε εάν υπάρχει ακόμα;;;

Στην βρήκα..!!!! Στείλε μηνυμα να τα πουμε..!!!!!!!~!

Όσο πιο γρηγορα γιατι στις επόμενες 2 μέρες μπορεί και να μην υπάρχει..!!!!
Καλησπερα υπάρχει ακόμα;;
 
Καλησπερα ξέρετε εάν υπάρχει ακόμα;;;


Καλησπερα υπάρχει ακόμα;;
Mάλλον δύσκολο να υπάρχει ακόμα μετά από τόσα χρόνια. Ίσως με μια βόλτα (και περισσότερες) στα παλαιοπωλεία να βρεις κάτι
 
θυμαται καμια σας, μια κουκλα παιχνιδι (αν θυμαμαι καλα λεγοταν "η κολλητουλα", αλλα μπορει να κανω λαθος :p ) που ηταν στο υψος μικρου κοριτσιου, την οποια "φορουσες" τα χερια και τα ποδια της στα δικα σου, και οπως κουνιωσουν, κουνιωταν και αυτη.

την ψαχνω για την αδερφη μου που δεν την απεκτησε ποτε αλλα της αρεσε πολυ, η οποια τωρα ειναι 26 χρονων :D αλλα νομιζω θα της αρεσει το δωρο.

αν ξερατε που θα μπορουσα να την βρω θα με βοηθουσατε πολυ!! :)
Καλημέρα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Την βρικες την κούκλα;;
 
Πίσω
Μπλουζα