Ψαχνω τίτλο κωμικής ταινίας

Imgema

Alien RetroDatabase
Joined
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.331
Αντιδράσεις
1.350
Στα μέσα το 80, είχαμε μία βιντεοκασέτα μιας κωμωδίας την οποία βλέπαμε συνέχεια αλλά τώρα εχω ξεχάσει. Οτι θυμάμαι ελάχιστα:

- Κωμωδία. Σίγουρο αυτό.
- Είμαι επίσης σχεδόν σίγουρος ότι ήταν Γαλλική ταινία. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.
- Παλιά αλλά έγχρωμη. Σίγουρο και αυτό. Την βλέπαμε στα μέσα του 80 οπότε λογικά βγήκε κάπου στην δεκαετία του 70 με αρχές 80.
- Θα ορκιζόμουν ότι παίζει και ο Λουί Ντε Φινές αλλά δεν βρήκα τίποτα που να μου θυμίζει κάτι στο IMDB. Ισως κάποιος που να του μοιάζει? Δεν ξέρω.
- O Ελληνικός τίτλος πρέπει να είχε την λέξη "Καταδίωξη" μέσα. Αλλά στο Google βρίσκω μόνο μία κωμωδία με την Barbara Streisand.
- Θυμάμαι χαρακτηριστικά έπαιζε ένας γραφικός, κοκαλιάρης τύπος που θύμιζε λίγο Σταμάτη Τζελέπη και ήταν ο πιο αστείος. Ηταν επίσης το "θύμα" και θυμάμαι ότι γελάγαμε γιατί κάτι πάθαινε συνέχεια.

Δυστυχώς δεν θυμάμαι κάποια συγκεκριμένη σκηνή για να περιγράψω. Ουτε υπόθεση, ούτε τίποτα. Παραείναι αχνή η μνήμη. Θυμάμαι όμως μία μουσικούλα που έπαιζε συνέχεια, η οποία μου είχε κολλήσει χρόνια στο μυαλό, αλλά όσο και να τραγουδάω στο Shazam δεν την βρίσκει :p
 
Πίσω
Μπλουζα