[Ψιλικοκό] Διαμαντένια ζωάκια

Εγώ είχα σιγουρα την καμηλοπάρδαλη, το χταπόδι, τη χελώνα και τον ελέφαντα, αλλα μόνο σε ασπρη και ροζ απόχρωση. Πού τα εχω, δεν ξέρω, αλλα αν ψαξω θα τα βρω... Και εννοείται οτι θυμαμαι απ εξω το τραγούδι!!
 
Θα τρελαθώ, τι μου κάνατε τώρα! Θυμάται κανείς από ποια εταιρία βγαίνανε;
 
Ψιλικοκό, όπως όλα αυτά. Βασικά μέχρι το 91 ο Βακάκης τα έβγαζε ως El Greco και μετά ως Ψιλικοκό. Αυτά νομίζω είναι του 1995.
 
Δεν θυμάμαι τα διαμαντένια ζωάκια, πάντως είχαν επιτυχία σαν μπρελόκ!
 
Βρήκα τα παρακάτω σε ξένο site δημοπρασιών. Πωλούνται από Έλληνα. Όποιος θέλει πμ για να μην θεωρηθεί προωθητική ενέργεια.

Απλά βάζω τις εικόνες με τα φακελάκια για να τα θυμηθούμε όλοι. Φαίνονται και τα στοιχεία του ιδιοκτήτη της Ψιλικοκό τότε...

Διαμαντένιος κόσ&#956.jpg

Διαμαντένιος κόσ&#956.jpg

Διαμαντένιος κόσ&#956.jpg

Διαμαντένιος κόσ&#956.jpg
 
kingtiger077 είπε:
Βρήκα τα παρακάτω σε ξένο site δημοπρασιών. Πωλούνται από Έλληνα. Όποιος θέλει πμ για να μην θεωρηθεί προωθητική ενέργεια.Απλά βάζω τις εικόνες με τα φακελάκια για να τα θυμηθούμε όλοι. Φαίνονται και τα στοιχεία του ιδιοκτήτη της Ψιλικοκό τότε...

Προβολή συνημμένου 72207 Προβολή συνημμένου 72208 Προβολή συνημμένου 72209 Προβολή συνημμένου 72210

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο kingtiger και επιπροσθέτως σας παραθέτω τις φωτό από τη δική μου συλλογή.

Να προσθέσω επίσης, ότι, τα συγκεκριμένα ''στολιδάκια'' κυκλοφορούσαν με την εμπορική επωνυμία ''Διαμαντένιος Κόσμος''.

Προς το παρόν, εδώ και χρόνια βέβαια, διαθέτω 5 φακελάκια (όχι προς πώληση φυσικά).

Σημείωση: Κάθε ομοιότητα με τις φωτό του φίλου kingtiger είναι καθαρά συμπτωματική, για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις.

IMG_0432.jpg

IMG_0433.jpg

IMG_0434.jpg
 
επιτελους ανεβηκε και η διαφημιση,θα τη βρειτε στο ποστ
 
Η αδερφή μου είχε το δελφινάκι.
 
zombiesquad3 είπε:
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο kingtiger και επιπροσθέτως σας παραθέτω τις φωτό από τη δική μου συλλογή.Να προσθέσω επίσης, ότι, τα συγκεκριμένα ''στολιδάκια'' κυκλοφορούσαν με την εμπορική επωνυμία ''Διαμαντένιος Κόσμος''.

Προς το παρόν, εδώ και χρόνια βέβαια, διαθέτω 5 φακελάκια (όχι προς πώληση φυσικά).

Σημείωση: Κάθε ομοιότητα με τις φωτό του φίλου kingtiger είναι καθαρά συμπτωματική, για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις.
Και δεν εχεις την περιέργεια να τα ανοίξεις;
 
Πίσω
Μπλουζα