Ωωω ! Έβαλε μπλουζ !

alkis21 είπε:
Λοιπόν, στην επόμενη συνάντηση του GRM λέω να χορέψουμε μπλουζ.
hug2.gif
Εγώ μπλούζ με τον Rygar, Manos426f, Kyriazisv, dim, simonkey, theoritikos, exetlaios, pooky, Amigos, plink ΔΕΝ χορεύω.
 
εγώ μπορώ να βλέπω; :)
 
misspepper77 είπε:
Εγώ θα σας πω το εξής τραφελαφικό που μου συνέβη στο γυμνάσιο.Ενώ ημουν συμπαθητικιά κοπέλα(το σκασμένο :D )δεν άνηκα ποτέ στην ελίτ ,ας το πούμε, κλίκα των κοριτσιών,ίσως γιατι φορούσα συνήθως φόρμα και έπαιζα βόλει ή μπάσκετ στα διαλλέιματα,αλλά τέλος πάντων βγαίνω εκτός θέματος τώρα...Έλα λοιπόν που σε κάποιο πάρτυ (πρώτη γυμνασίου θα ήμουνα)μου ζητάει να χορέψουμε ο περιζήτητος γόης όλων των τμημάτων της πρώτης γυμνασίου...Ήταν και ξανθός με πράσινα μάτια (ναι εντάξει είχα και γω πάθει πλάκα,δεν το συζητάμε) :D ..Την επόμενη μέρα να δείτε με τι σκυλίαση :bash: με κοιτούσαν ειδικά οι "όμορφες" της τάξης...Εγώ πάλι το έπαιζα κουλ...Με ρωτούσαν συνέχεια και εγώ τους έλεγα "ναι βρε παιδιά χορέψαμε...έγινε κάτι...:tease:":points: :diablotin:
Κάτι αντίστοιχο ως προς το παρουσιαστικό μου στα χρόνια του σχολείου! Γενικά, επειδή ήμουν δυσλεκτική, ήμουν και ντροπαλή!.......

Θυμάμαι το πρώτο μου μπλουζ με έναν συμμαθητή μου (καλή του ώρα το παιδί!), που με πατούσε ο καημενούλης! :)

Από τότε, έκανα αρκετά χρόνια να συμπαθήσω τους slow χορούς! ::)

Μακράν βέβαια, το καλύτερο σκηνικό ήταν σε πάρτυ μιας συμμαθήτριάς μου, που έκανε το λάθος να βάλει μπουφάν στη λάμπα & το κλου της βραδιάς ήταν να γίνει ανάφλεξη του μπουφάν! Να δείτε για πότε σταματήσαμε το χορό και αρχίσαμε τα techno (που ήταν εκείνο τον καιρό στη μόδα!) :biglaugh:
 
maxouli είπε:
Εγώ μπλούζ με τον Rygar, Manos426f, Kyriazisv, dim, simonkey, theoritikos, exetlaios, pooky, Amigos, plink ΔΕΝ χορεύω.

Καλά... :what: Με τους Rygar και Dim το καταλαβαίνω (λόγω ύψους :D ) ... Οι υπόλοιποι τί σου έκαναν;;; :angry:

Στα δικά μας πάρτυ, έπαιζαν πολύ: ::)

Scorpions: Holiday, When the smoke is going down

BJH: Poor man's moody blues

Santana: Europa

Eagles: Hotel California

Kansas: Dust in the wind

Deep Purple: Soldier of fortune κλπ κλπ...

Εγώ όμως πέθαινα για το: Oh! mon amour... του Christophe και περίμενα εναγωνίως να το χορέψω με τον τότε μεγάλο μου έρωτα... :heartcloud:

Με τη χαρά είχα μείνει... :banghead:
 
Maxouli επειδη δεν βλεπω να με εξαιρεις,θυμισου οτι εχω κλεισει ντουετο με την Tera Patrick...:nervous:
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!! :biglaugh:

.

.

.

.

.

.

Ωχ! Κι εγώ δεν είμαι στη λίστα! :nervous:
 
Αααχ και εγω! Με θυμάμαι να κοκκινιζω, και να ελπιζω, να μου προτεινει να χορεψουμε, ο τοτε μεγαλος ερωτας.

Το οποίο και έκανε... ! Και... να που χορεψαμε, μερικά τραγουδάκια (μπλουζ)!

Δεν ειχαμε όμως και την πολύ στενή επαφή, όπως εβλεπα σε μερικούς άλλους, που ήταν κυριολεκτικά κολλημενοι μεταξύ τους. Εγω τον είχα σε κάποια αποσταση (να μην παιρνει και θαρρος... :D ).

Αλλά... μας ζηλέψανε κατι άλλες (ζηλεψανε παιδι μου, που προτιμησε εμενα), και σε μια στροφή, μας σπρώχνουν και πεφτουμε κατω (οι καρακαξες), και γελαγανε κιόλας!

Παντως μου έμεινε εκεινο το παρτι, ηταν ωραιο, μισοσκοτεινο, και απαλη μουσικη..
 
Δεν επιτρεπόταν στα μέταλλα να χορεύουν blues.

Η μεταλοπαρέα καιροφυλακτούσε για να κράξει αλύπητα σε περίπτωση τέτοιου ολισθήματος.
 
@misspepper, αρα το κολλημα με τους ξανθους το ειχες απο παντα :D

Θυμαμαι οτι στα παρτυ, μπλουζ χορευαν κυριως αυτοι που τα ειχαν ηδη "φτιαξει"-τα γνωστα ζευγαρακια του σχολειου, ή ισως αυτοι που ηλπιζαν να τα "φτιαξουν" :D

Ημουν τοτε ντροπαλη (και τωρα ειμαι, ασχετα αν καποιος με χαρακτηρισε ως "η ντροπαλοσυνη συναντα το ηλεκτρικο πριονι"...ειναι ολα συκοφαντιες!)...αλλα ολο και καποιος μου ζητουσε να χορεψουμε... :wub: Θυμαμαι οτι μια φορα που ειχα τρακ κατα τη διαρκεια του χορου ειχα πατησει καποιον καημενουλη :rofl:

Σημερα ολα αυτα μου φαινονται τρομερα αστεια...αχ, τι καλα που δεν προκειται ποτε να ξαναγινω 15 χρονων :cheers:
 
Άντε παιδιά, να χορέψουμε κάνα μπλουζ, να πιάσουμε (επιτέλους) και λίγο πλάτη !
 
exetlaios είπε:
Άντε παιδιά, να χορέψουμε κάνα μπλουζ, να πιάσουμε (επιτέλους) και λίγο πλάτη !
Ημαρτον exetlaios, παντρεμενος ανθρωπος, τι ειναι αυτα που λες :zip:
 
Προσεχε Κωνσταντινε διοτι ο maxouli δεν εχει εξαιρεσει ουτε εσενα :nervous: :D
 
exetlaios είπε:
Άντε παιδιά, να χορέψουμε κάνα μπλουζ, να πιάσουμε (επιτέλους) και λίγο πλάτη !

Wally είπε:
Προσεχε Κωνσταντινε διοτι ο maxouli δεν εχει εξαιρεσει ουτε εσενα :nervous: :D
Α, τωρα καταλαβα: ο exetlaios εννοουσε οτι (επιτέλους) θα χορεψει με τον maxouli :D
 
Πίσω
Μπλουζα