αξίζει η αγορά atari jaguar μόνο και μόνο για τα λίγα παιχνίδια που με ενδιαφέρουν;

Ναι, το συστημα μπορεις να το βρεις απο εδω σε πολυ καλη τιμη. Παιχνιδια πλυν αγγελειες τυπου χρυση ευκαιρια, δεν σε συμφερει παρα σε πολυ συγκεκριμενεις περιπτωσεις. Στα παιχνιδια που πρεπει να δεις, σιγουρα το Atari Karts.

Σαν πρωτο βημα για παιχνιδια, δες εδω:

http://www.ebay.co.uk/itm/Atari-Jaguar-Game-IRON-SOLDIER-Boxed-NEW-SEALED-/220766047393?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item3366ae8ca1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChrisTOS είπε:
Πάντως θα βρεις ότι τα περισσότερα παιχνίδια δεν λένε και πολύ ή είναι καλύτερα σε άλλα συστήματα. Το AvP είναι εντυπωσιακό για την εποχή του αλλά δεν έχει γεράσει πολύ καλά ενώ το tempest 2000 είναι σαφώς το καλύτερο. Από άλλους τίτλους το Super Burnout λέει αρκετά και το Raiden αν και δεν κατάλαβα γιατί διάλεξαν να κρατήσουν το original aspect ratio και δεν παίζει full screen... whatever. Τα Iron Soldier, είναι μάλλον καλά αλλά δεν τα έχω παίξει..
γι'αυτό και δεν με ενδιαφέρουν πολλά,κυρίως τα rayman,zool 2,iron soldier,tempest 2000,doom,raiden και ίσως τα flashback,defender 2000.

Getta Robo είπε:
Ναι, το συστημα μπορεις να το βρεις απο εδω σε πολυ καλη τιμη. Παιχνιδια πλυν αγγελειες τυπου χρυση ευκαιρια, δεν σε συμφερει παρα σε πολυ συγκεκριμενεις περιπτωσεις. Στα παιχνιδια που πρεπει να δεις, σιγουρα το Atari Karts.
εγώ το atari karts θέλω να το δω (και πολύ μάλιστα),το πορτοφόλι μου όμως δεν ξέρω αν θέλει :D :p .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να σου πω και εγω την γνωμη μου, απο παιχνιδια που εχω (και εχω παιξει φυσικα).

Μου αρεσαν, κατα σειρα

1) wolfstein 3D : ειναι πραγματικα ευχαριστο και διασκεδαστικο παιχνιδι 9/10, αλλα ειναι ακριβο/δυσευρετο

2) alien VS predator : παιζεται ανετα ακομα και σημερα, 7.5/10. Στην Ελλαδα το βρισκεις

3) NBA JAM : θα μπορουσε να ειναι καλυτερο, στα μειον αυτη η απαισια -in game- τεκνο μουσικη. 7/10 δεν το βρισκεις ευκολα

4) pinball fantasies : αρκετα καλο φλιπερ, αλλα εχει σπασιματα στην ταχυτητα, το κανουν εκνευριστικο, ειδικα εαν εχεις παιξει

την εκδοση για Α500. Δυσκολα θα το βρεις, 7/10

5) Cannon Fodder : και αυτο μεταφορα απο αμιγκα, καλουτσικο, ειδικα εαν σου αρεσε σε αμιγκα 6/10 δυσευρετο στην Ελλαδα

6) Bubsy : δεν ξερω εαν ειναι καλο, δεν εχω προλαβει να το ξεσφραγισω, αλλα λενε οτι ειναι καλο ?/10

7) checkered flag : με "χαλασαν" καπως τα πολυγωνα, θυμιζει το Virtua Racing του MD 5/10

8) Dragon The bruce Lee :μετριο gameplay, θα το βρεις στην Ελλαδα 5/10

9) kazumi Ninja : δυστυχως αποτυχια, πολυ κακο gameplay, θα το βρεις ευκολα 4/10

10) Dino Dudes : μου θυμισε Lemmings, καπως βαρετο, 5/10

11) Theme Park: εαν ξερεις το παιχνιδι (π.χ. απο Α500) θα σου φανει ενδιαφερον, εχει εξτρα δυνατοτητες.

Ειναι αντιστοιχο της AGA version της Α1200. 5,5/10

12) Sensible Soccer Limited : θα το βρεις πανευκολα στην Ελλαδα, αλλα ΔΕΝ μπορεις να παιξεις sensible με pad και 3 κουμπια. 4/10

13) Fever Pitch : αρκετα καλο για το ειδος του (ποδοσφαιρακι), αλλα δεν νομιζω να σε ενδιαφερουν τα αθλητικα 4,5/10

14) Iron Soldier : μα καλα πως το ξεχασα? απο τα "καλα" του μηχανηματος, μετρια 3D backround, ομορφες εκρηξεις! 6,5/10

15) Rayman : απο τα λιγα που εχουν "πολυ καλα" γραφικα, θα σου αρεσει (εαν το βρεις) 7/10

16) Tempest 2000 : εαν σου αρεσει το Tempest γενικα, θα σου αρεσει αυτη η εκδοση, εμενα δεν μου αρεσε! 6/10

17) Cybermorph : το εδιναν μαζι, αλλα ειναι απαισιο, ειδικα η γυναικια φωνη με τα σχολια της, 1.5/10

Αποθημενο μου ειναι το raiden, που δεν το βρηκα.

Tα προηγουμενα ειναι προσωπικες αποψεις, εσυ μπορει να εχει αλλη γνωμη μολις τα παιξεις.

Εχω και 5 παιχνιδια jaguarCD, αλλα δεν νομιζω να αξιζει να δωσεις τοσα χρηματα για να παρεις jaguarCD.
 
Ενδιαφερον και χρησιμο roundup Mike
 
ευχαριστούμε για τη λίστα mike :) ! να σε ρωτήσω μιας και έχεις ασχοληθεί,για το rayman συγκεκριμένα ισχύει ότι είναι η "definitive version" (παρόλο που λείπουν κάποια επίπεδα) ;
 
Αρκετά από τα παιχνίδια που αναφέρεις έχουν βγει και σε άλλες κονσόλες ή υπολογιστές οπότε ποιό το νόημα να πάρεις Jaguar; Aκόμα και το Tempest 2000 που λένε ότι είναι η φοβερή αποκλειστικότητα του Jaguar υπάρχει βελτιωμένη έκδοσή του για το Playstation και το Saturn.
 
Βασικά, το πιθανότερο είναι να πάρεις Jaguar, απλά για να το έχεις (όπως εγώ)...

Αν και Atari freak, ποτέ δεν έκατσα να παίξω ένα παιχνίδι του πάνω από 1 λεπτό...

Αν ο STE ήταν too little - too late, το Jaguar ήταν "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι"....
 
Vetus είπε:
Αρκετά από τα παιχνίδια που αναφέρεις έχουν βγει και σε άλλες κονσόλες ή υπολογιστές οπότε ποιό το νόημα να πάρεις Jaguar; Aκόμα και το Tempest 2000 που λένε ότι είναι η φοβερή αποκλειστικότητα του Jaguar υπάρχει βελτιωμένη έκδοσή του για το Playstation και το Saturn.
Το jaguar είναι κονσόλα με λίγα καλά παιχνίδια και ακομα λιγοτερες καλές αποκλειστικοτητες! Μερικά παιχνίδια όμως αξίζει να τα πάρεις γιατί έχει καλές εκδόσεις! Το ότι δεν έχει loading ένα παιχνίδι είναι πλεονέκτημα, για παράδειγμα θα προτιμούσα να πάρω το tempest, το rayman ή το doom στο jaguar! Επίσης μου άρεσε πολύ η έκδοση του wolfenstein που έχει, γρήγορο, καθαρά γραφικά και εύκολο (αφού οι θησαυροί που βρίσκεις σου ανεβάζουν και την ενέργεια)- είναι ίσως η ποιο διασκεδαστική έκδοση! Τέλος από αποκλεισττικότητες που έχω παίξει , εκτός από όσα είπε ο Μιχάλης, καλό είναι το ultra vortek ( είναι beat em up σε στυλ Mortal ), μέτριο το Atari karts (δεν αξόζει στις υψηλές τιμές που πωλείται- αν το βρεις φθηνά κάτι λέει) και το zool2 ένα διασκεδαστικό sidescrolling platform ( αν και έχει κυκλοφορίσει και για amiga)!
 
Καλημέρα, θα ήθελα να μάθω αν θεωρείται συμφέρουσα η αγορά jaguar (κουτί και σε καλή κατάσταση) με 50-60 ευρώ από Ελλάδα. Μιλάμε για το στάνταρντ πακέτο κονσόλα, χειριστήριο, cybermorph + rf cable.
 
Aπο τα λιγα που γνωριζω μια χαρα μου φαινεται κομπλε στα 40-50.


Το κουτι μονο ενα 10ρικακι παραπανω θα τ'αξιζει.
 
Χτύπα το άφοβα! Μια χαρά είναι...

Εγώ το είχα πάρει brand new, στο κουτί του, αρκετά φθηνότερα, αλλά είναι από τις περιπτώσεις που η τύχη σου χτυπάει την πόρτα! :D
 
Πίσω
Μπλουζα