βοήθεια σε αγορά τηλεόρασης για ps3!

nikoladim

Retro Member
Joined
8 Ιουν 2008
Μηνύματα
110
Αντιδράσεις
4
παιδιά τα φώτα σας. Θα ήθελα να αγοράσω μια οθόνη ps3 το πολύ μέχρι 600ε?(με το ζόρι) και δεν ξέρω που να καταλήξω!Την θέλω για καθαρά λόγους gaming(άντε καμμιά ταινία ή ποδόσφαιρο) και μέγιστη απόσταση έχω τα 4μέτρα. Έχω βρεί κάποια μοντέλα μα δεν είμαι σίγουρος. Έχετε κάποια πρόταση??

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/LG-37-37LH3000.htm

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Samsung-LE32B650T2WXXH.htm

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Samsung-LE40B530-LCD-TV-40-inch.htm
 
Προσφατα αναγκαστηκα να αποχωριστω το αγαπημενο Sony CRT 29' μπαουλακι απο το σαλονι λογω γκρινιας της MsWally.

Εκανα μια ψακτικη. Με το δικο μου ματι παρατηρησα τα εξης:

Η Philips (τουλαχιστον σε αυτα τα λεφτα) εχει χασει την παλια της αιγλη. Μαλιστα ακουσα οτι πουλησε το μεγαλυτερο κομματι της στη Funai.

Oι LG δεν μου αρεσαν ουτε ως εικονα, ουτε ως φατσα.

Μαλλον οι Sony και Samsung ειναι μονοδρομος.

Aπλα θελει λιγο υπομονη. Τα μεγαλα καταστηματα κανουν καλες προσφορες καθε εβδομαδα.

Πριν 2-3 βδομαδες τσιμπησα μια Samsung 37 (mpeg4) απο 748 ευρο στα 549 (απλα η προσφορα ηταν μονο για μετρητοις).

Να πω την αληθεια παντως στα 4 μετρα που την εχω μου κανει λιγο μικρη (οχι κατι τραγικο παντως). Ετσι συνηθως για gaming συνεχιζω να κατεβαζω το προβολι. Παντως δεν παρατηρησα ουτε lag ουτε ειδωλα.

Καλυτερα κατι λιγο μικροτερο και ποιοτικοτερο παρα ενα γαιδουρι που να μετρας καρε στα pannings...
 
Για μενα bigger the better ,καποτε σαν early adopter ειχα δωσει ενα 1000αρικο για 26αρα (και ειχαν αρχισει να πεφτουν οι τιμες),ποτε ξανα.

Να εχεις υποψην σου οτι το καλοκαιρι με το μουντιαλ θα ερθουν και οι 3d τηλεορασεις και απο σποντα και στην Ελλαδα ,οποτε οταν τον ιουνη-ιουλη ερθει το αναμενομενο 3D firm update στο ps3 μην στεναχωρηθεις που δεν εισαι καλυμενος.
 
Πήγαινε στα saturn (συνήθως όπου υπάρχει carrefour έχει δίπλα ηλεκτρονικό κατάστημα) έχουν σε χαμηλή τιμή (κάτω από 500Ε) samsung full hd 1080p με ενσωματομένο δέκτη. 40 ιντσες. Χαμηλότερη τιμή δεν έχω δει αλλού. Μπορείς να πάρεις metro και να κατέβεις Στ. Λαρίσης για να την δεις αν είσαι κοντά στο κέντρο. Εχθές που πήγα μια βόλτα (κάθησα 15λεπτά) έφευγαν καμμιά 10αρια. Έχει πάααααρραααα πολλές όμως μην ανυσηχείς. ;)
 
Good value for money, είναι και μία 32 lg με ψηφιακό δέκτη, hdmi x 2 κλπ στα 320 eur, θα την βρείς στην ηλεκτρονική αθήνων ;)
 
Όπως είπε και ο vp74 στο saturn θα βρεις την LH3000 και την Samsung B530 100 ευρώ φτηνότερα απο τις τιμές που αναφέρεις.

Έιμαι κάτοχος της Lh 3000 και είναι πολύ τίμια για τα λεφτά της. Ειδικά στο PS3 τα χρώματα της είναι εκπληκτικά.Ενώ παίζει τα πάντα απο avi κλπ.

Αλλά η Samsung LE40Β530 είναι απλά καλύτερη! Έχει εξίσου καλά αν όχι καλύτερα χρώματα και φυσικά 100hz!
 
Έχω εδώ και 2 χρόνια μια 37άρα LG. Έχουν περάσει από πάνω της κονσόλες και pc. Η εικόνα της είναι εκπληκτική.

Για γύρω στα 500 ευρώ θα βρεις 37άρια μοντέλα LG εκπληκτικής απόδοσης, πάντα για τα λεφτά τους.

Ψάχνω κι εγώ για 32άρα full HD αυτό το καιρό και στο Πλαίσιο βρήκα γύρω στα 400 ευρώ αντίστοιχη LG. Τη θέλω αποκλειστικά για το 360 μια και με τον ερχομό της ψηφιακής το 19άρι θα "κατασχεθεί" από τη σύζυγο....

Με την LG δεν θα το μετανιώσεις, αν χρειαστείς ποτέ service έρχονται και τη παίρνουν από το σπίτι, και στην επιστρέφουν μετά.

Κάποια μοντέλα έχουν και 0 pixel εγγύηση. Αξίζει να δώσεις λίγο παραπάνω.
 
Plasma ρουφάει τσάμπα ρεύμα. :p For this και τσάμπα να μου τη δώσουν δεν κάνω καν το κόπο να γυρίσω. :) :D
 
Εγώ θα έλεγα να έπαιρνες μια Sony Βravia, μιάς και το PS3 έχει και την λειτουργία του bravia sync, με λειτουργίες όπως το όταν ανάβεις το PS3 να ανάβει και η τηλεόραση κλπ. Επίσης είναι και αρκετά καλές HDTV και βρίσκεις και μοντέλα σχετικά φτηνά για την ποιότητά τους. H Samsung είναι επίσης πολύ καλές, για τις LG και τις Phillips ούτε εγώ ακούω καλά λόγια τελευταία.
 
Yeap το Bravia sync ειναι αλλη μια groundbreaking τεχνολογια της Sony.

Σε γλυτωνει απο ενα ασκοπο 2ο κλικ στο κοντρολ.

 


Lol ζηλευω που δεν το υποστηριζει το δικο μου.

 
 
Aardvark είπε:
Yeap το Bravia sync ειναι αλλη μια groundbreaking τεχνολογια της Sony.Σε γλυτωνει απο ενα ασκοπο 2ο κλικ στο κοντρολ.

 


Lol ζηλευω που δεν το υποστηριζει το δικο μου.

 
χαχα...ε καλά έτσι είναι αλλα λέμε τώρα, γλυτώνεις μερικά δευτερόλεπτα απο το να ανοίξεις την TV ! Π.χ μπαίνεις σπίτι βουτάς στον καναπέ μαζί με το joypad με ταυτόχρονο πάτημα στο home για να ανοίξουν όλα. Λέω να με χρονομετρήσω...
 
Aardvark είπε:
Yeap το Bravia sync ειναι αλλη μια groundbreaking τεχνολογια της Sony.Σε γλυτωνει απο ενα ασκοπο 2ο κλικ στο κοντρολ.

 


Lol ζηλευω που δεν το υποστηριζει το δικο μου.

 
Tο συγκεκριμένο χαρακτηριστικο του Ps3 εξάλλου λειτουργεί και με το HDMI-CEC που υποστηρίζουν άλλες μάρκες.Στην δική μου Samsung (LE40 B650) είναι πλήρως λειτουργικό και χειρίζομαι τις media ιδιότητες του από το τηλεκοντρόλ!

Και βέβαια ανάβουν και τα δύο από το dualshock :cool: :cool:
 
παιδιά βρήκα τις lg32lh4000 500e εκθεσιακό μοντέλο με 5ετή εγγύηση κωτσόβολο και 600ε την Lg37lh4000 στο πλαίσιο. τι λέτε??
 
37άρα για μένα,γιατί όπως και να το κάνουμε ...το μέγεθος μετράει και 100 ευρώ δεν είναι μεγάλη διαφορά.
 
Πίσω
Μπλουζα