βρίσκεις εύκολα amiga 500 σήμερα?

σήμερα μπήκε η αγγελία! , ευχαριστω , θα στείλω μήνυμα!
 
oraid σου εχω στειλει πμ ..γιατι η αγγελια ειναι δικη μου! και οσ για τα εξτρα το βλεπουμε!!!
 
είμαι πολύ κοντά στο να έχω την amiga στα χερια μου! , ευχαριστω παιδιά για πολύτιμη βοήθεια σας , και επίσης ευχαριστω georarg για την επικοινωνία που είχαμε άσχετα αν τελικά αποφάσισα να πάρω την άλλη που βρήκα από άλλο site!

όταν θα την έχω και επίσημα στα χερια μου και στημένη στο νέο τις σπίτι , θα ανεβάσω τις πρώτες φωτογραφίες!
 
η amiga (πήρα την amiga 500 plus) βρίσκετε στο νέο τις σπίτι! , τώρα όμως ξεκινάει το πιο σημαντικό κομμάτι , να περάσω τα games από το pc (adf) πίσω στην amiga , και διαπίστωσα ότι η amiga έχει 25pin serial , ξέρει κανεις στην αθηνα που βρίσκω? γιατί έχω 10 καλώδια αλλα δεν κάνει κανένα , πρέπει να είναι female > female το καλώδιο και από τις 2 πλευρές.
 
Ραδιο Κατουμα και αντίστοιχα, καλώδιο δύσκολο, μαλλον για ανταπτορα σε κόβω
 
και αντάπτορα δεν με πειράζει καθόλου!

για να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω σε αυτό που λες...
 
θα βρείς καλώδιο σίγουρα και στον κατουμά, απο εκεί είχα πάρει. Επίσης υπήρχε ένα στόκ απο δάυτα στο πλάίσιο πρίν κανα χρόνο, δέν νομίζω να έχουνε φύγει.
 
μπήκα online στο πλαίσιο , έχει τέτοιο καλώδιο αλλα η 25pin πλευρά είναι male , οποτε δεν μας κάνει......
 
βρήκα αντάπτορα , και εδώ και 3 ώρες περνάω games από το το pc στην amiga.....

η διαδικασία είναι πολύ εύκολη , αν κάποιος έχει πρόβλημα , εδώ είμαι για αναλυτικές οδηγίες!
 
Συγχαρητήρια φίλε Oraid, είσαι πλέον και επίσημα ένας amigάς !! :headbangdude:

Nα υποθέσω ότι ο "χορός" των games θα ξεκινήσει με το New Zealand Story ? :)
 
thank you!! amiga rules!

εννοείτε το πρώτο παιχνίδι που πέρασα ήταν το new zealand story (το αγαπημένο μου game!!!)
 
Είσαι γρήγορος ! Τσακάλι ! Sensible, Kick off 2, Shadow of the beast, Agony, Pinball Fantasies σε χρωματιστές δισκέττες ! Βάλε και Project X . Kαλόπαιχτη (που είναι σίγουρο) :)
 
0raid είπε:
βρήκα αντάπτορα , και εδώ και 3 ώρες περνάω games από το το pc στην amiga.....
η διαδικασία είναι πολύ εύκολη , αν κάποιος έχει πρόβλημα , εδώ είμαι για αναλυτικές οδηγίες!
μπράβο μπράβο...και μην ξεχάσεις το ProTracker :p

θα σου στείλω σε λίγο το πακετάκι με όλα τα μουσικά software ;)
 
παιδιά ετοιμάζω αναλυτικό οδηγό για να βοηθήσω όσους θέλουν να μεταφέρουν adf από το pc στην amiga και έχουν πρόβλημα

@ other_reality

σε ευχαριστω!

ναι! ήδη τα περνάω σε δισκέτες!!!

@ Plink

εννοείτε περιμένω τα μουσικά προγράμματα για να ξεκινήσω το project μου!
 
0raid είπε:
παιδιά ετοιμάζω αναλυτικό οδηγό για να βοηθήσω όσους θέλουν να μεταφέρουν adf από το pc στην amiga και έχουν πρόβλημα
@ other_reality

σε ευχαριστω!

ναι! ήδη τα περνάω σε δισκέτες!!!

@ Plink

εννοείτε περιμένω τα μουσικά προγράμματα για να ξεκινήσω το project μου!
http://www.amigahellas.gr/modules/sections/index.php?op=viewarticle&artid=12
 
ναι το ξέρω τον οδηγό αυτόν , αλλα υπέθεσα ότι δεν αρκετά κατανοητός , για αυτό και είπα να κάνω έναν δικό μου με πιο αναλυτικά τα βήματα και τα προβλήματα που μπορεί να συνάντηση κανεις...αλλα ok αφού υπάρχει αυτός και καλύπτει no problem :)

οποιος θέλει βοήθεια πάντως τότε ας μου στείλει pm
 
0raid είπε:
παιδιά ετοιμάζω αναλυτικό οδηγό για να βοηθήσω όσους θέλουν να μεταφέρουν adf από το pc στην amiga και έχουν πρόβλημα
@ other_reality

σε ευχαριστω!

ναι! ήδη τα περνάω σε δισκέτες!!!

@ Plink

εννοείτε περιμένω τα μουσικά προγράμματα για να ξεκινήσω το project μου!
Kαι άλλος trackerάς ? Πότε τον μυρίστηκες ρε Ηλία !! Άντε να βγάλουμε κανα mod μας έχουν φάει τα VST !!!
 
vvv bdeffecefde ef
 
Πίσω
Μπλουζα