εχει κανενας το αμερικανικο snes?

leaosnes

Retro Member
Joined
10 Απρ 2010
Μηνύματα
118
Αντιδράσεις
0
βρε παιδια βρηκα ενα αμερικανικο κασετακι ,το οποιο το λειτουργω με ανταπτορα στο ευρωπαικο νιντεντο , αλλα μετα απο 3 λεπτα κολλαει (το καθαρισα,αλλα και παλι...),

θελω να το δοκιμασω σε ενα αμερικανικο νιντεντο για να δω αν λειτουργει η ειναι χαλασμενη η φταιει ο ανταπτορας μου, αλλα δεν θελω να αγορασω την αμερικανικη κονσολα ,παιζει να την εχει κανενας ωστε να του τη στειλω και να την δοκιμασει???? :cry: :cry: :cry:
 
Στείλε το σε μένα εάν θέλεις να το δοκιμάσω, αν και είμαι σχεδόν βέβαιος ότι φταίει ο αντάπτορας. Το έχω ξανά πει ότι ο καλλίτερος τρόπος για να παίξει κανείς NTSC παιγνίδια είναι να έχει την Αμερικανική κονσόλα. Έχω δοκιμάσει αρκετούς αντάπτορες και όλοι είχαν προβλήματα παρόμοια με αυτό που αναφέρεις.
 
σ'ευχαριστω,θυμάμαι που το λέγαμε γιαυτο ψάχνω κάποιον που έχει το αμερικανικο snes,για να δοκιμάσω το παιχνίδι ώστε να μην αγοράσω ακόμα το αμερικανικο snes, θα σου στειλω πμ

παντως αν υπαρχει και καποιος αλλος ευχαριστως γιατι ο φιλος geo2004z θα αργισει λιγο :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποιο παιχνιδι προσπαθησεις να παιξεις και με ποιον μετατροπεα;
 
Exω αμερικανικο και γιαπωνεζικο SNES, αλλα πρεπει να εισαι απο Αθηνα για να το δοκιμασουμε.

Βαριεμαι να πηγαινω ΕΛΤΑ να παραλαβω, μετα να ξαναπηγαινω για να στο στειλω κτλ.
 
ειμαι αθηνα ,και προσπαθησα να παιξω το secret of mana με τον μετατροπεα universal adaptor
 
Θα σου στειλω πμ.
 
Φιλε αν δεν συλεγης παιχνιδια να τα εχεις στα κουτια κτλ και απλα γουσταρεις να παιζεις πανε στο sub forum του snes και ψαξε ενα θεμα με τιτλο snes super everdrive flashcart.Παρε αυτο πετα μεσα τα παιχνιδια που θες και απολαυσε τα στο snes σου.
 
leaosnes είπε:
ειμαι αθηνα ,και προσπαθησα να παιξω το secret of mana με τον μετατροπεα universal adaptor
Τον ειχα σε καποια φαση, μου εκανε ακριβως το ιδιο προβλημα σε πολλα παιχνιδια και τον ξεφορτωθηκα. Αναλογα με το ποσο που μπορεις να δαπανησεις, κοιταξε ειτε για αμερικανικο Snes, ειτε για καλυτερο μετατροπεα / adaptor.

Υγ. Υπαρχει περιπτωση (μεταξυ αλλων) να ειναι βρωμινα τα pins του παιχνιδιου και να μην κανει καλα επαφη οταν κουμπωνει στο μηχανημα. Εχεις δοκιμασει να καθαρισεις και τα δυο;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Getta Robo είπε:
Τον ειχα σε καποια φαση, μου εκανε ακριβως το ιδιο προβλημα σε πολλα παιχνιδια και τον ξεφορτωθηκα. Αναλογα με το ποσο που μπορεις να δαπανησεις, κοιταξε ειτε για αμερικανικο Snes, ειτε για καλυτερο μετατροπεα / adaptor.
απο οτι εμαθα απο τον geo2004z κανενας ανταπτορας δεν ειναι καλος ,θα κοιταξω για αμερικανικο snes αλλα οχι αυτο τον καιρο καθως αγορασα το ιαπωνικο ...

μ'αρεσουν τα παιχνιδια,μ'αρερσει να τα συλεγω αλλα μονο τα cartige γιατι με τα κουτια κλπ. κλπ. ειναι ακριβα ,εχω ακουσει για τα flashcart αλλα δεν μ'αρεσει,

θελω να βλεπω και να πιανω το εκαστοτε κασετακι :) .
 
mike σ'ευχαριστω εισαι θεος ,

τελικα εφτεγε ο ανταπτορας.
 
Eγω στο ειπα, δεν εφταιγε το παιχνιδι αφου σε εμενα ετρεχε αψογα.
 
Πίσω
Μπλουζα