η δικη μου συλλογη...

Ethaniel

RetroActive
Joined
17 Ιουν 2008
Μηνύματα
475
Αντιδράσεις
17
...οχι και τοσο καλη βεβαια. πολλα απο αυτα ειναι καινουρια (ας ειναι καλα ο Μουστακας που κρατησε στοκ) αλλα τα γουσταρω πολυ τα LCD.

Τα Tiger κυριαρχουν... με πρωτο και αγαπημενο το Pong (το εχω διπλο)

11052009253.jpg


20052009260.jpg


20052009261.jpg


Να ευχαριστησω και τον φιλτατο Plink που "ξεσαβουρωσε"

το μονο που δεν δουλευει σωστα ειναι το Bank Raid λογω του οτι δεν εχει καλωδιοταινια... το κατω κομματι δουλευει αλλα επειδη δεν το ειχα, δεν ξερω αν παιζει σωστα.

φιλε vangel ελπιζω να εχεις καμια μοντα στο μυαλο σου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία συλλογούλα έχεις μαζέψει.....Ειδικά τα keychains είναι εξαιρετικά, και έχω αδυναμία σ'αυτά . Ο Μουστάκας έχει ακόμη στοκ;Γνωρίζεις;

Οσο για το διπλο Pong.....Χμ, με ενδιαφέρει αν θέλεις να το δώσεις.
 
ε απο εκει τα πηρα :)

φυσικα εχει στοκ. εχει πολλα kaboom και 3-4 pong ακομα μεχρι χθες που πηρα τα τελευταια. στο περιστερι ειναι αν ενδιαφερεσαι. ΤΡΕΧΑ!!! :)
 
Τhanx....Iσως πεταχτώ το Σάββατο να ρίξω μια ματιά. Τα είχε στα stand του ή τα ζήτησες;
 
οπως μπαινεις απο την κεντρικη εισοδο, ειναι αριστερα στον τοιχο διπλα στα παιχνιδια για pc, ps2 κλπ...
 
Να και τα καινουρια... φρεσκα φρεσκα. Αν και νεα μοντελα, δεν παυουν να κρατανε αυτη τη μαγεια...

22052009265.jpg


22052009266.jpg


δε σηκωνω κουβεντα για το ποκερ...

ερχονται και αλλα 2 τις προσεχεις ημερες...
 
Ακόμη και τα πιο πρόσφατα LCD handheld games είναι υπέροχα (το πιο πρόσφατο από αυτά είναι το Color Uno της Radica που το θεωρώ ένα από τα καλύτερα της συλλογής μου με καταπληκτική οθόνη). Τα περισσότερα βέβαια από τα πιο "πρόσφατα" είναι κατασκευής 1998. Δηλαδή εχουν στη πλάτη τους μια γεμάτη δεκαετία!!!! Οπότε θεωρούνται κι αυτά πια ρεττρό!

Α, επι την ευκαιρία.....Σήμερα επισκέφθηκα το γνωστό παιχνιδομάγαζο στο Περιστέρι και τσίμπησα τα Pong, Kaboom (κρίμα που δε βρήκα το Defender) και το Soccer της Tiger. Επίσης πήρα και ένα τελευταίο noname, το Air Force Marine, το οποίο είχε ικανοποιητική οθονούλα, μουσικούλες, ήχους, φωνή (!!!!) και ΑΝΑΔΡΑΣΗ!!! Εντυπωσιάστηκα.....

Αν βρεθεί και τίποτε αλλο ξεχασμένο αλλού ας πέσει "σύρμα"!
 
yrig είπε:
Ακόμη και τα πιο πρόσφατα LCD handheld games είναι υπέροχα (το πιο πρόσφατο από αυτά είναι το Color Uno της Radica που το θεωρώ ένα από τα καλύτερα της συλλογής μου με καταπληκτική οθόνη). Τα περισσότερα βέβαια από τα πιο "πρόσφατα" είναι κατασκευής 1998. Δηλαδή εχουν στη πλάτη τους μια γεμάτη δεκαετία!!!! Οπότε θεωρούνται κι αυτά πια ρεττρό!
Α, επι την ευκαιρία.....Σήμερα επισκέφθηκα το γνωστό παιχνιδομάγαζο στο Περιστέρι και τσίμπησα τα Pong, Kaboom (κρίμα που δε βρήκα το Defender) και το Soccer της Tiger. Επίσης πήρα και ένα τελευταίο noname, το Air Force Marine, το οποίο είχε ικανοποιητική οθονούλα, μουσικούλες, ήχους, φωνή (!!!!) και ΑΝΑΔΡΑΣΗ!!! Εντυπωσιάστηκα.....

Αν βρεθεί και τίποτε αλλο ξεχασμένο αλλού ας πέσει "σύρμα"!
ωραιος ;)

να σε πληροφορησω οτι το soccer ηταν το τελευταιο οταν το πηρα... :p

το Masked Rider της Tiger το ειδες ή δεν το πηρες; νομιζω ειχε αλλα 2-3 σε 2 διαφορετικα κουτια...
 
Tiger Soccer βρήκα αρκετά όπως βρήκα και το Μasked Rider το οποιο δε το πήρα. Πάντως ήταν καλή περίπτωση. Ισως το τελευταίο κατάστημα που έχει παλίό στοκ. Επισης στο εν λόγω κατάστημα μπορείς να βρεις και το Dokney Kong Jr keychain από τη σειρά Nintendo Mini Classics (αν και είχει βγάλει πάρα πολλά πέρσι-πρόπερσι και το Lidl από αυτά). Οχι στου Περιστερίου αλλά σε άλλα το έχω πετύχει πολλές φορές.
 
Το νεο μου αποκτημα...

Vtech (Video Technologies/VTL) Time & Fun Sleep Walker 1981

picture.php
 
είπα να κάνω ένα φωτογραφικό update...

picture.php


ευτυχώς λείπει η μάνα και δε θα δει το χάλι (ή χαλί...)

άντε να τα μαζέψω πάλι...
 
Ουάου!!! Με "πλησιάζεις" επικίνδυνα!!!!

Ευχομαι φίλε να μεγαλώσεις ακόμη περισσότερο τη συλλογή σου. Well done!!!
 
yrig είπε:
Ουάου!!! Με "πλησιάζεις" επικίνδυνα!!!!
Ευχομαι φίλε να μεγαλώσεις ακόμη περισσότερο τη συλλογή σου. Well done!!!
εγω παλι ευχομαι να μην μεγαλωσει αλλο γιατι δεν εχω αλλο χωρο :(
 
ΠΩ ΠΩ ΠΩΩΩΩΩωωω....

Εχω μεινει με ανοιχτο το στομα.....πραγματικα απιστευτη συλλογη.

Μπραβο φιλε μου για την αγαπη σου και το μερακι σου για να κρατησεις ζωντανες τις παιδικες σου αναμνησεις για παντα.
 
ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΕΨΕΙ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ??

Μουσειο θα ανοιξεις??

Ευγε!
 
Ω ρε πράμα.!!!Ωραίος...Καλά πόσο καιρό τα μαζεύεις;;;Μπράβο πάντως για το μεράκι σου και το κουράγιο σου!!!
 
ευχαριστω παιδια.

βασικα λιγα κομματια ειναι επωνυμα αλλα εγω γουσταρω γενικα το handheld feel :)

μερικα δεν εχουν καπακι αλλα ηταν φτηνα στο ebay και τα τσιμπαγα.

5-6 ειναι με κουτι, μερικα ειναι καινουρια απο μαγαζια που τα ειχαν στοκ.

καποια ειναι απο παιδια του φορουμ και γενικα αυτη η συλλογη εχει φτιαχτει με μερακι και αγαπη και τετοια...

σημερα ασθενης ειναι το MotoCross της Tomy :(

τα εχει φτυσει και μαζι του και εγω. τιγκα στα ελατηρια και στα γραναζια ειναι. αν το φτιαξω θα κανω παρτυ...
 
Ωραιος!!!!Οι μπαταριες για ολα αυτα ποσο κοστιζζουν??? :)
 
Σωστή παρατήρηση!

Μπαταρίες ασπιρίνες και ασπιρίνες για το κόστος των μπαταριών... :D :D
 
Πίσω
Μπλουζα