η κουβερτούλα και το μαξιλαράκι μου

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.967
Η κουβερτουλα αυτη ειναι η αγαπημενη μου και την εχω απο μωρο,εχει τοσες εικονες, ειδικα με τη Raggedy Ann και τον παπουτσωμενο γατο θυμαμαι που εφτιαχνα ιστοριουλες.Επισης δεν ηξερα πώς λεγονταν το κοριτσακι και το αγορακι και η γιαγια μου ελεγε οτι τα ονοματα τους ηταν Γιαννης (το ονομα του θειου μου) και Κατερινα (το δικο μου ονομα)

η μπροστινη οψη της κουβερτουλας

Προβολή συνημμένου 130005Προβολή συνημμένου 130006

οι λεπτομερειες

Προβολή συνημμένου 130007Προβολή συνημμένου 130008Προβολή συνημμένου 130009Προβολή συνημμένου 130010Προβολή συνημμένου 130011Προβολή συνημμένου 130012Προβολή συνημμένου 130013Προβολή συνημμένου 130014Προβολή συνημμένου 130015Προβολή συνημμένου 130016Προβολή συνημμένου 130017Προβολή συνημμένου 130018Προβολή συνημμένου 130019 σ αυτο το σημειο της κουβερτουλας γραφει "I.W GODDARD & SONS INC " αλλα δεν ξερω αν εννοει την εταιρια

η πισω πλευρα της κουβερτουλας

Προβολή συνημμένου 130021

κι αυτο ειναι το μαξιλαρακι μου με τη Χάιντι

Προβολή συνημμένου 130022
 
Μπράβο σου που τα εχεις μέχρι τώρα.Είχα και εγώ ενα μαξιλαράκι μέχρι το τέλους του δημοτικού,ίσως και αργότερα,που το ονόμαζα "νάνι".Χωρίς αυτό δεν υπήρχε περιπτωση να κοιμηθώ.Οπου και να πηγαίναμε το ειχα παντα μαζί.Κουβέρτα συγκεκριμένη δεν είχα που να τις έχω ιδιαίτερη αδυναμία.Μια αδυναμία είχα και αυτή ηταν το νανι μου.
 
Ωραίες αναμνήσεις katerinak!!! Ευχαριστούμε!!!
 
Ωραία πράγματα από μια τρυφερή ηλικία. Η μάνα μου πρέπει λογικά να έχει κρατήσει ακόμη το πάπλωμα που σκεπαζόμουν από το δημοτικό. Είχαμε το ίδιο με την αδερφή μου και το οποίο η μία πλευρά είναι με μπλε χρώμα και η άλλη πορτοκαλί. Έτσι, εγώ είχα το μπλε και η αδερφή μου το πορτοκαλί.
 
Πολύ νοσταλγικά Κατερίνα. Εγώ έχω μόνο μία μωρουδιακή μου μαξιλαροθήκη, και φωτογραφία της έχω βάλει στο θέμα "Δεν μου τα πέταξε όλα τελικά", μαζί με κάτι φορεματάκια της νηπιακής ηλικίας. Μέχρι λίγα χρόνια πριν σωζόταν και μία μωβ μωρουδιακή μου κουβέρτα, τώρα δεν ξέρω αν την έχουν ακόμα οι γονείς μου.
 
αχου κατερινα τελεια :D το μαξιλαρακι με την χαιντι, υπέροχο
 
Πίσω
Μπλουζα